Слепа доверба

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Колку влијае искуството од претходните врски на вашата доверба кон партнерот?Дали после неверство во претходната,можете слободно да му ја дадете целата доверба на новиот партнер,без да помислите дека историјата може да ви се повтори?
Дали ја оправдувате слепата доверба,така е како он/она што ќе каже бидејќи целосно му верувам или оставате простор за разочарување?
По разговорот со некои особи,сватив дека има луѓе,кој не оставаат ни малку простор,нештата да не се такви,слепо му веруваат на партнерот,досега ниту ги излажал,ниту ги изневерил...само што им преќутил некои важни работи,што ги знаат неколку особи околу нив,но они не.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Imam slepa doverba!
Ne veruvam nikomu nadvor od vrskata, sem na moite oci i mojata intuicija!:helou:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Ke se izgorish na mlekoto pa posle i na jogurotot ke duvash! Ostavi tie prikazni....:salut:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Имам слепа доверба до тој момент да се покажи спротивно , е тогаш тој нека му ја мисли тој , нема јас што да му мислам . За кршење доверба во врска следва крај на прогмата.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Jas samiot vo sebe ne mozam da imam doverba(ponekogas zrboruvam edno-a ke napravam nesto drugo i sl.)!Pa togas kako mozam da i veruvam na mojata partnerka?
A predhodnite vrski vlijaat na sekoja naredna!Vo toa ne moze nikoj da me razubedi.
100% doverba nikogas!Sekogas se zemam so rezerva!Mozebi zatoa sto imam nekoi losi iskustva so nekoi devojki!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Moжам да верувам во секој и секого..но кога еднаш ке ми ја изневерат довербата тогаш сум ладнокрвен и немилосрден..
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ja na bebeto mu veruem mn mn mn najmn SLEPO.. Zaso si zasluzuva.. I zaso si go sakam.. :back:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...ponekogash generalno taka na lugeto im veruvam poveke od sto treba , ali mnogu brgu sekako gi fakam u laga ako lazat i foliraat , i togash obichno plachat...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
dejan_k напиша:
Jas samiot vo sebe ne mozam da imam doverba(ponekogas zrboruvam edno-a ke napravam nesto drugo i sl.)!Pa togas kako mozam da i veruvam na mojata partnerka?
A predhodnite vrski vlijaat na sekoja naredna!Vo toa ne moze nikoj da me razubedi.
100% doverba nikogas!Sekogas se zemam so rezerva!Mozebi zatoa sto imam nekoi losi iskustva so nekoi devojki!
Prvo najdi se sebesi, pa ke steknuvash i dobivash doverba...
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...za da se pronajdesh sebesi treba bajagi meditacija ili soedinuvanje so boga- isposnishtvo se vika toa kaj nashiot narod...ama retko na koj mu trgnalo toa od ruka...taka da doverbata e sekogash prisutna i razocharuvanjeto isto taka...nikoj ne e bezgreshen...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Ljupco напиша:
...za da se pronajdesh sebesi treba bajagi meditacija ili soedinuvanje so boga- isposnishtvo se vika toa kaj nashiot narod...ama retko na koj mu trgnalo toa od ruka...taka da doverbata e sekogash prisutna i razocharuvanjeto isto taka...nikoj ne e bezgreshen...
Nema toa vrska.....Ke se pronajdesh sebesi koga ke znaesh sto te pravi sreken, kakov partner ti odgovara, koi osobini da gi poseduva...Znaci cvrsto da gazish na zemja i da znaesh sto ocekuvash od lugeto(partnerot) ......
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
leandra напиша:
Колку влијае искуството од претходните врски на вашата доверба кон партнерот?
Влијае многу, особено ако станува збор за негативно искуство во минатото како измама, таквата повредена личност не верувам дека повеќе би можела да има апсолутна доверба во партнерот.

leandra напиша:
Дали ја оправдувате слепата доверба,така е како он/она што ќе каже бидејќи целосно му верувам или оставате простор за разочарување?
Не ја оправдувам иако можеби тоа влијае лошо на врската, но таква сум полна со сомнежи.

Ljupco напиша:
za da se pronajdesh sebesi treba bajagi meditacija ili soedinuvanje so boga- isposnishtvo se vika toa kaj nashiot narod...ama retko na koj mu trgnalo toa od ruka...taka da doverbata e sekogash prisutna i razocharuvanjeto isto taka...nikoj ne e bezgreshen...
Мислам дека Лејди не мислеше на пронаоѓање со медитации, соединување со бога како Нирвана, туку чиста свесност за себеси, односно кој сум, каде сум и што умеам.:smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Општо земено се што се случило во минатото остава еден вид траг на самите нас. Доверба да, ама има одредена граница. Верувам во она во што самата ќе се уверам, односно сама ќе го видам и слушнам.
Колку и да не верувам на тие од страна секогаш после нешто кажано кај мене ќе се јави мал сомнеж. Колку и да е мал сепак е сомнеж, а тоа значи дека нема слепа доверба...од моја страна.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
А зошто ви е толку важна таа доверба?
Нека си прави секој што си сака, не знам зошто постои некоја тенденција за мешање на партнерот во лични работи.
Може сме во некоја врска, но тоа не значи дека си немаме посебни животи.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Никола напиша:
А зошто ви е толку важна таа доверба?
Нека си прави секој што си сака, не знам зошто постои некоја тенденција за мешање на партнерот во лични работи.
Може сме во некоја врска, но тоа не значи дека си немаме посебни животи.
Доверба во врска е основно за да е таа врска хармонична и полна со љубов место со гнев и сомнеж.
Нема врска муабетот за мешање во лични ствари , доволно мие да имам доверба дека партнерот има доволно разум и чиста душа дека ќе ги земи правите одлуки за било што , толку се мешам .
Не е довербата нарушување приватност или живот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom