Се' за популарност? (или... пуши за да бидеш славна)

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.154
Поени од реакции
34.177
За жал, сеуште има луѓе кои патат да бидат популарни и секогаш во центарот на вниманието - за нив тоа е „успех”. Комплексот на пониска вредност сеуште работи. За да „успеат” во животот ќе излижат многу газови, а богами ќе испушат и многу курови.

Како размислувате вие на оваа тема? Очигледно тука има девојки кои мислат дека е битно само да се „успее”, без разлика на жртвите, односно без разлика на тоа дали ќе постанеш курва или не.

На што се однесува конкретно темава?

На мојата реакција дека Парис Хилтон е курва (не се трудете да го докажете спротивното, видео материјал доказ лесно се наоѓа), Штранга ја даде следнава изјава:

schtranga напиша:
za tebe pa sto ne e kurvinski :icon_lol: tipkava e polna pari i pak si kroi planovi kako da se zbogati , se nekoi biznisi pravi , pametna e .
P.S. So ovaa ti go posvetuvam moeto 1000 mislenje :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
На мојата констатација дека е навистина интересно како некои се угледуваат на курви, таа додаде:

schtranga напиша:
bolje na nea otkolku na nekoi ґґ posteni ґґ (nevini) a gubitnici ( koi nisto ne postignale u svojot zivot ) :wink:
Значи според неа, битно е да се „постигне” во животот. Не мора да биде на чесен начин. Куриња низ светов има околу 3-4 милјарди, а машките се познати како „ненаситни за секс”, па зошто да не се искористи таа „предност” за да се „успее” во животот? Подобро курва отколку поштена (а сепак не позната).

Е сега, еквивалент на 3 реда погоре напишаното би било: сите жени се курви, или има и исклучоци? :icon_roll

Вашето размислувате?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
eve go i prodolzenieto : :)
Цитат:
Напишано од Acid
Браво за тебе ако за тебе успехот постигнат со пушење курови е „успех“. Топ девојка си.

--------------------------------------------------------------------------
koga ne znaes nisto za nea bolje kuti si ili zemi procitni nesto a ne da davas zaklucoci od eden domasen pornic pogledan , jes da treba da se ucis i od pornici ali nekogas ne se tie sve u zivotot postojat i drugi raboti , zatoa odma namali pornici gledanje i udri na citanje
__________________
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
Алелуја Ацко...алелуја.....ми се свиѓа како размислуваш......

П.С. Штранга, колку бараш?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Definitivno deka ima izklucoci.Voopsto ne posakuvam da na takov nacin dojdam do slava,porado bi bila nepoznata.Mene slavata i popularnosta ne mi se bitni.Vistinskite vrednosti na covekot se najbutni i poveke se trudam niv da gi imam.Toa ne znaci deka jas ne sakam da bidam slavna ili da imam mnooogu pari, no definitivno ne na takov nacin
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
schtranga напиша:
koga ne znaes nisto za nea bolje kuti si ili zemi procitni nesto a ne da davas zaklucoci od eden domasen pornic pogledan , jes da treba da se ucis i od pornici ali nekogas ne se tie sve u zivotot postojat i drugi raboti , zatoa odma namali pornici gledanje i udri na citanje
Цели томови се напишани за Хилтонка...свака част за постов, голема е очигледноста дека ти ништо незнаеш за мивката...кажи ми три позитивни работи за неа?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.154
Поени од реакции
34.177
schtranga напиша:
koga ne znaes nisto za nea bolje kuti si ili zemi procitni nesto a ne da davas zaklucoci od eden domasen pornic pogledan , jes da treba da se ucis i od pornici ali nekogas ne se tie sve u zivotot postojat i drugi raboti , zatoa odma namali pornici gledanje i udri na citanje
__________________
Извини, не сум знаел ништо за неа :(

Ти заедно со неа студираше, или пак за неа спремаше магистратура?
Можеби заедно идете на кафе во StarBucks?

Како знаеш ти толку повеќе за Парис Хилтон од обичниот (поштен, но не популарен) човек?

И темава воопшто не е за неа, туку во кој правец им се движи размислувањето на некои луѓе. Сепак, мислам дека нешто лошо ти се случило во минатото што предизвикало ваква дисторзија на твоето размислување, а воедно се надевам дека не размислуваат сите дека е „боље да се угледуваш на курва, отколку на (невини) и „непопуларни” луѓе’.
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
TpH_Bo_OkO напиша:
Алелуја Ацко...алелуја.....ми се свиѓа како размислуваш......

П.С. Штранга, колку бараш?
ti tolku nemas kolku sto jas baram , barem ne vo glavata , a dzebot najmalku me interesira :)

P.S. Momentalno uvidovme deka ima i masko lizenje na gazovi , pa zato Acid ke te zamolam malku da promenis okolu temava , zosto da bide samo za zenskite koga postojat i takvi maski gazolizaci ili kao ti sto ke reces maski kurvi

Acid напиша:
Извини, не сум знаел ништо за неа :(

Ти заедно со неа студираше, или пак за неа спремаше магистратура?
Можеби заедно идете на кафе во StarBucks?

Како знаеш ти толку повеќе за Парис Хилтон од обичниот (поштен, но не популарен) човек?

И темава воопшто не е за неа, туку во кој правец им се движи размислувањето на некои луѓе. Сепак, мислам дека нешто лошо ти се случило во минатото што предизвикало ваква дисторзија на твоето размислување, а воедно се надевам дека не размислуваат сите дека е „боље да се угледуваш на курва, отколку на (невини) и „непопуларни” луѓе’.
a jas pak neznam pak tebe sto te tolku pogoduva toa „боље да се угледуваш на курва, отколку на (невини) и „непопуларни” луѓе’.[/quote] mislam deka nesto loso ti se slucilo vo minatoto :pos:

poveke znam bidejki se interesiram za nea poveke otkolku samo da go vidam nejziniot pornic i da ja narecam kurva
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.154
Поени од реакции
34.177
schtranga напиша:
ti tolku nemas kolku sto jas baram , barem ne vo glavata , a dzebot najmalku me interesira :)

P.S. Momentalno uvidovme deka ima i masko lizenje na gazovi , pa zato Acid ke te zamolam malku da promenis okolu temava , zosto da bide samo za zenskite koga postojat i takvi maski gazolizaci ili kao ti sto ke reces maski kurvi
Темата се однесува и на мажите и на жените.
Продолжете со дискусиите. Без меѓусебни „доскочици“ и навреди.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
877
schtranga напиша:
ti tolku nemas kolku sto jas baram , barem ne vo glavata , a dzebot najmalku me interesira :)
Не те прашав лично за мене...и така не сум заинтересиран...не го „купувам” моето задоволство
schtranga напиша:
P.S. Momentalno uvidovme deka ima i masko lizenje na gazovi , pa zato Acid ke te zamolam malku da promenis okolu temava , zosto da bide samo za zenskite koga postojat i takvi maski gazolizaci ili kao ti sto ke reces maski kurvi
Ако тоа ти изгледа на лижење гз, ти дефинитивно ја надмиуваш Хилтон....разликувај лижење гз и оцена на мислење...индиректни напади не се потребни...многу се „курвински”, директните ги ценам...:star:

И пак!
Наброј три позитивни работи кај Хилтонка?!?
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
Acid оди легни си и покриј се убао - гледам schtranga пратал те напраи
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.154
Поени од реакции
34.177
schtranga напиша:
poveke znam bidejki se interesiram za nea poveke otkolku samo da go vidam nejziniot pornic i da ja narecam kurva
Јас ако повеќе се „интересирам” за хероин од тебе, тоа најверојатно ме прави наркоман. Така да Штранга, секоја чест. Ретко која жена има доблест да говори толку отворено за овие работи како тебе.
Gilipter напиша:
Acid оди легни си и покриј се убао - гледам schtranga пратал те напраи
Ти да не си еден од „пријателите” нејзини? :wink:
Коментирај ако имаш нешто поврзано со темата, а не да вршиш директен пренос од дискусијата.
 

Мари

...
Член од
31 декември 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
0
Не би сакала да бидам ку*ва за да бидам позната..Подоброко шо вика твити не би била славна..А зошто се карате само заради тоа? Тууу
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
66
Поени од реакции
0
Сакам да бидам популарен и ептен и ептен - да ме сакат сите , да ме гледад и да ме озборуваат:bip:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
TpH_Bo_OkO напиша:
Наброј три позитивни работи кај Хилтонка?!?
1. Ima krivi noze , jat slobodna pista da nema tuka e spasot:)
2. Pozira skromno , sekoja nedela po nekoj osmeh mi pruza .
3. Ima kesh
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.154
Поени од реакции
34.177
Gilipter напиша:
Сакам да бидам популарен и ептен и ептен - да ме сакат сите , да ме гледад и да ме озборуваат:bip:
А ако за тоа е потребно да „дувнеш“ на 2-3 места, онака, чисто рекреативно - ќе го сториш тоа? :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom