Скршен Пасош

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Мене испран тебе испокршен :pos2:

Еден вработен во МВР ме советуваше да го пријавама ко изгубен полесно ке сум поминел а вака казна околи 400-500 Евра ќе сркам

Јас че гажам дека сум го губел
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Аха, ги изнајмуваме значи, се збунив пошто моето име го пишува во него.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
РМ и реков. Туку дете, почекај уште малку, веројатно пак ќе решат да го реновираат "станот" па ти да плаќаш за тоа.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Како што кажав дете, буџетот мора да се полни. Нормално на чив грб ако не на граѓаните.
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
:(

DSC00004.jpg
Ако добро се гледа :( користено само 10 месеци.
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Јас знам едно дете што мајка му му го испра пасошот и го му рекоа дека му е оштетен од негрижа и плати казна 9000 денари.
 
П

Паспарту

Гостин
Мене испран тебе испокршен :pos2:

Еден вработен во МВР ме советуваше да го пријавама ко изгубен полесно ке сум поминел а вака казна околи 400-500 Евра ќе сркам

Јас че гажам дека сум го губел
Како и да го пријавиш ќе го јадеш стапот... Мене несакајќи ми го испраа пасошот па од МВР ме дадоа на суд, на суд ми удрија забрана 6 месеци да не можам да извадам пасош и плус платив некоја казна (не ми текнува колкава). Инаку ова ми се случи со стариот пасош, не со овие новиве, иако не верувам дека нешто е променето...
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Не се лепат биометриски пасоши , таа пластиката иде на скен на граница.
 
Член од
19 ноември 2010
Мислења
47
Поени од реакции
11
за казна незнам, ама дека треба да го смениш со нов да. Зошо во таа пластика има чип (светни со блиц од тел. под нес ке забележиш жици низ пластиката а и напашошот си го пишува тоа. Така да немаш избор, иди смени го
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
749
Поени од реакции
54
Дали некој знае доколку се загуби лична карта или пасош колку е казната што треба да се плати?
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Koga na granica go skeniraat sto se pisuva tamu? Prasuvam zatoa sto sakam da odam so dete koe mi e dadeno pod startelstvo preku granica, vo Grcija na odmor. Ja imam Resenie za startelstvo, no me interesira dali mozat da ne vratat? Iako stoi na sajtot na MVR ako dete patuva vo prisustvo na roditel/startel ne treba soglasnost, odobrenie.
Na deteto ne sum mu majka, nema roditeli, jas sum staratel samo.

PS otidov nadvor od temata
Inaku koga slucajno mi se skina hrvatskiot pasos, si plativ posteno kazna od 2000 kn.
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Па шо ќе ти е пасошот земи си лична карта цел свет да те разбере пасошот мислам дека треба за земји кои не се од ЕУ.

не се плаши толку ќе најдеш некое решение или МВР ќе ти најде.
 
Член од
20 јуни 2011
Мислења
192
Поени од реакции
13
на пасошот пишива дека има вградено електроника-Чип..Што е улогата на чипот,што е всушност тоа?
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
на пасошот пишива дека има вградено електроника-Чип..Што е улогата на чипот,што е всушност тоа?
Тоа си всушност ти т.е. основни податоци за тебе, чипот е уствари она што му овозможува на пасошот да биде нарекуван биометриски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom