Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ке победете ка ГРУЈО КЕ КАЖЕ Р :pos2::pos2:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
децааа акло ве лаже нема кој да ви каже ,./...ЗМИЈАТА КОЈАА ПЛУКА САМО ОТРОВ И ОМРАЗА ке ја снема од политиката после 22 март...
за сите кои немаат аргумети а само напагаат за кои И ОДЛУКИТЕ ДОНЕСЕНИ ОД СОВЕТОТ ЗА КОИ ГЛАСАЛЕ И ДПМНЕ се НЕВИДЛИВИ ,,,, ИЛИ НЕСАКАТ ДА ГИ ВИДАТ ИМ ПРЕПОРАЧУВАМ ПЕРЕЊЕ НЕ МОЗОК СО УМЕКШИВАЧ.....
старио пазар им бил ував :tapp::tapp: или носо им е затнан или се слепи ...
или ги потсеке на НИВНИТЕ СЕЛА= пазар со едно ВЦ и тезги од 1941,, СМРДЕШЕ И БЕШЕ ИЗВОР НА ЗАРАЗА.... НЕМАМ КОМЕНТАР ПОВЕКЕ,,,, как талибанци сте се шо е убаво и напредно сакате да срушате ,,,
Как шо видеа сите тука на форумо од сликите за Струмица околу глобал, будла и на будлата, нужнико оште стоо зад глобал, оште смрде околу глобал , будла и на будлата, дек ти там гледаш европска Струмица, будла и на будлата:smir:

stiga be so tii krazbi ta krazbi,8 ta 8 miliona,ako imate dokaze pravo u mvr i em ke go zatvorat zaev em vii ke si vidate raat,a taka samo so seene veter i magla si veruvate eden na drug,znaate na koj mislam vii so sedate eden do drug u stabo kaj buneva i cukate po testatuurta:helou:
А бе машко не ли се сеќаваш го притворија за глобал ама БЦ-то го аболицира (деф. за аболиција... пресуда-осуда и помилуване), будла и на будлата, а за веке аболициран судо неможе да го усуде за исто, само народо (струмичане) можат и треба да го усудат.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
ке победете ка ГРУЈО КЕ КАЖЕ Р :pos2::pos2:
На ГРУЈО Заебаев не може да му се фате за маленкото прсто.
Лидеро на Сдсм со рејтинг 0,5%:pos2::pos2::pos2::pos2:

Как шо видеа сите тука на форумо од сликите за Струмица околу глобал, будла и на будлата, нужнико оште стоо зад глобал, оште смрде околу глобал , будла и на будлата, дек ти там гледаш европска Струмица, будла и на будлата:smir:



А бе машко не ли се сеќаваш го притворија за глобал ама БЦ-то го аболицира (деф. за аболиција... пресуда-осуда и помилуване), будла и на будлата, а за веке аболициран судо неможе да го усуде за исто, само народо (струмичане) можат и треба да го усудат.
Ем народо ќе го осуди,ем пак ќе го носиме на Суд.без секирации.Васил Грчев со душа чека да му носат некој комунист од Струмица:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
башак без нервози те разбирам АМА НЕМОЖЕ ДАТИ ПОМОГНАМ хахах
за тебе сам ДОКТОР , освен да напагате врегате и се заканувате ЗА КУР НЕ ВЕ БИВА,,,,
22 март има ПУКАНИЦА ДА СТАНАШ ОД МАКА КЕ СЕ РАСПУКАШ.....
ПАМЕТНИО НА МАМА - собирите ви се как На МРТВЕН... :vozbud:
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ne mi e jasno kako kje ja poddrzhite Boneva vo dpBne koga i samoto chlenstvo na dpBne e protiv vrhovistite vo partijata.
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
башак без нервози те разбирам АМА НЕМОЖЕ ДАТИ ПОМОГНАМ хахах
за тебе сам ДОКТОР , освен да напагате врегате и се заканувате ЗА КУР НЕ ВЕ БИВА,,,,
22 март има ПУКАНИЦА ДА СТАНАШ ОД МАКА КЕ СЕ РАСПУКАШ.....
ПАМЕТНИО НА МАМА - собирите ви се как На МРТВЕН... :vozbud:
Полекичка Чушкар,пити го Заебаев колку му е рејтинго моментално.
А Вмро ќе победи со БАТКО(само членовите на високото раководство у Струмица знаат кој е тај човек).он ќе ве среди на најубав начин.
Как шо ве еба у 2006 и 2008,исто така и сега:pos2::pos2:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
А бе машко не ли се сеќаваш го притворија за глобал ама БЦ-то го аболицира (деф. за аболиција... пресуда-осуда и помилуване), будла и на будлата, а за веке аболициран судо неможе да го усуде за исто, само народо (струмичане) можат и треба да го усудат.
slusi be kompleksas vnimavi kak se izrazuvas da ne se kaes posle,a narodo koj na koj ke osude ke vidame na 22 oti narodo ubavo znaa koo e buneva(malskata kavgadzika)
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
башак без нервози те разбирам АМА НЕМОЖЕ ДАТИ ПОМОГНАМ хахах
за тебе сам ДОКТОР , освен да напагате врегате и се заканувате ЗА КУР НЕ ВЕ БИВА,,,,
22 март има ПУКАНИЦА ДА СТАНАШ ОД МАКА КЕ СЕ РАСПУКАШ.....
ПАМЕТНИО НА МАМА - собирите ви се как На МРТВЕН... :vozbud:
Пипер без возбуди ак тебе вистината те боле, будла и на будлата, и ак си доктор ај мајни некој лексилиум како тие простаците(струмички седесари) по телевизиите шо плачаа по заебец и викаа оти неможе да се смират, а да ги виде човек утепани , без пари и сол у очите плачат по заебец .... оште се смеам кога ќе ми текне на тва ...
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Полекичка Чушкар,пити го Заебаев колку му е рејтинго моментално.
А Вмро ќе победи со БАТКО(само членовите на високото раководство у Струмица знаат кој е тај човек).он ќе ве среди на најубав начин.
Как шо ве еба у 2006 и 2008,исто така и сега:pos2::pos2:
abe deca prestanejte da visate po stabovi izlezejte plesnejte nesto nema da sum se jas ziv:pos2:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
slusi be kompleksas vnimavi kak se izrazuvas da ne se kaes posle,a narodo koj na koj ke osude ke vidame na 22 oti narodo ubavo znaa koo e buneva(malskata kavgadzika)

Трајченце јас само кажувам реално как е Струмица, будла и на будлата, ак не е така ај кажи как по твојта реалност.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
prestani da navreduvas so tava nema nisto da postignas,a spored mene realno e tava so zaev napravi nogo za strumica i boneva moze da ve laze tam u stabo oste 2 nedeli oti i ona e davala pari za sr
 

Јордан Мијалков

Вмро Засекогаш
Член од
8 март 2009
Мислења
228
Поени од реакции
15
slusi be kompleksas vnimavi kak se izrazuvas da ne se kaes posle,a narodo koj na koj ke osude ke vidame na 22 oti narodo ubavo znaa koo e buneva(malskata kavgadzika)
Добро бе ако е така оти победи на изборите у 2006 како носител на листа.
Оти лани кога беше втора на листата пак победи у Струмица.
ај објасни и тогај ќе те прифатам оти имаш барем малко акл:toe:

prestani da navreduvas so tava nema nisto da postignas,a spored mene realno e tava so zaev napravi nogo za strumica i boneva moze da ve laze tam u stabo oste 2 nedeli oti i ona e davala pari za sr

Реално е и тоа колко откраде.Може да ве лаже само уште 2 Недели.после кога ќе изгуба ќе се разоткрија тотално се:toe:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
62
Поени од реакции
3
Добро бе ако е така оти победи на изборите у 2006 како носител на листа.
Оти лани кога беше втора на листата пак победи у Струмица.
ај објасни и тогај ќе те прифатам оти имаш барем малко акл:toe:




Реално е и тоа колко откраде.Може да ве лаже само уште 2 Недели.после кога ќе изгуба ќе се разоткрија тотално се:toe:
u 2006 i tebe da te stavaa nositel na lista i ti ke pobedase
a saa ja stavii u strumica kako zrtveno jagne oti do sega so dobiva tolko glasovi ne bese nejna zasluga i saa ke izguba i ke gi izguba site funkcii u sk
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
11
prestani da navreduvas so tava nema nisto da postignas,a spored mene realno e tava so zaev napravi nogo za strumica i boneva moze da ve laze tam u stabo oste 2 nedeli oti i ona e davala pari za sr
Как струмичане живеат поарно под заев, шо немат пазар за да си купат и продадат тва шо се го произведеле... СДС само поради Заебец ке изгубат у Струмица, оти направи град околу кој гравитират 200 000 народ од кои 170 000 се земјоделци да нема дека да си продават производите а он напани се пари ...се земаа у Струмица се шо се граде е преко них ... а и спорто го разебаа кога се умеша у кошарката кога испераа некој милион там
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom