Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Грешка читни на официјална страна...
Си пишува 43 локации...


Sent from my MI+5s using Tapatalk
Имам поважна работа иначе ќе ти извадев наслови од Сител, Нова, Анал 5...
И твои постови во кои пред малце пишуваше дека се градови, ама излеа ги изброја и почна да паламудиш овде.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Имам поважна работа иначе ќе ти извадев наслови од Сител, Нова, Анал 5...
И твои постови во кои пред малце пишуваше дека се градови, ама излеа ги изброја и почна да паламудиш овде.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Ја знам дека ти е убаво да читаш како ти одговара убави и претходно пишав градови и села а што пишале Сител Нова Канал 5 ке си ги прашаш нив нит ги читам нит ги пратам..


Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
Која лопата бе другарче?
Или не се сеќавам,или си ме помешал со некој друг.
Бтв гледам урбан лик си,солун го владееш,го знаеш дарче,ако си другар со него можда и лично се познаваме јебем ли га :)
Солун е репер за урбан лик?:) Види таму неколку страни уназад вчера што почнавме муабет али ти не ме удостои со дебата демек не си сакал да влезеш у вмро-сдс момент а ја те прашав едноставно нешто.
 
M

macgowan

Гостин
Covece gledam prenos u zivo na tv nova abe se bamburii i dedovci za razlika od sarenata revolucija kade sto site bevme mladi, prosperitetni, intelegentni i sto e najvazno izbanjati....
Немој да ги навредуваш бабите и дедовците, имаат внуци за кои треба да се појават таму, робови се поголемиот дел од нив за жал. Има луѓе на кои вистина им е изматен умот за сиве овие години забава милиона(јанко, миленко итн). Многу луѓе за жал преминаа од комунизмот директно во груевизмот и си најдоа замена за стариот добар систем.
Жално е кога за протестите за загадениот воздух истите тие не излегуваа. А и моите и нивните и албанските и парагвајските деца исто дишиме.

дРпмне има долга рака и делува исто како на пр. високиот крвен притисок. Те е.ава цело време тивко, племенско - патриотски те фаќа и на крај ќе ти го закачи сосе сите борџој кои тоа ги направи а ти на срце ги носиш. Уште и ќе си кабает.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.089
Поени од реакции
12.743
Солун е репер за урбан лик?:) Види таму неколку страни уназад вчера што почнавме муабет али ти не ме удостои со дебата демек не си сакал да влезеш у вмро-сдс момент а ја те прашав едноставно нешто.
Репер не е,ама гледам по постовиве дека сакаш да се покажеш во такво светло (иако неможам да ја најдам поентата со даре кибо,да не е и он вовлечен во патриот-предавник вителот?)
Околу криминалот на дуи,мало дете да прашаш ќе ти каже дека колку што крадело вмро,толку и дуи.Само си имаа јасно определени граници и реони на делување.
Ако мислиш дека јас сум го негирал тоа,гараант си ме помешал со друг.Ретко се расправам на темава,поише доаѓам за сеир и искрено кур ме заболе комплет за сВе.Не зависам ама буквално иЧ ни од едните ни од другите.
Овде доаѓам да видам до кај може да отиде македончето во борба за тие мочани 18к месечно :D и да си потепам време коа нема за Интер ништо интересно.
Позз

пс.Го мрзам СДС од дното на душата поради некои работи од минатото,така да и самиот ѓавол да е спроти нив рака да ми падне ако заокружам на избори за сдс.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Што убави трактори у Куманово

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Абе не ми збори за алкаеди, елшабаби. Те прашувам исто како similarion:
1. Зошто не протестирате во Тетово?
2. Каде е раководството на дпне на протестиве?
3. Значи ли тоа што не доаѓаат на протести дека ја поддржуваат платформата? Последното ич не мора да се обидуваш да го одговориш затоа што дефакто ја прифати паторот и не договори влада со дуи само и само заради СЈО и ургентните реформи во законите за правосудство.
Јас не сум ни тетовчанец, ниту организатор.
Не сум ниту во раководството, претпоставувам не сакаат да даваат партиски белег.
Јас верувам дека го поддржуваат.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Јас не сум ни тетовчанец, ниту организатор.
Не сум ниту во раководството, претпоставувам не сакаат да даваат партиски белег.
Јас верувам дека го поддржуваат.
Лош спин му е се знае кој даде изјава и ја осуди платфотмата а кој не....

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Протест на Шарена Револуција од улиците од Градска Болница до Палома Бјанка и одма наслови и пресметки дека се едвај 10.000
Протест за Заедничка Македонија на истите улици врие како во кошница и бројка од над 100.000

Абе ај еден милион имаат нека се тешат. :pos:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Протест на Шарена Револуција од улиците од Градска Болница до Палома Бјанка и одма наслови и пресметки дека се едвај 10.000
Протест за Заедничка Македонија на истите улици врие како во кошница и бројка од над 100.000

Абе ај еден милион имаат нека се тешат. :pos:
Убабо е да се тешиш сам себе
А и гревчиња лајк ставаат се на се 5 души

Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Ај објасни ми ја порврзаноста на твојте смајлиња со сликава?!
Абе што е важно која е поврзаноста, важно да се фати нормата за денес и темата да се однесе во друг правец. :D
Какви пациенти :facepalm:
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Тема е протести против платформа ако има уште некој со муда да ја осуди нека се јави...
Дотогаш ИШ.......


Sent from my MI+5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom