Сите убави мисли ТУКА!

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
I always keep in mind that life's challenges are not supposed to paralyze you, they're supposed to help you discover who you are.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Не е важно дали патот е трнлив, туку дали сте боси.

Низ животот треба да одиме со насмевка на стјуардеса, која знае дека со авионот нешто не е во ред.

Никогаш не им објаснувајте на пријателите – нема потреба. А, непријателите и онака нема да ви веруваат.
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Moving on, is a simple thing, what it leaves behind is hard - Dave Mustaine.:smir:
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Денес вие би можеле да му бидете учител на Аристотел. И да го возбудите до коска. Тоа е нашата привилегија што живееме во времињата по Њутон, Дарвин, Ајнштајн, Планк, Вотсон, Крик и нивните колеги...
 
H

HITCH

Гостин
Mind unemployed is mind unenjoyed.

Money is a good servant, but a dangerous master. — Bouhours

A wise man should have money in his head, but not in his heart. — Swift

If a man does not know what port he is steering for, no wind is favorable to him. - Seneca

Sometimes even to live is an act of courage. - Seneca
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
27
`Our greatest security lies in our vulnerability, in allowing the world to touch us, just as we touch it`
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Животот е како филм , главаната улога ја имаш ти , а режисерот е судбината .
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Marriage is like a deck of cards, in the beginning all your need is two hearts and a diamond.
By the end you will wish you had a club and a spade !!
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Стапицата е верна придружничка на животот: каде оди тој - и таа по него. Некои велат дека самиот живот е една голема стапица.
[FONT=tahoma, verdana, helvetica]Светот е, за жал, вистински; јас сум, за жал, Борхес. - [/FONT][FONT=tahoma, verdana, helvetica]Хорхе Луис Борхес
[/FONT][FONT=tahoma, verdana, helvetica]Нивните проблеми секогаш беа мои, а моите, пак, никогаш не станаа нивни.[/FONT]- [FONT=tahoma, verdana, helvetica]Данило Киш[/FONT]
 
H

HITCH

Гостин
Nature gave men two ends - one to sit on and one to think with. Ever since then man's success or failure has been dependent on the one he used most.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
'Life isn't about waiting for the storm to pass; it's about learning to dance in the rain.'
 
A

Auditore

Гостин
Daj mi zivote dok sam mlad najbolje zene da su oko mene barem toliko da mi gazda nije niko, zivce ko strune kad me niko ne razume i malo srece da me oce i kad nece..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom