Сладолед!

Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
Najubav mene mi e vo palma, malku skap ama e najubav sto sum go lizel, a omilen mi e od borovnica/shumsko ovosje. Inace tamu imaat celi parcinja ovosje vo sladoledot nas napraven so kvalitetni sostojki da ti e merak da go lizes.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
vila-pralina-paralija-letovanje-paket-aranzman7-e1425039926315.jpg grcka-olimpska-regija-paralia-pralina-7.jpg

...доколку годинава ќе ја посетите Грција, ви го препорачувам најдобриот сладолед од автомат во кафе бар слаткраница Пралина, Паралија,
лоцирана покрај морето веднаш на почетокот на главната улица, не дека нема други врсти сладоледи, ама овој крем е врв на задоволство!

90460288_gypsfAkGNi0ktUfhRWwrG6MiS3By0tqVD2jzy-FzywI.jpg 90460288_ZJBYsKk72-D3TICLoWE1YT9Mza_zdySsvbW5VIsk-dM.jpg dessert-Bar-Cafenea-PRALINA.jpg

комбинација со чоколадо или само ванила во корнет, а може и во чаша доколку ќе поседите повеќе,

329_508853986.jpg

ако не секој ден секој втор ден приквечер намерно ќе удрев патување до Пралина на еден сладолед доколку ќе најдам место, ако не во корнет и шетај лижејќи!

DSC01303.JPG DSC01302.JPG

... и секогаш љубезната и згодната женска само го дополнуваше задоволството на сладоледот од автомат!
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.563
Прегледај го приврзокот 301924 Прегледај го приврзокот 301925

...доколку годинава ќе ја посетите Грција, ви го препорачувам најдобриот сладолед од автомат во кафе бар слаткраница Пралина, Паралија,
лоцирана покрај морето веднаш на почетокот на главната улица, не дека нема други врсти сладоледи, ама овој крем е врв на задоволство!

Прегледај го приврзокот 301926 Прегледај го приврзокот 301927 Прегледај го приврзокот 301929

комбинација со чоколадо или само ванила во корнет, а може и во чаша доколку ќе поседите повеќе,

Прегледај го приврзокот 301933

ако не секој ден секој втор ден приквечер намерно ќе удрев патување до Пралина на еден сладолед доколку ќе најдам место, ако не во корнет и шетај лижејќи!

Прегледај го приврзокот 301930 Прегледај го приврзокот 301931

... и секогаш љубезната и згодната женска само го дополнуваше задоволството на сладоледот од автомат!
Гифови, гифови everywhere...
Без гифови не ти се важи постов.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.979
Прегледај го приврзокот 301924 Прегледај го приврзокот 301925

...доколку годинава ќе ја посетите Грција, ви го препорачувам најдобриот сладолед од автомат во кафе бар слаткраница Пралина, Паралија,
лоцирана покрај морето веднаш на почетокот на главната улица, не дека нема други врсти сладоледи, ама овој крем е врв на задоволство!

Прегледај го приврзокот 301926 Прегледај го приврзокот 301927 Прегледај го приврзокот 301929

комбинација со чоколадо или само ванила во корнет, а може и во чаша доколку ќе поседите повеќе,

Прегледај го приврзокот 301933

ако не секој ден секој втор ден приквечер намерно ќе удрев патување до Пралина на еден сладолед доколку ќе најдам место, ако не во корнет и шетај лижејќи!

Прегледај го приврзокот 301930 Прегледај го приврзокот 301931

... и секогаш љубезната и згодната женска само го дополнуваше задоволството на сладоледот од автомат!
Паралија бе..... :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
Гифови, гифови everywhere...
Без гифови не ти се важи постов.
...визуелноста на подвижни слики дава побогата перцепција освен пишаниот стерилен збор, а да избереш и скоцкаш пропорционално убаво за око гифови не е едноставно, не гледам дека некој друг се потрудил, не секој го може, ама важно некои ми замерувате, уметноста никогаш не се цени во моментот, пробај(те) да ме надминеш :pipi:
Паралија бе..... :facepalm:
...кога паѓате на титули, нормално ќе паднете и на места, ако кажев во Миконос ќе беше поубав сладоледот? иди бе Наќо, пробај го, па после тумкај
П.С.
...благодарност до Наќо за приметената грешка, ублажено со две загради!
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.979
...визуелноста на подвижни слики дава побогата перцепција освен пишаниот стерилен збор, а да избереш и скоцкаш пропорционално убаво за око гифови не е едноставно, не гледам дека некој друг се потрудил, не секој го може, ама важно некои ми замерувате, уметноста никогаш не се цени во моментот, пробајте да ме надминеш :pipi:
Пак ги мешаш еднина и множина? Како тоа "пробајте да ме надминеш" или па го персираш па после на ти ја вртиш? Што ти се случува?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
Пак ги мешаш еднина и множина? Како тоа "пробајте да ме надминеш" или па го персираш па после на ти ја вртиш? Што ти се случува?
...се пишувам на ЛП, па ти ми се убацуваш без врска, леле како ми ги следите грешките, ама да ти кажам психолошка пресија може до утре да правиш,/те јака цура сум, а бе Наќо, Наќо, копираш понашање од другите не си свој како клон да си, туку не ми кажа лижеш сладолед или не ти е баш омилен?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.979
...се пишувам на ЛП, па ти ми се убацуваш без врска, леле како ми ги следите грешките, ама да ти кажам психолошка пресија може до утре да правиш,/те јака цура сум, а бе Наќо, Наќо, копираш понашање од другите не си свој како клон да си, туку не ми кажа лижеш сладолед или не ти е баш омилен?
Солен карамел од Камфуд,најефтиниот,89 динари цела кутија.Корнети има у ДИМ маркети 18 комада за 24 динари и со лажиче си ги пунам
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.733
Letovo omilen mi e Oreo sendvic sladoledot.

Ne go lizam, so noz i viluska go jadam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom