Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
A ti da ne se nadevase da pobedi ZAJAKOT sto ukrade 8 milioni evra i sto bese sramno aboliciran od ROSAVIOT, sto mislis narodot ne go znae toa????????????
Ti da kjutish i da im kazesh na lugjeto ovde zoshto si pobegnat vo Kanada.Interesna biografija imash!Ama sluzhbata te sledi i tebe i tatko ti!
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
јас бев за Силвана Бонева за претседател
а добра конкуренција ќе му е на Заев за градоначалник, па ќе видиме:toe::toe:
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Голема грешка на ВМРО што за градоначалник ја ставија Силвана Бонева, знак прашалник е сега дали ќе добие во Струмица, да беше Томе Лазаров како што се очекуваше имаше цела армија народ што ќе го гласа, но во краен момент кандидат од ВМРО е Силвана Бонева Струмичани се малку разочарани од изборот така да можно е и Заев да добие :uvo::uvo:

Не дека ми е вујко Томе...не да се покажам...али те подржувам во целост..
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Заев имаше мн афери и не знам како ќе му се изрази сеа ама пак мислим дека поголеми шансе има Бонева за градоначалник.:toe:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе ова е катастрофа, жити се каков избор имаме ЗАЕВ ИЛИ БОНЕВА :uvo::uvo::uvo::uvo: ВМРО разочараа мораше ли баш Бонева бе ццц се знае колку ние (Струмичаните) ја сакаме Бонева!
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
Стварно ми е жал....Бонева никој не ја сака...Груевски како намерно тоа да го прави...како струмица да ја заборави..како да се откажа...сите проекти...владини шо треба да се у Струмица у Штип ги направи..и аеродром..и се...и сега Бонева ја избраа...а Лазарев...колку и да заслужи секогаш ке е така...колку само е страдал ради вмро...ради верноста кон партијата...и сега у краен момент Бонева ја измакнаа од негде...:nenene:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Јас сум од Струмица и ја знам состојбата. Немам право на глас, но како што гледам Заев ќе победи со огромна разлика. Бонева не му е ни до колена.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Бонева победува тоа е сигурно, а за заев шо да кажам, од две фонтани и четири исушани палми нема ништо друго а и питање е колко пари е земала некоја од неговите фирми за да ги изведе тии работи, а исто и има изградено 3-4 згради у Струмица на државно земјиште за кои ни нема платено никакви давачки, Уше нешто да кажам пред СДС и заевци да дојдат на власт у Струмица имаше СПОРТ, од кога дојдеа ја пропаднаа Ф.К.Беласица и кошарката нацело у Струмица оти имаше многу пари за перење.

А за струмичане шо ке гласат за СДС и заев , што да кажам нека гласат и нека им течат лигите по колите и становите и моторите што ги имат заевци оти они им го овозможија тоа.
 

Сандар

Heartagram's child
Член од
27 ноември 2008
Мислења
168
Поени од реакции
2
:zver::cuc:
Бонева победува тоа е сигурно, а за заев шо да кажам, од две фонтани и четири исушани палми нема ништо друго а и питање е колко пари е земала некоја од неговите фирми за да ги изведе тии работи, а исто и има изградено 3-4 згради у Струмица на државно земјиште за кои ни нема платено никакви давачки, Уше нешто да кажам пред СДС и заевци да дојдат на власт у Струмица имаше СПОРТ, од кога дојдеа ја пропаднаа Ф.К.Беласица и кошарката нацело у Струмица оти имаше многу пари за перење.

А за струмичане шо ке гласат за СДС и заев , што да кажам нека гласат и нека им течат лигите по колите и становите и моторите што ги имат заевци оти они им го овозможија тоа.
:zver::cuc:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
Е па шо ТАКА Е, ај некој струмичанец нека каже НЕ Е ТОЧНО
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
Заев е хард кор у струмица знам пошо од ср сум тоа шо го направи за Струмица 10 Силвани не го можат да го направаат а и ке се види на избори :smir:


П.с не сум партиски определен

Така е човек...ама...не е сигурно тука...направи еден Глобал и замати и очите на простаците...
Не лупај глупости друже ко не си од Ср
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom