Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
О, Боже:nesvest:
Аман дај престанете со тие 8 милиони веќе. Ако толку имаше докази уште пред да биде аболициран немаше да биде пуштен да се брани од слобода поради недостаток на докази, не ми се верува колку сте ограничени. Просто неможам да поверувам колку ли не глупости чујах таа недела за Заев. Ако сте толку сигурни у победата на Бонева земајте запалејте по една пура и напиејте се по една чаша виски у нејно име , а не да расправате как Заев имал млада љубовница која абортирала, смешни сте.
Ако беше толку чист и невин што не излезеше пред судот на правдата па немаше вака да збориме за него. И он во притвор беше кога БЦ го аболицира, и неговата изјава беше дека прифатил аболиција поради лошата здравствена состојба на неговите соработници, психофизички слаби лица кои не можат да го поднесат фактто дека се притворени за противзаконски дела за кои се смета дека ги направиле.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Ако беше толку чист и невин што не излезеше пред судот на правдата па немаше вака да збориме за него. И он во притвор беше кога БЦ го аболицира, и неговата изјава беше дека прифатил аболиција поради лошата здравствена состојба на неговите соработници, психофизички слаби лица кои не можат да го поднесат фактто дека се притворени за противзаконски дела за кои се смета дека ги направиле.
На 22ри народот ќе пресуди.:wink:
Бугарката е само за пратеничка бе,ништо повеќе.:pipi:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ако беше толку чист и невин што не излезеше пред судот на правдата па немаше вака да збориме за него. И он во притвор беше кога БЦ го аболицира, и неговата изјава беше дека прифатил аболиција поради лошата здравствена состојба на неговите соработници, психофизички слаби лица кои не можат да го поднесат фактто дека се притворени за противзаконски дела за кои се смета дека ги направиле.

Па после и он не беше баш среќен кога сфати шо направи со прифаќањето на аболицијата, ама што е тука е. Како и да е нема основа да кажувате овде дека украдел 8 милиони зато што никаде не е докажано тоа. Ако се докаже некогаш ќе си го добие своето. Според мене не викам дека немал корист од Глобал , ама 8 милиони:nenene:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Oni si zimat i po 10 000 000 deka mozat i niii sega se raspravame koj kolko zemal
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
И шо е најинтересно освен неколку членови на ВМРО лично што ги знам и овде на форумов што има неколку, ниту еден друг немам сретнато што има кажано добар збор за Бонева. Ако ВМРО понудеа некој друг кандидат може по друго че стоеа работите, ама Бонева бе:uvo:
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Па после и он не беше баш среќен кога сфати шо направи со прифаќањето на аболицијата, ама што е тука е. Како и да е нема основа да кажувате овде дека украдел 8 милиони зато што никаде не е докажано тоа. Ако се докаже некогаш ќе си го добие своето. Според мене не викам дека немал корист од Глобал , ама 8 милиони:nenene:
А нема ни основа да се кажува дека не ги украл, сомнежот постои, и никогаш нема да може да се докаже и човекот да си го обели образот ако е невин.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
503
Поени од реакции
6
Ke go obeli obrazot vo idrizovo i odtamu ke kazi kolku ukral
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Синоќа почина доктор Петар Бачев доктор хирург од Струмица(родум од село Костурино).Роден 1939 година во сиромашно семејство кое се бори за егзистенција.Во 1945 година на власт доаѓа Комунистичката Партија на Југославија и почнува да врши тортура врз семејството на доктор Бачев со прогонување од родните огништа и ги преселувале од град во град каде што тој и неговата фамилија(неговите постари браќа)биле измачувани до бесвест се додека не се откажат од црквата,од ВМРО,и од својот МАКЕДОНСКИ ИДЕНТИТЕТ.Неговите постари браќа принудени од лошата ситуација во која се наоѓале, не сакајќи да се одрекнат од Македонизмот што го носат во себе емигрирале во Америка каде што денес уште живеат и го подддржуваат Македонскиот Народ во идеите за зачувување на ИДЕНТИТЕТОТ.Доктор Бачев ги издржал сите маки од комунистите и од Тито и во ниту еден момент не подлегнал под нивно убедување.Се школува како доктор и специјализира за Хирург.Во 1990 година е еден од основачите на ВМРО ДПМНЕ во Струмица и нејзин член се до неговата смрт.од осамостојувањето на Македонија е член на советот на општината од ВМРО ДПМНЕ,а од 2000 до 2004 и претседавач на советот на општината.Во период од 1998-2003 ја извршува и функцијата заменик директор на Струмичката болница.Во 2005 се пензионира и завршува неговата кариера во медицината.Автор е и на неколку книги.

Ова го напишав на темата со оглед на големиот број на посетители на истата,со цел да му оддадеме почит на почесниот член на ВМРО ДПМНЕ д-р Петар Бачев.ги молам сите наши членови на форумот денес да се воздржат од коментари со што ќе му оддадеме голема почит.Може да коментираме само во врска со него односно наместо да аргументираме за Заев да му оддаваме почит.

ПОЧИВАЈТЕ ВО МИР ДОКТОРЕ!
ВМРО ДПМНЕ ОД СТРУМИЦА ВЕЧНО ЌЕ СЕ СЕЌАВА НА ВАС И НА ВАШИТЕ ДОБРИ ДЕЛА,И ЌЕ ЗНАЕМЕ ДА ГО СОЧУВАМЕ ОНА ШТО ВИЕ НИ ГО ОСТАВИВТЕ ПРЕД ДА ЗАМИНЕТЕ. СИЛНО И ЈАКО ВМРО ДПМНЕ.ПОБЕДАТА НА 22 МАРТ ВИ ЈА ПОСВЕТУВАМЕ САМО НА ВАС,И ЌЕ БИДЕМЕ ОБВРЗАНИ ДА ПОБЕДИМЕ!
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
3
Почивај во мир докторе.Најдобриот човек и патриот што сум го запознал во својот живот.често знаеше да каже:Да се биде во ВМРО ДПМНЕ не е право на избор туку голема чест за мене и за Македонскиот народ.
Сега имаме причина повеќе да победиме т.е. да ви се оддолжиме посветувајќи ја победата на 22 Март за вас.УМС на ВМРО ДПМНЕ во Струмица вечно ќе се сеќава и ќе го продолжи патот кој вие го започнавте и го посакувавте ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА.
Уште еднаш Почивај во Мир!
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Milionerot Zaev??? :uvo: Zarem ima nekoj SVESEN sto ke glasa za toj kriminalec???
 
Член од
16 март 2008
Мислења
45
Поени од реакции
0
Бонева победува тоа е сигурно, а за заев шо да кажам, од две фонтани и четири исушани палми нема ништо друго а и питање е колко пари е земала некоја од неговите фирми за да ги изведе тии работи, а исто и има изградено 3-4 згради у Струмица на државно земјиште за кои ни нема платено никакви давачки, Уше нешто да кажам пред СДС и заевци да дојдат на власт у Струмица имаше СПОРТ, од кога дојдеа ја пропаднаа Ф.К.Беласица и кошарката нацело у Струмица оти имаше многу пари за перење.

А за струмичане шо ке гласат за СДС и заев , што да кажам нека гласат и нека им течат лигите по колите и становите и моторите што ги имат заевци оти они им го овозможија тоа.

da taka e samo napred vmro

moram nesto da vi kazam kumunisti za vreme od 4 godini zaev se napuni pari od 10 firimi negovi 1 trgovski centar izgradi 3-4 zgradi palmite fontanite bolevarot toa deca e kriminal golem koj gradonocalni ima 10 firmi negov trgovski centar vo makedonija odgovorete mi? da vidam sega ako pobedi zaev vo strumica nema da napravi nisto toj si ima sega firmi negov e trgovski se pune pari i nema da pravi niss toa da vi e jasno boneva pobeduva da zivee makedonija i gruevski
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Заевци ја купија продавницата на дојранско езеро шо беше во пазарот за 50 000$ пред да почнат со “реконструкцијата“ на градски пазар и после им следуваше деловен простор у Глобал со вреднос од МИЛИОНИ долари, е па струмичане ЧОРБА, гласаме за СДС
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
Знаете дека Зоран Заев пред 3 години имаше многу швалерки и како резултат на тоа една средношколка абортираше,а носеше дете од него.Не мислев да го кажам тоа ама сега кога почнавте со навредите еве да ви се открие тајната за совршениот Заев:salut:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Знаете дека Зоран Заев пред 3 години имаше многу швалерки и како резултат на тоа една средношколка абортираше,а носеше дете од него.Не мислев да го кажам тоа ама сега кога почнавте со навредите еве да ви се открие тајната за совршениот Заев:salut:

ебач човекот си може...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom