Сладолед!

Член од
7 септември 2016
Мислења
10.309
Поени од реакции
16.548
Моментално најактуелен, освежува, релаксира, но секој има посебен омилен сладолед, не само како форма и состав, туку би било интересно да се каже како го јадете/лижете сладоледот, која ви е омилената тактика, дали и кога возите, па и кога читате некоја книга лижете сладолед или му се посветувате целосно на уживањето?

tenorrty.gif bsEdHR.gif 383a8eefe04a0af449a5f735ddbed308.gif

дали брзо или споро го лижете? и која е најправилна тактика на лижење сладолед, да се исплазни јазикот, а корнетот со сладолед да се врти на исплазнетиот јазик?

b3991eae2ca310869ca8c35377e2e3d6.gif рт.gif tenor34.gif Joe Jonas 4.gif

или сте присталица на лижење сладолед само со јазикот горе доле без да се врти корнетот со сладолед? користите салфетка или обожавате да ви се цеди сладоледот?

ccc4756302540176fb207cce2c37f89c.gif тѕ.gif Pretty-Girl-Eats-Ice-Cream-Raises-Eyebrow-At-The-Pier.gif

или го гризете или шмукате сладоледот без да го извадите јазикот во јавност?

original.gif anigif_sub-buzz-13938-1519834029-1.gif tumblr_d950dc5dd2a3575ba37c500284b0d0db_107daf52_400.gif

или едноставно ниту гризете, ниту лижете, ниту шмукате туку само со лажица го јадете сладоледот!

а кој вкус? овошни? купечки фабрички или направен во слаткарница, од апарат крем?
секогаш надвор или може секојдневно во домашни услови, колку често го има во вашето мени?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.443
Поени од реакции
24.963
Стај уште некој гиф ако не не е проблем

Е оваа ја погоди иначе
1626637485451.png
колку сладоледи има изедено оваа да знаеш ехехехеее

а бе у пичку матер, оваа снимаше само со дечко и, а после мислам тук таму направи и некоја сцена за големиве компании
ми пропадна шегата
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.143
Поени од реакции
2.995
Бре бре гиф фиеста...

Она чувство коа ќе претераш со залакот и brain freeze главоболка оргазам секундарно
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.309
Поени од реакции
16.548
Стај уште некој гиф ако не не е проблем
Е оваа ја погоди иначе
Прегледај го приврзокот 301831
колку сладоледи има изедено оваа да знаеш ехехехеее
а бе у пичку матер, оваа снимаше само со дечко и, а после мислам тук таму направи и некоја сцена за големиве компании
ми пропадна шегата
...лесно е да плукнеш на туѓ труд, тешко е да придонесеш!
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.808
Поени од реакции
16.763
Остај како го лижи little caprice, дај препорачајте што да се проба.

Последно ми препорачаа Nirvana pralines, ама ништо посебно.
1626639675551.png

Генерално во големи количини: cermat varriagato quatro, quatro од фриком, oние по 1.5л од кри кри (денес баш зедов од вишна, ми лизга добро), од Кам скоро сите на Аугусто и во пластика и на стапче.

Марс не ми се допаѓаат, тие во Стокомак од некоја фирма Анита шанса нема да ги купам повторно.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.443
Поени од реакции
24.963
...јас со најдобра намера за малку забава на форумов што спласна со малку повесели теми и коментари, затоа не само да се каже за омилениот сладолед туку и начинот на конзумирање, ама ете тоа им е овозможено само на модератори ако отворат теми јас како обичен смртник мора да доживеам дебакл, :(
Убаво шо му се исповеда на човекот

@Lester Freamon Нирвана топ ми беше едно време ама ова лето некако ми е просечен. Може до бачот е.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
7.053
Поени од реакции
6.192
Остај како го лижи little caprice, дај препорачајте што да се проба.

Последно ми препорачаа Nirvana pralines, ама ништо посебно.
Прегледај го приврзокот 301834

Генерално во големи количини: cermat varriagato quatro, quatro од фриком, oние по 1.5л од кри кри (денес баш зедов од вишна, ми лизга добро), од Кам скоро сите на Аугусто и во пластика и на стапче.

Марс не ми се допаѓаат, тие во Стокомак од некоја фирма Анита шанса нема да ги купам повторно.
Hagen Dazs


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2020
Мислења
65
Поени од реакции
114
Best Сlassic ми е преубав а и магнум со шумско овошје освежителен најчесто на стапче земам сладоледи а порано обожавав од слаткарница во корнет али одамна неам земено, него не знам дали само мене ми е превише геј да лижам сладолед на стапче на јавно место? Обично за дома земам...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.443
Поени од реакции
24.963
Од кој маркет го земаш?
Овој го иам видено кај соборна онаа улицана, чек
1626642877958.png
едно од трине зелени кругчиња е, мислам кај осигурителна полиса дека беше
едно продавниче е
уствари долното кругче е изглеа карши веган365
 

IssaAk

Novak Djokovic the GOAT
Член од
11 јули 2021
Мислења
98
Поени од реакции
215
3 пати само летово сладолед. Не можам да го најдам оној на стапче како виножито што е и еден под друг се слоевите сладолед (јагода, па одоздоле киви... 6-7 слоја се е овошје) . 20 денари беше на времето баш се сеќавам, не ми текнува на името сега.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
1.427
Поени од реакции
2.890
Јас најчесто јадам сладолед со лажица, и тоа дома, и најчесто менувам од вкусовите на Cermat.
Сакам кога сладоледот од кутија може лесно да се извади со лажица.
Порано Carte D'Or ми беа омилени, сега ретко може да се начекаат некаде.
1626645147416.png
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.981
Поени од реакции
12.613
Како бе ретко, во Тинекс овие ги има на тони.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.134
Поени од реакции
485
Мммм сладолед ја споро го лижам....сладоледот де,највеќе сакам овошни
 

Kajgana Shop

На врв Bottom