Скопје низ призмата на еден Скопјанец

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Па сум видел како хомосексуалец му се удвара на Битолчанец , па ми текна зошто девојките во Скопје им бегаат:D
Да земам јас да ти се пуштам тебе, еден така ultimate cockblock да ти направам, скопскиве девојки ич да не те помирисаат после, може? :D

Мислам тешко е да се оддолее на таков, силен, здрав, прав, македонски лав :pos: .
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
1. Со една Битолчанка си игравме:D
2. За Палистер?:D
3. Гледам кога пијам кафе келнерчињата пола битолчани се во право си многу дојдоа. И дојдоа и не се наебаа и почнаа да јадат бурек со теми Скопје низ призмата на еден провинцијалец ,а после се роди темата Скопје низ призмата на еден Скопјанец, а кај да е во скоро време ќе има и трето продолжени Битола низ призмата на еден Скопјанец.:D
Пријателе немаш ти призма за Битола.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
1.А и најверојатно прво што ти падна на памет е што има тој што немаш ти. Знам криво ти падна, ама тоа е.
2.Ај ке се најди и тебе некој да те бендиса.
3.Од кај знајш кај ти е среќата. Следниот пат можи тебе некој ке те набљудува како ти се пушта некој хомосексуалец и ке ти љубомори:D.
1. Абе какво криво јас пукам од среќа што идам со Битолчанка ,и кога видов како хомо му се пушта на Битолчанец, ми падна камен од срце си викам добро е, не го оставив типот без девојка си најде замена:D
2. Ме бендиса веќе една Битолчанка плус еднаш месечно во Битола ме носи на Широк сокак. :D Абе брат како на фешн вик да сум! тоа сокакот по 20 пати нагоре надоле го шетате викам полека да не ви заврте во глава од натака навака:cool:
3. А кај да е Шура ќе ми станеш:D Ќе те прошетам и јас по поширока (улица) да видиш дека не мора нагоре надоле нон стоп да се иде по една улица може и на други улица да се шета. Па ќе ти купам дрес на Вардар, па ќе те прошетам по моловите, па на крај во дебар мало во некоја кафана ќе седнеме и ќе ги викнеме Леб и сол за Скопје песната да ни ја отпеат па тоа има да биде доживљај! Каков таков Шура си е Шура:D ЈБГ
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.746
1. Абе какво криво јас пукам од среќа што идам со Битолчанка ,и кога видов како хомо му се пушта на Битолчанец, ми падна камен од срце си викам добро е, не го оставив типот без девојка си најде замена:D
2. Ме бендиса веќе една Битолчанка плус еднаш месечно во Битола ме носи на Широк сокак. :D Абе брат како на фешн вик да сум! тоа сокакот по 20 пати нагоре надоле го шетате викам полека да не ви заврте во глава од натака навака:cool:
3. А кај да е Шура ќе ми станеш:D Ќе те прошетам и јас по поширока (улица) да видиш дека не мора нагоре надоле нон стоп да се иде по една улица може и на други улица да се шета. Па ќе ти купам дрес на Вардар, па ќе те прошетам по моловите, па на крај во дебар мало во некоја кафана ќе седнеме и ќе ги викнеме Леб и сол за Скопје песната да ни ја отпеат па тоа има да биде доживљај! Каков таков Шура си е Шура:D ЈБГ
Е ова е веќе знак дека некој има комплекси кои полека полека излегуваат на површина, така да ке ти направам една мала услуга и ке си легнам да спијам, се со цел да не се дозакопаш.
--- надополнето: 29 март 2013 во 01:43 ---
мкд владе Брат, да не си ти оној “ Кај ми е сонцето“ ?
Како ме позна бе, по гласот??
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Е ова е веќе знак дека некој има комплекси кои полека полека излегуваат на површина, така да ке ти направам една мала услуга и ке си легнам да спијам, се со цел да не се дозакопаш.
--- надополнето: 29 март 2013 во 01:43 ---

Како ме позна бе, по гласот??
По лигавењето.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Е ова е веќе знак дека некој има комплекси кои полека полека излегуваат на површина, така да ке ти направам една мала услуга и ке си легнам да спијам, се со цел да не се дозакопаш.
Битолска (Педерска) работа , јас се радувам што шура ќе ми стани. Он иде да спие:( Толку трагично да се сфакало што некое битолско чупе ќе стапи во брак со Скопјанец чудо:( Ама во знак на извинување кога ќе играат Вардар - Палистер . место транспарент ШУРА ТИ ЛИ СИ БЕ! Ќе има нов транспарент ДОБРЕДОЈДЕ ШУРА:D
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Битолска (Педерска) работа , јас се радувам што шура ќе ми стани. Он иде да спие:( Толку трагично да се сфакало што некое битолско чупе ќе стапи во брак со Скопјанец чудо:( Ама во знак на извинување кога ќе играат Вардар - Палистер . место транспарент ШУРА ТИ ЛИ СИ БЕ! Ќе има нов транспарент ДОБРЕДОЈДЕ ШУРА:D
Ти она „Секс со Битолчанки“ ептен сериозно го свати...се „посељанчи“ и ти...:)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
*LION* - Се надевам кумот ќе ти го крсти детето на тебе и битолчанката Палистер, доживотно да го носиш тоа бреме со тебе :D.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Ти она „Секс со Битолчанки“ ептен сериозно го свати...се „посељанчи“ и ти...:)
Ми влегло во потсвест , а знаеш како е што влегува во потсвест искача низ реалност:D Ај нема да сум ни прв ни последен комита што има Шура од Битола:D
--- надополнето: 29 март 2013 во 02:03 ---
*LION* - Се надевам кумот ќе ти го крсти детето на тебе и битолчанката Палистер, доживотно да го носиш тоа бреме со тебе :D.
За Кум Загор(бивш воџа на комити ) ќе го ставам он кога ќе крсти Палистер дојди кажи ми попрво ти хетеросексуалец ќе станеш отколку он да го крсти Палистер:D
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Инаку онтопик слушам муабети дека прав Скопјанец е оној кој 4 генерации потекнува од Скопје. Што е некаде од пред 1900та. Ако некој читал демографија на Скопје тогаш ќе уконта дека мнозинско населени од полулација од 10-15.000 на Скопје во 1900 биле Турци. Така да по таа логика ПРАВ СКОПЈАНЕЦ МОРА ДА Е ТУРЧИН или да има турско потекло.:LOL: Многу ми се смешни фаците кој тврдат дека се 100% Скопјани...такви речиси и да нема.
Има еден друг муабет викаат Скопјани биле само гулабари и рибари...ама Рибите ги отруја а гулабите ги угушија во Скопјево затоа и изумереа правите Скопјани исто како Диносаурусите...може да има уште некој примерок во Скопската Зоолошка Градина сега.:)
 

Username1

шо е бе?
Член од
2 март 2012
Мислења
585
Поени од реакции
551
Ако се 4 генерации тогаш би било многу пред 1900 год,некаде би требало 1700 год.А според таа логика ниеден жител у светов нема да е староседелец или прав мештанин.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821

Kajgana Shop

На врв Bottom