Скопје и другите градови

Дали сметате дека и другите градови треба да се урбанизираат, а не само Скопје ?

  • ДА

    Гласови: 45 97,8%
  • НЕ

    Гласови: 4 8,7%

  • Вкупно гласачи
    46
Член од
8 јануари 2012
Мислења
42
Поени од реакции
3
Битола заслужува ако не друго да има трговски центар..по мое навистина е срамно Битола како 2 град по големина да нема ТЦ..Според мене сите градови во Македонија заслужуваат обновување и модернизација, а за жал се гради само Скопје..
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Битола заслужува ако не друго да има трговски центар..по мое навистина е срамно Битола како 2 град по големина да нема ТЦ..Според мене сите градови во Македонија заслужуваат обновување и модернизација, а за жал се гради само Скопје..
Чул те Грујо :cuc:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Кога ќе почне да се мисли малце и за другите градови тогаш ќе се урбанизираат..денес само за Скопје се збори,Скопје е епицентарот, додека другите градоначалници си спијат мирно и си крадат,пошто и онака никој не им обраќа внимание..еве во Куманово 20 години ништо не се изгради,све си стои уште од титова Југославија.. ама никој не се буни,на никој не му смета..сите си се рамнодушни,никој не го гони градоначалникот у пичку матер.. и овој си прави што сака..и така ќе си продужат сите се додека све глупи ко овци и само блееме.
Da vidis cudna rabota .Skopjanite se zalat zosto se gube identitetot na Skopje , a drguite gradovi se molat barem edna skulptura da imaat kako vo Skopje .
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Не бе, јас мислам само Скопје да се урбанизира, зашто другите градови?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.082
Поени од реакции
588
Jaс мислам дека Македонија треба да се урбанизира, па после било кој град. Инфрастуктурата ни е жална бре луѓе, кај што немаме патишта, немаме ни два знака на нив, за железница да не зборам, сите знаеме каква е ситуацијата. Наплаќаат патарина, место да ти даваат оштета за забрзана амортизација на автомобилите. Депонии на секој чекор, извор на секакви болести. Прават реконструкција на автопат со менување на површински слој на асфалт од 5 цм. еден камион да помине и одма бранови. Редно е да сфатиме дека во Македонија ништо не се гради, туку се шминка она што е пред распаѓање.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Треба да се модернизираат сите „градови„, за да почне да се збори скопски во Скопје
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Битола заслужува ако не друго да има трговски центар..по мое навистина е срамно Битола како 2 град по големина да нема ТЦ..Според мене сите градови во Македонија заслужуваат обновување и модернизација, а за жал се гради само Скопје..
Земи покрени инцијатива смените таму трафостаниците ви пукаат немате струја во сред зима, тебе до трговски центар ти дошло ццц , и после сакате рамномерен развој и на другите градови. Треба проекти од приоритет и интерес на сите, а не трговски кафица да се пие.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Битола заслужува ако не друго да има трговски центар..по мое навистина е срамно Битола како 2 град по големина да нема ТЦ..Според мене сите градови во Македонија заслужуваат обновување и модернизација, а за жал се гради само Скопје..
За да има битола трговски центар треба градоначалникот да направи. а друга работа која ја гледам дека нема да се направи поради тоа што си имате широк сокак или како го викаа чаршија. :)
значи нема некоја голема потреба од трговски центар. а би требало да има не викам не ама тоа е работа на градоначалникот.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Da vidis cudna rabota .Skopjanite se zalat zosto se gube identitetot na Skopje , a drguite gradovi se molat barem edna skulptura da imaat kako vo Skopje .
Една ебена скулптура не сакаме овде, за што за сликање за на Фејсбук, впрочем и за тоа им е само намената, Сакаме рамномерен развој со главниот град, ние сме втор град во државата и како и ние така и тие зад нас се оставени само само градоначалниците. Скопје се гради и со наши пари, кога тие наши пари ќе дојдат кај нас во инфраструктура, пола патишта се катастрофа, пред еден месец возев со колата и не видов дупка голема (кратер) и во неа и сега цела маска ми се измести на колата, премногу му се дава значење на Скопје во однос на другите градови, и што ако е главен град, ај се таму да има и леб да земаме од таму........Стварно глупаво
 

Kajgana Shop

На врв Bottom