Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.341
Забораваш дека треба прво да дојдете на власт, а тоа би било за едно 435345345 години. А и да дојдете, немој да мислиш дека цената нема да си ја платите. Малку крв ке мора да се даде.
Да не сакате и мозоците да си ги извадиме во знак на солидарност со вас?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Забораваш дека треба прво да дојдете на власт, а тоа би било за едно 435345345 години. А и да дојдете, немој да мислиш дека цената нема да си ја платите. Малку крв ке мора да се даде.
Вау баш сега крв? Немој жити се крв да се дава. Малку ли се даде тогаш кога Грујо амнестираше терористи и кога го стави Талат за министер. Па после кога ни прати полиција на Кале ауу колку крв падна тогаш. Добро тогаш полицијата по погрешни маваше ама ако битно крв имаше.
 
T

templar55

Гостин
Вау баш сега крв? Немој жити се крв да се дава. Малку ли се даде тогаш кога Грујо амнестираше терористи и кога го стави Талат за министер. Па после кога ни прати полиција на Кале ауу колку крв падна тогаш. Добро тогаш полицијата по погрешни маваше ама ако битно крв имаше.
Реално ти држи и ова.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Џабе е државата ако некој си го однесе. А каде се предавниците? Се знае тоа како се решава. Американците не ги елиминираа сите од Ал Каеда, лидерот им беше главен.
Абе не ми збори за алкаеди, елшабаби. Те прашувам исто како similarion:
1. Зошто не протестирате во Тетово?
2. Каде е раководството на дпне на протестиве?
3. Значи ли тоа што не доаѓаат на протести дека ја поддржуваат платформата? Последното ич не мора да се обидуваш да го одговориш затоа што дефакто ја прифати паторот и не договори влада со дуи само и само заради СЈО и ургентните реформи во законите за правосудство.
 
T

templar55

Гостин
Хомо Сапиенс и Хомо Еректус имаш учено во школо или уште не сте дојдени до таа лекција?
Клошар ти ке се тепаш а не јас. Јас ке бидам на некоја плажа ке читам за хомо еректус и хомо сапиенс. Ако преживееш ке ти ја раскажам лекцијата. Што е најжално нема ни каде да одиш.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.407
Поени од реакции
36.341
Клошар ти ке се тепаш а не јас. Јас ке бидам на некоја плажа ке читам за хомо еректус и хомо сапиенс. Ако преживееш ке ти ја раскажам лекцијата. Што е најжално нема ни каде да одиш.
Прав патриот!

Прво закана дека ќе паднело крв па после констатација дека ќе бил на некоја плажа дур ќе паѓало крв.
:нинџ:
 
T

templar55

Гостин
Прав патриот!

Прво закана дека ќе паднело крв па после констатација дека ќе бил на некоја плажа дур ќе паѓало крв.
:нинџ:
Нормално, да не мислиш ја случајно да се тепам због идиоти како тебе? No no, ја ке набљудувам од далеку. За идиоти како тебе ни влакно од к** не би дал.
И не е закана него предупредување.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
:pos::pos:Што прават овие бе. Еј ова е врвот жими се, поретардирано од ова нема.:pos:
Онаа од Нова па, биле загрижени како ќе продолжеле ако им ги нема газдата. Дроља глупа, за вработените од А1 беше загрижен некој? Не. Мрш тогаш скапи на улица.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
:pos::pos:Што прават овие бе. Еј ова е врвот жими се, поретардирано од ова нема.:pos:
Онаа од Нова па, биле загрижени како ќе продолжеле ако им ги нема газдата. Дроља глупа, за вработените од А1 беше загрижен некој? Не. Мрш тогаш скапи на улица.
Најјако ми е „Газдата не е тука“ :lolzz:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom