Скопје 2014 (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Архитектура, дизајн и уредување' започната од Принцезичка, 26 мај 2011.

?

Дали го одобрувате проектот Скопје 2014?

 1. Да

  24,6%
 2. Не

  75,4%
 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.720
  Допаѓања:
  7.239
  Овие на сликава се Кинези. Тие на сешто се смеат.
   
  На Chemical Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.933
  Допаѓања:
  9.810
  Еве ти уште кинези бијонсеј @bijons
  Другар ти од Острелија сака вака окезен со к***т на идолот да се слика, ама нема пари да си купи карта за авион.

  Поздрав,
  Никола Стрезовски
  :lolzz:

  13park1.jpg f-penispark-a-20180215-870x619.jpg
   
  На Waoo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lazar31

  lazar31

  Член од:
  7 ноември 2011
  Мислења:
  1.658
  Допаѓања:
  1.771
  Треба да го спомнеме Прометеј со гаќите па да сватиш колку сме смешни и мизерни? Цел свет ни се смееше, амбасадори си тераа мајтап со нас.... И целиот овој барок е на нивото на гаќите на Прометеј, само неможе секој тоа да го свати... Грешка е што на толку потрошени пари не го поправија часовникот на старата железничка станица па сега туристите да има каде да гледат кое време е.....
   
 4. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.933
  Допаѓања:
  9.810
  За саатот не му се љутете на коцка, он дојде да живее у Скопје кога се кандидираше за градоначалник. Претходно доаѓал на сладолед со фамилијата од Инџиково и не знаел зошто саатот е расипан.
   
 5. kano

  kano Farang

  Член од:
  27 ноември 2014
  Мислења:
  3.014
  Допаѓања:
  1.726

  nikola strezovski ima opsesija so kurovi, neznam zasto samo leces frustracii na forum, pobaraj nekoj psiholog pred da e premnogu kasno. toest kasno e, brois sitno....
   
 6. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  1.963
  Допаѓања:
  1.381
 7. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  ...атракцијата во Јужна Кореја т.е. Haeshindang Park или Паркот Хаешинданг, кој се наоѓа на еден час од местото на Олимписките игри во Пјеонџанг, привлекува спортисти, работници, медиуми и туристи во земјата, познато како пенис парк, се одликува со сите видови на структури и скулптури слични на машкиот генитален орган, се одликува со пениси изработени од дрво, камен и пластика и биди сигурен доколку ќе имаш шанса да патуваш до таму сигурна сум дека и ТИ ќе се сликаш баш пред еден таков како што сум седната јас на фотографијава :D

  [​IMG]

  исто како би го посетил Amsterdam Sex Museum и Amsterdam red light district што ништо не е спорно при туристички патувања, не знам што е воопшто смешно што го спомнуваш тоа на ова тема или сакаш само да се подбиваш со еден народ т.е. со кинезите? со вакво симболично со подбив споредување на кинезите не мислиш дека ги навредуваш твоите пријатели кинези? или ги немаш? м?
  [​IMG]

  ... смешно и жалосно кога се витка кичма и кога се преќутува, доколку е вистина дека се „смееле светот ем амбасадорите“ еве сличен да не речеам подеднаков пример на споменикот Појседон во Гетеборг Шведска, поставен пред Музејот на уметноста во центарот на градот, што не само што е вон димензии на човек во висина 7 метри, туку и неговиот полов орган онака отворено безсрамно ги привлекува погледите, но јас не видов никој да се смее ниту светот ниту амбасадорите?

  [​IMG]

  а богами и задницата не му е лоша, онака поглед кон главна авенија на градот Гетеборг, така да бев јас таму каде амабасадорите се „подбивале“ или каде пишувало да цел свет „ни се смеел“ па да им пишам како новинар една таква убава статија ќе видевме кој последен ќе се смее, ама вака дали од интерес, дали од незнаење вака се реагира, сеир бате, сеир, нели?

  [​IMG] [​IMG]

  лево Посејдон во Гетеборг, Шведска, десно Прометеј Скопје, Македонија ! ајде малку да зумираме...

  [​IMG]

  Прометеј од Скопје 2014 со срамните гаќи што „цел свет ни се смеел со се амбасадорите“

  [​IMG]

  Посејдон од Гетеборг 1927 год, без гаќи на кој „не се смеел светот ниту амбасадорите “
  сега? појасни се работите? :) ...само се мрчи ништо друго !:D
   
  Последно уредено: 13 април 2018
 8. Waoo

  Waoo

  Член од:
  16 јануари 2014
  Мислења:
  1.963
  Допаѓања:
  1.381
  Само се мрчи ништо друго.
   
 9. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  4.933
  Допаѓања:
  9.810
  Ок бијонси, знаеме дека знаеш за Гугл, честито!
   
  На Ilumious, Bateman и BilboBaggins им се допаѓа ова.
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  ... а што? како ти не го знаеш? :eek:


  [​IMG]

  ...еве само за тебе без гугл, оригинале ! :aplauz:
   
 11. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.841
  Допаѓања:
  21.971
  Па тоа е смеата, што конзервативни и увреѓени теткици како тебе побараа да му облечат гаќи, и затоа имаме уникатен Прометеј во гаќи што го нема никаде во светот
   
  На Saladin, Branchez, Waoo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  [​IMG]

  ...а кои се индиректните кривци кои би биле фрустирани поради можните погледи додека се одмараат на клупите жените во Жена Парк во безгаќниот Прометеј со оганот? :toe:
   
 13. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  23.524
  Допаѓања:
  28.051
  ja коа поминуам покрај прометеј се осечам ко да сум у ЕУ
   
  На BilboBaggins и Waoo им се допаѓа ова.
 14. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.841
  Допаѓања:
  21.971
  А кај треба да поминам за да се осеќам како у Евроазиска Унија?
   
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.700
  Допаѓања:
  2.754
  ....ама кога ќе ти текне на Гвујо се врашчаш назад со памето :lolzz:
  овој па бетаменов ти скока на помош, па те имитира :tapp: леле смешки сте :Кезец:
  ...лов бот ју :smirce:
   

Сподели преку: