Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Можам да ти ги продадам ако сакаш, онака како за небањат и попуст има
Таман работа исцепани комуњарски гаќи само да купувам..
Или топ тан или нема бизнис..


Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Имаште избори? Значи народот го казни сдс и го симна од власт? Што не ти е јасно? Жабокречината заврши, дојде време за чистење на мочуриштето! Не очекувавте али тоа е, вистината е како шило нели?
Мене моментално единствено ми е јасно дека тебе ништо не ти е јасно по муабетот што го тераш.[DOUBLEPOST=1491348041][/DOUBLEPOST]
И стварно мислиш дека сум за СДСМ? Ама искрено? Ве исмејавам пошто сте смешни и еднолики, преполни со печатни грешки и ниско ниво на интелигенција, пошто браните криминал и пола партија ви се прикриени бугараши. Од такви ќосиња што бранат држава у Скопје, тешко нас. Како можеш да повикуваш на "спонтан" протест? Или да ставаш слика што треба да мобилизира народ на која пишува ова го прави тато за тебе сине, и да не се вратам од барикадите? Бетмен факинг велит да се облака ко Кастро/ Че симбол на левичарство да брани десна опција? Миленко да ми биде репер за македонштина и во иднина народен херој е знак на low IQ на ништо друго.
Ај те молам кажи за кој си и за што се залагаш оти нема да можам да заспијам. Само немој аман со муабети дека си неутрален, демократ, прошетан, еманципиран, едуциран и такви срања пошто сите рандом сороспифчиња тука на форумот и пошироко се декларираат како такви, а рака на срце и сите комуњарчиња. Да не те смешам со нив не за друго;)
 
Последно уредено:

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Мене моментално единствено ми е јасно дека тебе ништо не ти е јасно по муабетот што го тераш.
А дали тебе ти е јасно дека никој кур не го боли за нешто од пред 15 години?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
Мене моментално единствено ми е јасно дека тебе ништо не ти е јасно по муабетот што го тераш.[DOUBLEPOST=1491348041][/DOUBLEPOST]
Ај те молам кажи за кој си и за што се залагаш оти нема да можам да заспијам.
Па толку ти сече тоа црпката со лавче залепено, не значи дека ако сум против ВМРО тоа значи дека сум од страна на СДСМ, да знаеш да читаш во многу постови имам пишано дека не сум ни за едни ни за други ама овие мораат да се судат. Знам дека ти звучи премногу комплицирано пошто така ве учат у штаб, ама замисли постојат и такви луѓе. Иначе заспиј молим те попаметен си 3 пати кога спиеш, доволно функции правиш во тој момент, дишиш и молчиш без да дишиш и збориш глупости.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Па толку ти сече тоа црпката со лавче залепено, не значи дека ако сум против ВМРО тоа значи дека сум од страна на СДСМ, да знаеш да читаш во многу постови имам пишано дека не сум ни за едни ни за други ама овие мораат да се судат. Знам дека ти звучи премногу комплицирано пошто така ве учат у штаб, ама замисли постојат и такви луѓе. Иначе заспиј молим те попаметен си 3 пати кога спиеш, доволно функции правиш во тој момент, дишиш и молчиш без да дишиш и збориш глупости.
И како што реков, типично сороспивче завиткано во целофан. Барем шаблон да смените, оти вака та тебе те читам та радном комуњарско соросписки лик на форумот. Ете кажи по што ти се разликуваш од другите тука? По што си толку посебен ?[DOUBLEPOST=1491348615][/DOUBLEPOST]
А дали тебе ти е јасно дека никој кур не го боли за нешто од пред 15 години?
Ти сега ако си никој тоа мене ми е најмал проблем.
Башка што треба да те боли, и тоа како треба да те боли. Ама ајде мало си уште па простено ти е. Така се расти.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ти сега ако си никој тоа мене ми е најмал проблем.
Башка што треба да те боли, и тоа како треба да те боли. Ама ајде мало си уште па простено ти е. Така се расти.
Ај уште еднаш, пошто сите мислења на форумов во 2 реченици можат да ти се состават.

Дали имаше избори и народот ги казни сдс со тоа што ги симна од власт?

Кратко и јасно, без верглање во твој стил.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
И како што реков, типично сороспивче завиткано во целофан. Барем шаблон да смените, оти вака та тебе те читам та радном комуњарско соросписки лик на форумот. Ете кажи по што ти се разликуваш од другите тука? По што си толку посебен ?
Типичен пример за вмровец си, во минатото тоа имало сосема подруго значење од денешново. Немаш доволно аргументација и одма етикетираш, знак за low IQ, пишуваш КЕ и КЕФ, и да користиш дијалект се пишува ЌЕ и Ќе[j]ф. Ете како знам дека си вмроец и тоа што работи у штаб и што нема мадиња да дојде у западна Македонија со неговите пријателчиња, и да го започнат "ослободувањето" од овој дел, пошто сте пички у душа ете затоа. Зошто повикувате на војна а вашите воѓи немаат храброст ни мравка да згазнат, и ако се они поим за револуционери тогаш Кастро и Че се превртуваат во гроб. По што сум посебен? По тоа што не сум човек со посебни потреби ко тебе, амеба што најголемо достигнување во животот и е да лепи плакати. Вашата партија во коалиција со УЧК 10 години и во тие 10 години продавате национализам, едниве на албанците другите на македонците, додека осигурале свој живот за наредни 10 поколенија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Ај уште еднаш, пошто сите мислења на форумов во 2 реченици можат да ти се состават.

Дали имаше избори и народот ги казни сдс со тоа што ги симна од власт?

Кратко и јасно, без верглање во твој стил.
:facepalm:
Доволно кратко ти е ?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Типичен пример за вмровец си, во минатото тоа имало сосема подруго значење од денешново. Немаш доволно аргументација и одма етикетираш, знак за low IQ, пишуваш КЕ и КЕФ, и да користиш дијалект се пишува ЌЕ и Ќе[j]ф. Ете како знам дека си вмроец и тоа што работи у штаб и што нема мадиња да дојде у западна Македонија со неговите пријателчиња, и да го започнат "ослободувањето" од овој дел, пошто сте пички у душа ете затоа. Зошто повикувате на војна а вашите воѓи немаат храброст ни мравка да згазнат, и ако се они поим за револуционери тогаш Кастро и Че се превртуваат во гроб. По што сум посебен? По тоа што не сум човек со посебни потреби ко тебе, амеба што најголемо достигнување во животот и е да лепи плакати. Вашата партија во коалиција со УЧК 10 години и во тие 10 години продавате национализам, едниве на албанците другите на македонците, додека осигурале свој живот за наредни 10 поколенија.
Ако се прашуваш како ве распознаваме вас сороспифчињата тука на форумот земи препрочитај си го постот.
И ај сега одјеби, си имам доволно рандом типични сороспифчиња за да тепам време.[DOUBLEPOST=1491349512][/DOUBLEPOST]
Да пробаме со анкета а? Во твој стил :pos:
Пробај, само пази дупли јузери ова она. Да не не ти испадни како што треба :pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Не ми е мене анкетата СЕ во животот, без гајле ти биди :vozbud:
Знам знам, има нешто и во спортската ;)
П.с Сакаш една инсајдерска информација што ја добив деновиве? Околу анкетата и употребата на другите јазици поточно јазик на форумот. Уствари ај скопчај сам :cautious:
 
Последно уредено:

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.839
Поени од реакции
2.708
Ако се прашуваш како ве распознаваме вас сороспифчињата тука на форумот земи препрочитај си го постот.
И ај сега одјеби, си имам доволно рандом типични сороспифчиња за да тепам време.[DOUBLEPOST=1491349512][/DOUBLEPOST]
Пробај, само пази дупли јузери ова она. Да не не ти испадни како што треба :pos:
Глуп си ко сајла бе не може да ти се помогне, а стварно ми е жал ќосенце. Во мојот пост никаде не застапувам партија туку ви кажувам зошто ве исмејавам бе дудук еден. Ако кажам дека бомбите се сечени лепени монтирани, вистина, полу, Грујо не краде ама Заев краде и Б.Ц е крив и Сорос, би ме правело ли добар вмровец? Толку низок критериум имате за прием во партија? Или си ко тој директорот што положил англиски за да може да потпише документ?
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Знам знам, има нешто и во спортската ;)
П.с Сакаш една инсајдерска информација што ја добив деновиве? Околу анкетата и употребата на другите јазици поточно јазик на форумот. Уствари ај скопчај сам :cautious:
Кога сме кај употребата на другите јазици, има уште една информација. Во Битола твојот роден град, еден од најпатриотските градови во кој твојата партија го лапна без раце ќе се отварале 3 (три) паралелки на Албански јазик во средните училишта.

Па сеа ти продолжи ва верглаш за платформи на темава
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.292
Поени од реакции
22.063
Глуп си ко сајла бе не може да ти се помогне, а стварно ми е жал ќосенце. Во мојот пост никаде не застапувам партија туку ви кажувам зошто ве исмејавам бе дудук еден. Ако кажам дека бомбите се сечени лепени монтирани, вистина, полу, Грујо не краде ама Заев краде и Б.Ц е крив и Сорос, би ме правело ли добар вмровец? Толку низок критериум имате за прием во партија? Или си ко тој директорот што положил англиски за да може да потпише документ?
Кој кур фактор си пак ти па да ни кажуваш ко демек некој побара мислење од тебе зошто не исмејувал.
Во шо филм си влезен жити се?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom