Симетрија на лице

Член од
13 јануари 2015
Мислења
7
Поени од реакции
16
Здраво,

Како што напоменав страдав долго од анксиозност изгубив многу килограми природно сум слаб али сеа сум костур вратив повекето од килограмите али лицето од секогаш ми е било супер полни образи симетрија после стресот лицето ми е изменето 100% слаби исушени образи навлезени внатре сува кожа несиметрија на цело лице брчки несиметрични веги како да сум остарел 20 години за 3 месеци,

Некаква превенција и помош да се врати и освежи сјајот на лицето и симетријата фала.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Симетријата си останува не може да се менува со слабеење, така ти се чини пошто си изгубил мн килограми, можеш да се обратиш кај нутриционист и дерматолог. :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Здраво,

Како што напоменав страдав долго од анксиозност изгубив многу килограми природно сум слаб али сеа сум костур вратив повекето од килограмите али лицето од секогаш ми е било супер полни образи симетрија после стресот лицето ми е изменето 100% слаби исушени образи навлезени внатре сува кожа несиметрија на цело лице брчки несиметрични веги како да сум остарел 20 години за 3 месеци,

Некаква превенција и помош да се врати и освежи сјајот на лицето и симетријата фала.
Таа голема промена и лоша симетрија можеби така ти личат, затоа што си доживеал големи промени во килажата, а со самото тоа и во изгледот. Најдобро ти е да се советуваш со кожен доктор.

Од тоа колку што јас знам, мачкај ја кожата на лицето со кантарионово масло од аптека, користи крема од невен, земај витамини (читај витамин А, Д, Ц, Б и некои други). А за тоа што имаш премногу брчки, свиснати веѓи и кожа........., ако имаш пари и желба, можеш и да пробаш со некои козметичи третмани или некој медицински третман за затегнување на кожата. Бар во денешно време има еден куп начини за подобрување на физичкиот изглед.

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom