Сите ученици и студенти да си седнат на своите клупи

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.326
Поени од реакции
44.552
кажи ми ти, поверојатно е да се зарази човек ако иде еднаш у месецот и седи на маса со свое друштво или цел ден пет пати у неделата у школо?
Немој со толку комплексни реченици да и се обраќаш!
Срам те било.
 

Munze

Dr. Oetker
Член од
21 јули 2020
Мислења
205
Поени од реакции
180
Член од
3 март 2020
Мислења
700
Поени од реакции
1.206
Класната на син ми бараше родителите да се изјаснат за физичко присуство или учење од далечина. Речиси сите беа за физичко присуство, што ме зачуди.

А како што читам по портали и групи на ФБ, во повеќето школи така се изјасниле повеќето
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.030
Поени од реакции
4.171
Класната на син ми бараше родителите да се изјаснат за физичко присуство или учење од далечина. Речиси сите беа за физичко присуство, што ме зачуди.

А како што читам по портали и групи на ФБ, во повеќето школи така се изјасниле повеќето
Ima eden hint vo prikaznata.. Ako se izjasnat za fizicko prisustvo, mozat da smenat vo online.. Obratno ne moze..
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.102
Поени од реакции
437
Треба онлине да биде а не да одат во школо
 
Член од
3 март 2020
Мислења
700
Поени од реакции
1.206
Ima eden hint vo prikaznata.. Ako se izjasnat za fizicko prisustvo, mozat da smenat vo online.. Obratno ne moze..
Е не знам, ама мислам дека школото ако добие дозвола за физичко присуство, ќе им организира да одат со сите протоколи. Ги добивме на мејл и протоколите, еден куп ги има - од како ќе влегуваат во училиште, до како ќе изолираат некого ако има температура :D
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.030
Поени од реакции
4.171
Е не знам, ама мислам дека школото ако добие дозвола за физичко присуство, ќе им организира да одат со сите протоколи. Ги добивме на мејл и протоколите, еден куп ги има - од како ќе влегуваат во училиште, до како ќе изолираат некого ако има температура :D
Аха, и тоа ќе трае три дена додека се мотаат новинарчиња. Никој не може да ме убеди дека деца можат да се контролираат со протокол.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.615
Поени од реакции
3.980

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.414
За жал ова можеме да го очекуваме и кај нас.....доколку започне наставата со физичко присуство.....па и за оние деца од 1-3-то одделение.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.643
Поени од реакции
4.464

ако ова е точно, тогаш сите што беа болни од корона, треба да седат дома како хронично болни...
тешко нас е работава, уште лутаат со изјави, ништо не знаат или пак нејќат да кажат во јавност, еднаш засекогаш, која е правата вистина за короната:facepalm:
Што се однесува за училиштата и градинките, верувам дека се посигурни и позаштитени децата внатре, отколку надвор од нив.....
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.414
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.326
Поени од реакции
44.552
Што се однесува за училиштата и градинките, верувам дека се посигурни и позаштитени децата внатре, отколку надвор од нив.....
Имаш ли нешто рационално, некогаш напишано овде?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.643
Поени од реакции
4.464
Имаш ли нешто рационално, некогаш напишано овде?
Zosto mislis deka ne e racionalno!?
Nikoj ne se zarazil od uciliste ili od gradinka.
Parkovite, igralistata, kafanite, ete tie se izvorot na zarazata.
Po tvoe razmisluvanje, ucilistata I gradinkite ne bi gi otvoril uste edna godina, mozebi I poveke, neli, se dodeka trae virusov...a ke potrae bogme.
Ti samo mislis deka taka gi zastituvas decata.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.326
Поени од реакции
44.552
Zosto mislis deka ne e racionalno!?
Nikoj ne se zarazil od uciliste ili od gradinka.
Parkovite, igralistata, kafanite, ete tie se izvorot na zarazata.
Po tvoe razmisluvanje, ucilistata I gradinkite ne bi gi otvoril uste e
dna godina, mozebi I poveke, neli, se dodeka trae virusov...a ke potrae bogme.
Ti samo mislis deka taka gi zastituvas decata.
Целиов пост ти е збир на погрешни изјави.
Се чини како да не читаш вести поврзани со ова.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
7.643
Поени од реакции
4.464
Целиов пост ти е збир на погрешни изјави.
Се чини како да не читаш вести поврзани со ова.
Smaceno mi e da citam I da slusam vesti.
Dovolno mi e sto gledam.
Treba da prestanat da ne traumatiziraat so dosadni objavi na lica zaboleni ili pocinati od kovid.
Zivotot mora da prodolzi no so poinakov
Tek.
 
На врв Bottom