Сите серии што сум ги гледал...

Член од
14 април 2010
Мислења
75
Поени од реакции
17
Насловот кажува се... Пишете ги сите серии што сте ги гледале.... Еве ги сериите јас што сум ги гледал досега...

 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Doctor Who
La femme Nikita
Coupling
Gossip Girl
90210
Chuck
Prison Break
The Sopranos
Conan O'Brien
The Big Bang Theory
Lost
Samantha Who
Nurse Jackie
Entourage
Friends
Joey
How I met your mother
Reba
Will & Grace
Greek
Scrubs
Grey's Anatomy...

и др. има сигурно ама не ми текнува сега, доста се :pipi:
 
I

Intex

Гостин
1. Prison Break
2. Heroes
3. Doctor Who
4. Vampire Diaries
5. Hustle
6. The Big Bang Theory
7. Dexter
8. Criminal Minds

... и еден куп почнати, незавршени поради моја проценка дека се неквалитетни.:P
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
1. X-Files
2. Twin Peaks
3. 3D Rock From The Sun
4. Friends
5. Simpsons
6. Sopranos
7. X-Files
8. Twilight Zone
9. Simpsons
10. Joey
11. Dexter
12. Lie To Me
13. Lost
14. Night gallery
15. Alfred Hitchcock Presents
16. House. MD
17. Breaking Bad
18 Star Trek
19. Firefly
20. My Name Is Earl
21. The Walking Dead
22. Spincity
23. Seinfeld
24. Oz
25. Tales From The Dark Side
26. Coupling
27. Its Always Sunny In Philidelphia
28. The Cosby Show
29. Nip Tuck
30.Kyle Xy
31. True Blood
32. My Name Is Earl
33. Californication
34. Six Feet Under
35. The Outer Limits


Има и други, ама не ми текнува во моментов, листата е без редослед бтњ.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Lost
Prison Break
The Walking Dead
FlashForward
The Event
Parenthood
How I Met Your Mother
Outsourced
30 Rock
The Big Bang Theory
Friends
3rd Rock from the Sun
My Name Is Earl
The Simpsons
South Park

Некои завршени, некои незавршени (што ги планирам за завршување понатаму). :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Prison Break
The Sopranos
Doctor Who
Las Vegas
Friends
Lost
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Charmed; Orange County; JAG(како мала сакав да го венчам Д.Џ.Елиот:pipi:); CSI:Miami, New York, Las Vegas; NCIS; Bones; Lie to me; Gossip girl; Flashforward; Medium; True Blood; The L word; Desperate Housewives; Greys Anatomy; 24; Friends; Six feet under; The Event; Prison Break; Reba; Numbers; House; Dexter; Vampire Diaries(последниве две ми се омилени)
Ова се серии што ги имам изгледано, или пак сеуште ги пратам :) Може има и други, али не ми теквит :Р
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Acording to Jim
Frasier
House
X - Files
Baywatch Nights
FM 04

не ми текнува други...

п.с.Касандра
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
House M.D
The Big Bang Theory
Lie to me
Bones
Criminal minds
Csi Miami
Csi Las Vegas
Navy Ncis
O.Z.
How i met your mother
Prison Break
Friends
Its Always Sunny In Philidelphia
Six Feet Under
Grey's Anatomy

Толку ми текињат....а има уште некој .
 
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3
Поени од реакции
1
1.Charmed
2.CSI:Miami New York, Las Vegas
3.Medium
4.Greys Anatomy
5.Friends
6.Acording to Jim
7.The Sopranos
8.Doctor Who
9.Las Vegas
10.Lost
11.Joey
12.Sex and The City
13.Will & Grace
14.Scrubs
15.Charmed

I ima mnogu .. ne mi teknuvaat vo momentov :)))
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Гледам:

How I Met Your Mother (Сезона 6)
House M.D. (Сезона 3 од 4)

Гледани/За гледање:

Its always sunny in Philly (3 од 3 сезони)
Two and a half men (7 од 7 сезони)
Chuck (1 од 3 сезони)
Family Guy (3 oд 7 сезони)
Тhe O.C. (1 од 4 сезони)
The Tribe (0 од 3 сезони)
The 4400 (1 од 1 сезони)
Criminal Minds (0 од 4 сезони)
The Simpsons (0 од 1 сезони)
My name is Earl (3 oд 3 сезони)
True Blood (2 од 2 сезони)
The IT Crowd (3 од 3 сезони)
Californication (3 oд 3 сезони)
The Big Bang Theory (3 oд 3 сезони)
The Class (1 од 1 сезони)
Lie To Me (1 од 1 сезони)
Spartacus (1 од 1 сезони)
Dexter (4 oд 4 сезони)
Everybody hates Chris (4 oд 4 сезони)

тоа од X, колку имам на располагање :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.965
Rebelde Way :)
Prison Break
Lost - недогледана
Lie to me
House M.D.
The Big Bang Theory
South Park
Fringe - ќе почнам да ја гледам деновиве.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
1. Friends
2. Everybody Loves Raymond
3. Frasier
4. Seinfeld
5. According To Jim
6.Two And A Half Men
7. How I Met Your Mother
8. The Big Bang Theory
9. House M.D.
10. Heroes
11. Chuck
12. The Event
13. The Vampire Diaries
14. NCIS
15. Prison Break
16. Hustle
17. My Family
18. Lost Girl
19. The Walking Dead
20. Dexter
21. Everybody Hates Chris

Уште многу серии кои што ги гледам/сум ги гледал рандом на телелвизија и сигурно имам некоја заборавено:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во гледани ќе ги напишам тие шо сум ги изглеал од почеток до крај, а не на тв шо сум фатил една сезона или десетина епизоди

24
Lost
House сеа гледам 3та сезона сум
Еverybody hates Chris втора сезона сум

А по тв сум ги недогледал
Frasier
CSI
According To Jim
Two And A Half Men
South Park

Планирам сите да ги изгледам, освен Фрејзер зашо имам гледано многу епизоди и мислам дека уште многу има. И има уште многу други шо ќе ги глеам од почеток до крај, сеа почнав да гледам серии зашо немав многу гиги :) интернет до сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom