Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Не бе анкетарче!

Битно е и тогаш што се правело, имаа 10 години овие твојте да ја исчистат и таа канализација, арно ама убави беа тенредите, грујо мислеше дека до крајот на животот премиер ќе биди, арно ама не било така.

И не туку верглај како некој расипан фап се едно те исто, за тоа што тогаш го направиле сдс народот ги казни со тоа што ги симна од власт![DOUBLEPOST=1491346545][/DOUBLEPOST]

Лесно е со вакви како тебе.
Комуналец и 2 блузи од дпмне, едно капче, и ал каеда можи говна да јади!
pa istoto i dpmne go napravi. rece deka narodot kje odluci na izbori dali dpmne kradele.
ako moze sdsm politicki da bidat kazneti za realni kriminali, kakvo e cuvstvoto koga sdsm nemoze da go natera narodot politicki da go kazni dpmne za realni kriminali?
ova se vika`so svoj kamen poglava`
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
pa istoto i dpmne go napravi. rece deka narodot kje odluci na izbori dali dpmne kradele.
ako moze sdsm politicki da bidat kazneti za realni kriminali, kakvo e cuvstvoto koga sdsm nemoze da go natera narodot politicki da go kazni dpmne za realni kriminali?
ova se vika`so svoj kamen poglava`
Па тоа де, затоа има 63 пратеници дпмне моментално
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
Кој кур фактор си пак ти па да ни кажуваш ко демек некој побара мислење од тебе зошто не исмејувал.
Во шо филм си влезен жити се?
O грев, прочитај го текот на разговорот што го водиш или сенилен си? Ти прв ми реплицираше мислење а ваму викаш кој побарал мислење од тебе. Абе долга е оската на твојот простотилак. Иначе влезен сум у филм на stupid vmrovec getting fucked by непартиска обоена личност
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
Кога сме кај употребата на другите јазици, има уште една информација. Во Битола твојот роден град, еден од најпатриотските градови во кој твојата партија го лапна без раце ќе се отварале 3 (три) паралелки на Албански јазик во средните училишта.

Па сеа ти продолжи ва верглаш за платформи на темава
Е убо де, така треба. Зошто да нема повеќе паралелки за децата на вториот државотворен народ. Зошто тоа би било проблем ? И не само во Битола, секаде треба да се отворат. Или во најмала рака албанскиот задолжително да се учи во основните и средните училишта.
Јас се залагам и на форумот да се воведи и баш ми е мило за веста што ја сподели. Да се множат дај боже, и во твојот град ако нема за брзо да има и тоа неколку.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
И пола дуќани со грчки реклами :)))
Па нормално, што е тука чудно.[DOUBLEPOST=1491351435][/DOUBLEPOST]
O грев, прочитај го текот на разговорот што го водиш или сенилен си? Ти прв ми реплицираше мислење а ваму викаш кој побарал мислење од тебе. Абе долга е оската на твојот простотилак. Иначе влезен сум у филм на stupid vmrovec getting fucked by непартиска обоена личност
Па ти реплицирав колку да ти го доловам моментот колку сте дволични што патем речено е типична комуњарско сорсосписка карактерна особина на која очигледно и ти припаѓаш. Не те прашав за мислење или изјава да даваш зошто ти некој си исмејувал. Тоа на вас сороспиите ви е као добар ден. Не дека знајте и нешто друго.
Па после посебен бил нешто. Плукнат соросоиден комуњар. Како од лента да ве вадат.
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
Па нормално, што е тука чудно.[DOUBLEPOST=1491351435][/DOUBLEPOST]
Па ти реплицирав колку да ти го доловам моментот колку сте дволични што патем речено е типична комуњарско сорсосписка карактерна особина на која очигледно и ти припаѓаш. Не те прашав за мислење или изјава да даваш зошто ти некој си исмејувал. Бог да чува.
Ааа... ондак извини за све ќосенце бугарашко, ти си имал добра намера бе, си ми доловувал момент етикетирајќи ме ко комуњаро - сороспија. Priceless.. Бог да чува и Грујо со Бетмен, Миленко, Јанко, Филип, Пандов и Дамовски да брани.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
Ааа... ондак извини за све ќосенце бугарашко, ти си имал добра намера бе, си ми доловувал момент етикетирајќи ме ко комуњаро - сороспија. Priceless.. Бог да чува и Грујо со Бетмен, Миленко, Јанко, Филип, Пандов и Дамовски да брани.
Извинато сороспивче, извинато. Немај гајле (y)
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
Извинато сороспивче, извинато. Немај гајле (y)
Сороспифче или сороспивче? Неконзистентен си ми во етикетирањето. Можам вака да зборам со тебе до утре, ептен си ми смешен, ко со фабричка грешка да сте сите у партијата, Бог да чува и Грујо со другиве да брани.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.061
Сороспифче или сороспивче? Неконзистентен си ми во етикетирањето. Можам вака да зборам со тебе до утре, ептен си ми смешен, ко со фабричка грешка да сте сите у партијата, Бог да чува и Грујо со другиве да брани.
А тебе као демек нешто ти менва :facepalm:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
А тебе као демек нешто ти менва :facepalm:
Па не ми мењава, пошто немам земено пари од Сорос, ама знаеш кој има и кој бил у ФООМ? Види неколку страници назад, овој државников најголем, не е сороспиф(в)че? Ама без да прашуваш сопартијци за одговор, туку твое мислење вака?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
нешто је сумњиво у фридому хаусу, грците биле фри :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
@Кајганеро Што си се фатил со маде менталниот? Ќе те прати у лудница сеа.
Им избегал некако и еден по еден „не праќа таму“ :D
Него ај за лудилото ќе му се дае некоја терапија, а за тоа што е глуп ко тупан нема лек.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
Немаш доволно аргументација и одма етикетираш, знак за low IQ, пишуваш КЕ и КЕФ, и да користиш дијалект се пишува ЌЕ и Ќе[j]ф. Ете како знам дека си вмроец и тоа што работи у штаб и што нема мадиња да дојде у западна
o_O
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сороспифче или сороспивче? Неконзистентен си ми во етикетирањето. Можам вака да зборам со тебе до утре, ептен си ми смешен, ко со фабричка грешка да сте сите у партијата, Бог да чува и Грујо со другиве да брани.
..де бе и ти..., дал е курва или курава исти курац бар што се камењарке тиче...Удаи народ со неважни детали, ко јапански турист да си... ..:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom