Се' за популарност? (или... пуши за да бидеш славна)

Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Никоја со пушење не може да стане славна. Сите овие што ги набројавте биле славни и пред тоа, а со таква некоја снимка добиле само мал моменталн публицитет. А ако некоја од ништо сака да стане нешто само со пушење гадно се заебала.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.094
Е како бе не може...а професорката по англиски минатиот месец што се прослави со клипчето како пуши (плавушата, таа кварцаната), сега кога и да седиме на кеј и кога ќе помине ја препознаваме. Славна е.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Е како бе не може...а професорката по англиски минатиот месец што се прослави со клипчето како пуши (плавушата, таа кварцаната), сега кога и да седиме на кеј и кога ќе помине ја препознаваме. Славна е.
Овде се споменуваа Парис Хилтон и Памела Андерсон од тие што ги прочитав(ги знаат around the globe). А таа професорка воопшто не е славна, туку како што реков моментално популарна и тоа само во Скопје.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А Северина бе...сеуште луѓето прашуваат со што се занимавала пред она пушењето.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.094
Овде се споменуваа Парис Хилтон и Памела Андерсон од тие што ги прочитав(ги знаат around the globe). А таа професорка воопшто не е славна, туку како што реков моментално популарна и тоа само во Скопје.
Па популарноста и славата нели одеа заедно и беа нераскинливи другарки? Можеш да бидеш популарен, а да не си славен* и обратно? :)


* Не се мисли на Славен Билиќ, селекторот на хрватската фудбалска репрезентација
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
А Северина бе...сеуште луѓето прашуваат со што се занимавала пред она пушењето.
Е да. Сега е попозната ама не е ништо напредувала во кариерата. Доби поблицитет тогаш и толку. Мислам дека ни сега никој не и ги купува албумите, ниту пак е некоја што ја викаат да пее по дискотеки.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Па популарноста и славата нели одеа заедно и беа нераскинливи другарки? Можеш да бидеш популарен, а да не си славен* и обратно? :)


* Не се мисли на Славен Билиќ, селекторот на хрватската фудбалска репрезентација
Како сакаш го кажи. Зборот ми е тоа е минливо. А ако створиш нешто чесно, со труд и што не зависи од други тогаш знаеш дека никој неможе да ти го земе или пак да те етикетира како курва или нешто слично.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.094
Минливо е, ама ете - се прослави со пушење, излезе од анонимноста на тој начин, тоа е поентата.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Минливо е, ама ете - се прослави со пушење, излезе од анонимноста на тој начин, тоа е поентата.
Подобро анонимна отколку "ете ја онаа од клипот". Таа ако е професорка нема потреба од такви снимки. Според мене тоа е чекор назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom