Скaндалозно: Моторџии и Кајганџии во крводарителска акција - одбиени од заводот!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па Виктор појасни ми и ти.Еве се распрашав подетално па ќе ти кажам :)

Се тргна натаму затоа што изминатиот ден, во саботата, таму имаше акција за донирање на крв. А таму биле одбиени со образложување дека таа акција завршила и дента не можело да се зема крв.:toe:
:pos: Смешки, па во секое време може човек да даде крв ако отиде во болница, тоа не е процедура на вадење камен од бубрег. Океј, јасна ми е пораката на болницата, и не ми се верува сеуште. Мислев дека докторите полагаат некоја си хипократова заклетва. Во неа колку јас памтам пишува, дека не смеат да дискриминираат. А ова е... ТОКМУ ТОА. :nerv:

Од секогаш знаев дека ми е исправен ставот околу докторите и болниците. И да умирам не ми се влегува во нив... само дилетанти има.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
:pos: Смешки, па во секое време може човек да даде крв ако отиде во болница, тоа не е процедура на вадење камен од бубрег. Океј, јасна ми е пораката на болницата, и не ми се верува сеуште. Мислев дека докторите полагаат некоја си хипократова заклетва. Во неа колку јас памтам пишува, дека не смеат да дискриминираат. А ова е... ТОКМУ ТОА. :nerv:

Од секогаш знаев дека ми е исправен ставот околу докторите и болниците. И да умирам не ми се влегува во нив... само дилетанти има.
Смешки или не тоа е. Замисли си ја сликата само. Стојат пред болница и чекаат да дознаат дали може да бидат хумани. Патетики бе.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
lele sramota...jas otidov vcera da davam krv ama nikoj nemase,nitu obrazlozenie niti nisto i najdov netkafe i sednav na kajgana da vidam sto se slucuva i poske nekoj pisa deka e otkazano,dzabe otidov a i site motordzii...se trudis da pomognes,da bides human,da spasis necij zivot i te odbivaat,ova samo kaj nas moze da se sluci...ejjj ne mi se veruva...a moze vo crven krst da se daruva krv?moze i tamu ke me odbijat:(
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
steta sto ne uspea t.e bea odbieni humani luge vo humanitarna akcija za daruvanje krv jas sum krvodaritel i ovaa postapka od crveniot krst idoktorite od transvuzologija me zgrozija. no sepak nemoj da se otkazuvate prodolzete da bidete humani
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Ц ц ц ц ... просто неверојатно...резил...луѓето ошле таму со најдобри намери,да спасат човечки животи... ц ц ц ц ... а бе МИЗЕРИЈА.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Најтрагичното е тоа што трансфузиологија прави невидени пари чудно што им се стесниле шупаците.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Трансфузиологија прави невидени пари? Ај молимте објасни ми како?
Инаку за ова...немам коментар ако е вистине нека им служи на чест
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
khm... зошто некој би одбил хумана акција за дарување крв? колку што знам има крводарителски акции за социјалната класа на луѓе да даваат пари и од црвениот крст на Макдеонија месечно добиваат по некој денар... чудно...

бај д веј, пред да даваш крв - те проверуваат нели? дали земаш лекови, дрога, алкохол и слично?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
бај д веј, пред да даваш крв - те проверуваат нели? дали земаш лекови, дрога, алкохол и слично?
kako ne beee....samo te prasuvaat dali si piel apcinja i ti merat pritisok...tolku...ja cisto sumnjam deka ja proveruvaat krvta od bolesti,bakterii i neznam sto tamu ama aj...sepak ke prodolzime da bideme humani...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
khm... зошто некој би одбил хумана акција за дарување крв? колку што знам има крводарителски акции за социјалната класа на луѓе да даваат пари и од црвениот крст на Макдеонија месечно добиваат по некој денар... чудно...

бај д веј, пред да даваш крв - те проверуваат нели? дали земаш лекови, дрога, алкохол и слично?
Е зошто де? Ама ете одбија.:toe:

Инаку нормално дека крвта се проверува. Откако ќе заврши било која акција, крвта се носи на проверка. Не може туку така да ја употребуваат. Пред да даваш крв мислам дека прашуваат само дали си бил болен, си пиел некакви апчиња..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Пред да даваш крв мислам дека прашуваат само дали си бил болен, си пиел некакви апчиња..
Може ќе воведат и ново прашање:

- Дали си моторџија?

Шупаци.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Може ќе воведат и ново прашање:

- Дали си моторџија?

Шупаци.
Иронија на неделата : половината од сите што беа на плоштад се крводарители со години:vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Жива мизерија сакаш да даруваш те одбиваат ццц
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom