Слаткар(истика)

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Па факт е Слаткар дека порано беше повеќе почитуван од останатите рапери, отколку сега. Некои си пролжија на исто,а некои го баталија.. ок, нивни избор е тоа. Кој го слуша,нека го слуша, а кој не.. чао пријатно не е Слаткар единствен па само него да си приморан да го слушаш.
Но цело време сите ги спомнуваат тие пусти тинејџерки кои секоја втора на фејсбук во пеинт споила слика со Слаткар и напишала : <3 Swatkar najvi6e .. повеќе [мое мислење] мислам дека го мразат поради тоа што кај и да отвориш профил ќе се најди таква слика,отколку песните пошо две-три му се такви покомерцијални да речам "Toп","Шопинг","Спушти се доле"..
некои го мразат отсекогаш, некои го замразија откако станал тешка комерцијала[што пак ќе кажам, не е синоним за неквалитет], а трети поради тие напалените тинејџерки кои не гледаат нишо друго во него освен подвижен оргазам.
Колегите негови, се незадоволни од својата либидозна состојба би рекла јас:pipi:. Типов прави пари. Тука лежи зајакот заради кој го мразат.
А нормално, не е ни прв ни последен. И јас го сакав Марко од Дај Побрзај ко мала, се запознав со него, интервју му правев, па никој не го замразе... Се пофалив, пресреќна сум :).
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
За тинејџерките шо спомна Вес да се надоврзам. Се палат,напалени се и ке се палата на Шопинг, Топ и некоја друга ако излезе од ист тип и ритам како овие верувајте.Да ги слушнат тие од порано,албумот со Скит "Рап Тврдина" нема да се тие напалени тинејџерки толку големи фанови на Марко. Иако сум негов фан и мене ме нервираат некои шмизлички кои на фејс,пријатели или други такви страни стаиле слики .. го лоФкам слаткар најви6е и такви слични ствари.


Значи тие се па
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
некои го мразат отсекогаш, некои го замразија откако станал тешка комерцијала[што пак ќе кажам, не е синоним за неквалитет], а трети поради тие напалените тинејџерки кои не гледаат нишо друго во него освен подвижен оргазам.
Токму така.

Зошто на пример некој не плука по Виклер Скај. Тој од андерграунд стана тешка комерцијала слично како и Слаткар. Меѓутоа комерцијала во позитивна смисла. Не се просерува со глупави рими туку започна да снима филмска музика, да се јавува како продуцент и промотор на нови таленти и притоа никој нема лош збор за него.

Просто кажано луѓето го мразат Слаткар затоа што тој самиот створи таква слика за себе, нека не ја бара вината во другите :smir:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: NYC

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Просто кажано луѓето го мразат Слаткар затоа што тој самиот створи таква слика за себе, нека не ја бара вината во другите :smir:
Точно, самиот се реши на овој чекор. Луѓето имаат право да го сакаат или да не го сакаат она што го твори, но омраза е поинаков поим. Човекот никому ништо лично не згрешил за да биде бескрајно плукан и мразен. Верувај дека тој не бара вина во никого, бидејќи му одговара вака, поради што и на самиот почеток се реши на сето ова, промената што ја изврши и за тоа каков е тој денес. Оној кој навистина ја бара вината е некој искомплексиран човек (луѓе), кој нема попаметна работа отколку да се замара со некој што не е никаков битен фактор во неговиот живот :smir:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
аман бе со овој слаткар ми ги потекоа......:ija::lud:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Незнам како можат женските толку да се палат на песни кои тотално ги деградираат...
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
На такви песници се палат евтини дрољи..па ајде мачиња слушајте ја спушти се доле и пушетее :) :)
Се согласувам, а почнаа да го слушаат и помаливе, петто-шесто одделенци/ки, многу лошо...15 годишни да се палат на песни за секс, (и тоа многу деградирачки секс...твојот добар гз спушти го доле...би ти го напунил носот за да ти го напунам гзот...) катастрофа...
Македонска верзија на Lil Wayne...
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Едно не ми е јасно со вас луге , ако толку не го сакате или го мразите , па што пишувате на тема за него ? дали сакате да се направите некој фаци или пуста љубомора не ве свакам ?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ма к*р го боли слаткар кој го сака кој го мрази :pos:
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Не велам јас дека го мразам, зборував за попалените тинејџерки, сигурен сум дека имаат некоја попаметна работа од ова...
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Не велам јас дека го мразам, зборував за попалените тинејџерки, сигурен сум дека имаат некоја попаметна работа од ова...
AAA да.. У право си. Попаметната работа би била да седат дома пред компјутер и да киснат на кајгана 24/7 наместо да излезат надвор и да се палат на слаткар
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
AAA да.. У право си. Попаметната работа би била да седат дома пред компјутер и да киснат на кајгана 24/7 наместо да излезат надвор и да се палат на слаткар
А реков дека треба да седат пред компјутер? Не.
И сигурен сум дека добра половина од фановите на Слаткар го "почитуваат" пред компјутер, со разните топици на MSN, по видеата на Youtube, итн.
EDIT: Само сакам да кажам дека тинејџерките имаат многу подобра работа отколку да го слушаат Слаткар, навистина не личи на нормална тинејџерка "пеејќи" ги неговите песни.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Па колку проста работа да чита лектири!
Слаткар, on the other hand, чиста едукација.

Ике, до некни беше попален по кантер, вчера по форуми (кои ги плукаш сега), денес Слаткар.
Ќе ти мине. Ќе слушнеш добра музика каде и да е. :))
А, Слаткар е доста минлива оne hit сензација.

Поздрав.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Да се замараше немаше да го праи тоа срање од песни, ..башка не можам да сфатам дали стварно сте мутави или сами се ругате со овие дебилни коментари..Ај онда идам ја да копам нива ебате :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom