Слави Трифунов со провокација до "Скопските Бугари"

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
еве вака драги мои прееска јас си седам и гледам познатото „Шоу на Слави Трифунов“
и човекот имаше едне гостин и почнаа тема за Македонците т.е. Бугарите во Скопје така бевме наречени
Демек ние не сме постоеле туку сега имало многу малку македонци кои потекнувале од нив бугарите
факт дека тоа било така е дека ние не сме пишувале на кирилица туку на некое старо српско писмо, друго покажаа една стара карта каде пишуваше дека Цар Самуил бил Бугарин,а не Македонец
Човекот земал наша историја за 8 одд и почна да чита некои делови кои ѓи коментираа дека не биле точни и се смееја како глупаци, а воедно извадија дел дека Кирил И Методиј не биле Македноци

и што ли уште не најмногу ме изритира што рече дека сите ние сме Бугари и на таа картата за Цар Самуил пишуваше на француски па Славеј рече е како тие го сметаат за Македонец илигледа незнаеле да читат Француски,а оној министерот рече ПА ТИЕ НЕ СИ ГО ЗНААТ НИ СОПСТВЕНИОТ ЈАЗИК - БУГАРСКИОТ и потоа не ги дослушав сменив канал ме изнервираа

па како ке го коментирате ова драги мои нели Бугарите ни беа пријатели, не признаваа како МАКЕДНОЦИ и Славеј Трифунов едно време се фалеше дека и овде е многу гледана неговата емисија
плс ваше мислење
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
250
Поени од реакции
1
Какво мислење нема што да мислиме околу тоа што кажал него ајде да се организираме и да направиме нешто конкретно, искрено мене не ми текнува ништо поостро отколку протестно писмо па дури и преку тамошната амбасада некоја протестна нота.
Мислам дека Абдурахман Алити ќе се заангажира исто како и за политичката партија Пирин (тогаш татарците гледаа начин да го тргнат од Амбасадорското место, изгледа дека многу им смета)
Едит - или блокирање на работата на нивната амбасада ???
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
јас немам што да расправам на оваа тема , на бугарин никако не се објаснува треба да го скоривам од гроб цар самуил да се изјасни која била неговата националност , слободно нека кршат глава со нивните теории а слави нека лечи комплекси во своето шоу кое има 20-30 души публика посетеност на кои им го мати умот со глупости кои на нискоинтелегентните бугари мозоците ги дефинираат како хумористични па се смеат на истите
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
a n g e l c e напиша:
еве вака драги мои прееска јас си седам и гледам познатото „Шоу на Слави Трифунов“
и човекот имаше едне гостин и почнаа тема за Македонците т.е. Бугарите во Скопје така бевме наречени
Демек ние не сме постоеле туку сега имало многу малку македонци кои потекнувале од нив бугарите
факт дека тоа било така е дека ние не сме пишувале на кирилица туку на некое старо српско писмо, друго покажаа една стара карта каде пишуваше дека Цар Самуил бил Бугарин,а не Македонец
Човекот земал наша историја за 8 одд и почна да чита некои делови кои ѓи коментираа дека не биле точни и се смееја како глупаци, а воедно извадија дел дека Кирил И Методиј не биле Македноци

и што ли уште не најмногу ме изритира што рече дека сите ние сме Бугари и на таа картата за Цар Самуил пишуваше на француски па Славеј рече е како тие го сметаат за Македонец илигледа незнаеле да читат Француски,а оној министерот рече ПА ТИЕ НЕ СИ ГО ЗНААТ НИ СОПСТВЕНИОТ ЈАЗИК - БУГАРСКИОТ и потоа не ги дослушав сменив канал ме изнервираа

па како ке го коментирате ова драги мои нели Бугарите ни беа пријатели, не признаваа како МАКЕДНОЦИ и Славеј Трифунов едно време се фалеше дека и овде е многу гледана неговата емисија
плс ваше мислење
Неговата емисија многу гледана тука... Да се смеам или да плачам?:uvo:
Очигледно типот има многу проблеми со самобендисаност и со ласкање, јас не ни знаев дека емисијата и тука ја имало. А и да сум знаела, не би гледала таков простотилак.

Прво не ми е јасно од каде имаат лице и образ да земат такво нешто по емисии да зборат. Они се болни. А да, точно јас не знам бугарски јазик, ја знам македонски и искрено не ни гледам некоја допирна точка на македонскиот и бугарскиот. Послични ми се рускиот и бугарскиот. А да беше македонскиот јазик, дијалект на бугарскиот јазик или да беше македонскиот - бугарски јазик, веројатно ќе разбирав бугарски. Барем мислам дека според некоја логика така би било.

Инаку не им е прв пат, а богами сигурно ни последен пат вака да се резилат и да шират глупости. Ама тоа ти е, едноставно нели, некои луѓе имаат премногу низок коефициент на интелигенција. Јас си ја знам историјата на МОЈАТА држава, на МАКЕДОНИЈА. Веќе не се нервирам на такви небулози и невистини, зашто јас си ја знам правата вистина!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.751
Сум гледал нешто на интернет од тој опинок селски и стварно типот има'' блага'' ретардација по се изгледа ние сме му опсесија а на кој канал сте го гледале тоа ???
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
krepiev напиша:
Какво мислење нема што да мислиме околу тоа што кажал него ајде да се организираме и да направиме нешто конкретно, искрено мене не ми текнува ништо поостро отколку протестно писмо па дури и преку тамошната амбасада некоја протестна нота.
Мислам дека Абдурахман Алити ќе се заангажира исто како и за политичката партија Пирин (тогаш татарците гледаа начин да го тргнат од Амбасадорското место, изгледа дека многу им смета)
Едит - или блокирање на работата на нивната амбасада ???
Потполно се согласувам друже, доста седиме со скрстени раце и гледаме како не понижуваат.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
itar pejo напиша:
Сум гледал нешто на интернет од тој опинок селски и стварно типот има'' блага'' ретардација по се изгледа ние сме му опсесија а на кој канал сте го гледале тоа ???


na bugarskata televizija -B

Sinoka e bilo souto no denes go dadoa repriza i slucajno vidov
 
N

n/a

Гостин
Prvo....
Gospod Bog e velik...a makedonskite kletvi se opasni i fakjaat...
pa kako sto razbrav...Slavi ima opasen problem so ocite...
t.e oslepel definitivno na ednoto i se borat da mu zapazat barem del od vidot na drugoto oko...
Iskreno....i mi e zal ako e taka...(ozbilen sum).
Bi mu lupnal eden kursum u glava,bez razmisluvanje...onaka po maski...
ama onaa storija sto izgleda mu se desava...ne ja posakuvam i na najgolemite dushmani!
Vtoro...toa e stara emisija...so Krasimir Karakacanov...
kaj sto dvajcata kenjaat do besvest...
smrdi naokolu...ali oni uzivaat u `produktite` na nivnata imaginacija-
t.e. najobicen izmet!
Eve vi link do `show-to na Slavi i Krasimir`...
`nasite brakja od preku granica`-u usta gi gagjam!
=
kako i koga kenja za Car Samuil:
=

i edni drugi arpadjici sto isto kenjaat za Makedonija:
=
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Jас навистина не разбирам које е поентата во гледање на бугарска, српска или која и да било телевизија од регионов.
 

baldzi

Fascination Never Ends!
Член од
16 јуни 2006
Мислења
176
Поени од реакции
3
a n g e l c e напиша:
na bugarskata televizija -B


Toa ne mu e prv pat dokolku sto znam jas.Pogore pisuvas deka si se iznervirala i si ja smenila programata :) - pa zosto ja gledas bugarskata televizija ne mi e jasno???? :lud:
a inaku Slavcho bil bolen( nemozel da gleda mozebi slep ke ostane) taka da malko ke odmorime od negovite dolni segicki :tapp:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
baldzi напиша:
a n g e l c e напиша:
na bugarskata televizija -B


Toa ne mu e prv pat dokolku sto znam jas.Pogore pisuvas deka si se iznervirala i si ja smenila programata :) - pa zosto ja gledas bugarskata televizija ne mi e jasno???? :lud:
a inaku Slavcho bil bolen( nemozel da gleda mozebi slep ke ostane) taka da malko ke odmorime od negovite dolni segicki :tapp:

напишав дека случајно видов и чув Македонија сваќаш.

Инаку Славеј имал поодамна проблем со едното око пред неколку месеци имал со двете да не опишувам сега знам дека не ве интересира, но беше 1 месец во болница на лекување и сега не му е ништо :toe:


инаку јас го гледав ова со оној глупакот Каракачанов
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ангелче, добредојде во реалноста и запознај ја бугарската пропаганда и поимање на историјата со превртување факти, фалсификување, приказни...

Абе Господ си гледа работата...
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
срце јас ги знам но не верував дека Славеј Трифунов кој го сметаат за паметен и културен човек ќе биде толку голем педер и глупак
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.511
Поени од реакции
47.751
Ми кажаа дека во една од неговите емисии го викнал Игор Џамбазов и овој го направил партал јадниов(слепецов) на две минути барал рекламиsd од немајкаде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom