Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Неможеш да изгубиш тоа што го немаш. Инаку да за твоите мозочни клетки пишувам во случај да ти е проблем да скопчаш.
На Никола треба да му објасниш која анкета треба да ја тргни пошто повеќе се, а за инает за тебе се спрема уште една :cool:.
П.с Како ти оди со ПП. Немаш некој сега скоро малтретирано или те искараја и ти рекоја поќе така НЕ.
Туку некако читам пак ми и имаш расцветано,пак почна да се губиш. Нечини така Алма , не чини. А што културно те замолив да се подприбериш.
Имам ако сакаш и да ти донирам мозочни клетки за пресадување, ама нема да се фатат од плевелот у глава што го имаш.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
За ова апсолутно вмровците треба да му се заблагодарат на Војводата Ахмети.

Во целото нивно владеење секогаш хируршки прецизно ги распалуваа меѓуетничките односни за партиски потреби. Впрочем како што прават и сега. И секогаш еден куп луѓе се фаќаат на тоа. Само што сега е апла партиска работата.
Па не е чудо Ахмети да одработува за Грујо.
Демек ево, ако не можете да коалицирате со нас, дај барем напрајте некоја пиздарија (во случајов тиранска платформа) за да се разгорат интеретничките проблеми, и ВМРО да го искористи моментумот и да го изманипулира/исплаши (неинформираниот) народ со наводен атак врз суверенитетот и унитарноста на државава.

Човече.. ние живееме во најспинерскиот период од поновава историја. Северна Кореја во балкански размери.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.567
Поени од реакции
20.818
Она кога си на власт и кога не ти смета криминалот, ама кога си во опозиција и не ти тече мед и млеко тогаш станува проблем.
heheh.jpg
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Репрезентација? Коа е глуп Стефчо место да си книжи се тоа на основни средства : ))))
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Nemozam zbor da najdam da opisam kolku sum impresioniran od stepenot na korupcija vo MKD.
Kolku kradat i si polnat dzebovi site e vcudoneviduvacki.
Od najmal drzaven sluzbenik sve do vrvot se polnat ko nezdravi, so rece Almeida bez usul.
Braitlinzi, majbasi, tifani tangi, abe ova ni vo najcrnite denovi na Idi Amin go nemalo.

I am not even mad, I am impressed.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
Па не е чудо Ахмети да одработува за Грујо.
Демек ево, ако не можете да коалицирате со нас, дај барем напрајте некоја пиздарија (во случајов тиранска платформа) за да се разгорат интеретничките проблеми, и ВМРО да го искористи моментумот и да го изманипулира/исплаши (неинформираниот) народ со наводен атак врз суверенитетот и унитарноста на државава.

Човече.. ние живееме во најспинерскиот период од поновава историја. Северна Кореја во балкански размери.
Се било договорено, неслучајно и Вељановски се пофали дека напраиле договор арно ама Ахмети кога се јавил да се очита у америчка амбасада му рекле НЕ, нема коалицирање со дпмне
па кој колку сака нека верува у ова


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Од утре СЈО ке почне да води и случаи за неплаќање вода
Само ако се дел од прислушуваните материјали. Пример...
- Ало... еј, ај дојди во кафанава, собрани сме цело друштво.
- Не можам, морам да платам за вода, 2 месеци не сум платил.
- Ај бе утре ќе платиш.
- Утре е недела, а од понеделник сум на одмор.
- Ај бе дојди, ќе платиш... голема работа. Цела држава ја испокрадоа, па за вода. Те чекаме.
- Е ај... ќе дојдам.

И оп... од нелегално прислушуваниов разговор, на СЈО му испаѓа „случка“.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
Она кога си на власт и кога не ти смета криминалот, ама кога си во опозиција и не ти тече мед и млеко тогаш станува проблем.
Прегледај го приврзокот 167330
по дифолт признаваш дека постои криминал и дека тие што се со власта им тече мед и млеко?
па зашто ги браниш?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Се било договорено, неслучајно и Вељановски се пофали дека напраиле договор арно ама Ахмети кога се јавил да се очита у америчка амбасада му рекле НЕ, нема коалицирање со дпмне
па кој колку сака нека верува у ова
Не знам дали е баш така, ама ми се верува во сценариото. Јасно е. Заев го нема оставка да даде, албанци гласаат прилично за СДСМ (зошто за други не гласаа?), ДУИ лиже каде што плукал до „некни“ и не прави влада со победникот... Не е тоа туку така.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.089
Поени од реакции
10.825
Не знам дали е баш така, ама ми се верува во сценариото. Јасно е. Заев го нема оставка да даде, албанци гласаат прилично за СДСМ (зошто за други не гласаа?), ДУИ лиже каде што плукал до „некни“ и не прави влада со победникот... Не е тоа туку така.
јас гарантирам, свесни се сите дека ова зло мора да заврши, се изгубија премногу...
а вие шо цицате од државна цицка јбг бајо, бог да го прости дедоми викаше на се има крај, нишо не е вечно



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.979
Поени од реакции
12.531
Не знам дали е баш така, ама ми се верува во сценариото. Јасно е. Заев го нема оставка да даде, албанци гласаат прилично за СДСМ (зошто за други не гласаа?), ДУИ лиже каде што плукал до „некни“ и не прави влада со победникот... Не е тоа туку така.
Зошо бе да гласаат за Вмро? Зошо да коалицираат кога им пеете клетите Албанци, нели сакате чиста Македонија? Зошо Грујо не отстапи ако толку ја сака државава? Или мора по секоја цена да се победи?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Само ако се дел од прислушуваните материјали. Пример...
- Ало... еј, ај дојди во кафанава, собрани сме цело друштво.
- Не можам, морам да платам за вода, 2 месеци не сум платил.
- Ај бе утре ќе платиш.
- Утре е недела, а од понеделник сум на одмор.
- Ај бе дојди, ќе платиш... голема работа. Цела држава ја испокрадоа, па за вода. Те чекаме.
- Е ај... ќе дојдам.

И оп... од нелегално прислушуваниов разговор, на СЈО му испаѓа „случка“.
ona koa vlagas u tema i nacekuvas vmrovski humor



ako e nesto poloso u zemjava od vemero, toa e nivniot humor, sto donekade i go objasnuva faktot zasto bash bogdan go angaziraa u nivniot prv odbranben eshalon.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom