Скопје за Нова Година

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Ме интересира, како е Скопје украсено за празнициве? Има ли негде слики да се види?

Знам пред 2 години, кога бев последен пат таму за Нова Година беше прилично добро, барем мене ме изненади, не беше така „сиромашно“ и грдо како порано секогаш што го красеа па ме интересира како е годинава, какви се вашите импресии, има ли негде слики да ми покажете :)
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
И мене оваа година ми се свиѓа најмногу,цел плоштад,City Gallery,бандерите со тие како елки,сијаличките,улица Македонија...се е весело и убаво украсено :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Треа да идам да сликам.
Трикот е шо ме мрзи.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
И у Драчево море глеам украсувале малце. Ако не ме мрзи и не забораам утре/задутре ќе сликнам нешо. xD
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Центарот на Скопје, Плоштадот Македонија е прекрасно украсен. Единствено е жалосно што сеуште не успеавме да издејствуваме одстранување на срамните, гнасните и омразените рампи и зони, па да сите граѓани на Скопје и Македонија дојдат и убаво да си поминеме. Ќе се бориме за тоа, а сега на сите им се извинуваме бидејќи досега не успеавме во тоа.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Партизанска е прекрасна, кога се вози и гужва да има, пак е убаво, едноставно пре-крас-но! :love:
Е во Аеродром слабо, само по дрвата ставени сијалички, штедат за фонтаните изглеа, мисири.. :icon_lol:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ѓорче нит украсено нит ништо. Два лампиони околу споменикот и толку. Карпош и Центар многу ми се свиѓа како се украсени. Е сега за другите општини незнам како е. Но знам за разлика од другите години поубаво е сега украсено низ центар.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
http://www.karpos.gov.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=1429:-3&Itemid=116
ова било лани
Општината на продавачите тезгињата им ги издава бесплатно, се цел да го збогатат новогодишниот и Божиќниот амбиент.

а пред гоодини и плоштадот беше уникатно место со новогодишните тезги, ама некому му пречеле па ги забранија :(
--- надополнето: 25 декември 2012 во 19:26 ---
НА ПЛОШТАДОТ "МАКЕДОНИЈА"
Дедо Мразовци само со одобрение
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Пред малце чекав бус во близина на Соборен храм, и фрлив онака еден поглед на партизанска. Дефинитивно супер делува со тоа плавите светилки, приметив и дека Сити мол се украсуваше, имаат топ елка поставено. Ул. Македонија е исто фино.

Еве галерија па видете, ме мрзи слики да ставам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom