Сите убави мисли ТУКА!

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.753
Поени од реакции
1.501
Ако умрам и не ситигнам да ве предупредам се што допрев околу мене ќе згрми! Македонијо кога ќе те помакедончиме?
Матеја Матевски мислам :)
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Некои луѓе секогаш фрлаат камења на вашата патека.
Од вас зависи што ќе направите од нив, Ѕид или Мост?
Запомнете дека вие сте архитектот на вашиот живот.
 
Член од
14 мај 2012
Мислења
542
Поени од реакции
782
duge šetnje
noću
to je ono
što liječi
dušu:
zavirujući u prozore
posmatrajući umorne
domaćice
što pokušavaju da
smire
njihove pivom zaluđene
muževe .
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
„Оној кој никогаш не го менува своето мислење се сака себеси повеќе од вистината.“
— Ф.М. Достоевски
 
Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
“You have your way. I have my way. As for the right way, the correct way, and the only way, it does not exist.”— Friedrich Nietzsche
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
На неа мислам постојано. На неа мислам и тогаш кога мислам дека не мислам. Значи мојата Ики и јас. Ние не сме створени еден за друг. Ние сме створени еден за друг. Само не` уништија. Вистината и лагата. Неа ја уништи вистината, мене лагата.
Пријателе мој, никогаш немој да ги лажеш оние кои те сакаат. Правиш погрешна работа. Викни некогаш, налути се понекогаш и ветувај засекогаш.
Што ми згреши мене мојата Ики? – Ништо.
Што сум и згрешил јас? – Се`.
Заслужува ли морално хендикепирана личност како мене да дели живот со неа? Таа имаше желби – јас ги уништив. Таа можеше многу – Не и` дадоа поради мене. „Пушти ме, лесно ќе ме заборавиш, гледаш дека несреќата оди по мене. Како верна сенка. Ти си уште млада, имаш време за се`. Побарај си ја среќата го заслужуваш тоа.“
Патетично до јајца, нели пријателе мој? Ама точно. Како два и два.
Игор Џамбазов
 
P

Princ

Гостин
“If there ever comes a day when we can't be together, keep me in your heart. I'll stay there forever.”
- A.A. Milne
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Сепак - Не давиго оној кој те научил да пливаш - Иако незнам од каде доаѓа ова мисла !
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.753
Поени од реакции
1.501
Некаде го слушнав ова ама не разбрав кој го кажал :
Само за едно нешто може да бидеме сигурни дека наште предци правеле затоа ние постоиме , а за се друго може само да нагаѓаме дека правеле!
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
374
Поени од реакции
830
Јас не сум воопшто посебен, во тоа сум сигурен. Јас сум обичен човек со обични мисли и водев обичен живот. Нема споменици кои ми се посветени мене, а моето име наскоро ќе биде заборавено. Но, имам љубено со целото мое срце и душа, а тоа мене секогаш ми било доволно.
- Николас Спаркс
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Гледав како го носат мојот сосед комунист.молчев, затоа што не бев комунист. Потоа дојдоа по соседот евреин.Молчев затоа што не бев евреин. Дојдоа по мојот сосед ром, пак молчев.
Кога дојдоа по мене, немаше веќе кој да проговори.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom