Се' за воздушни пушки

Член од
17 декември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво нов сум на форумов, имам Gamo G Magnum 1250 Igt Mach1 4.5 470m/s 36-45Ј, оптика за нејзе единствена што успеав да најдам низ Скопјево е Gamo 3-9x40 W1PM vo интерспорт, таму не гарантираат ништо викаат многу е јака има шанси да ја оштети кончаницата иако е графитна, други викаат нема да има проблем пошто е IGT систем и нема повратен удар како со федер плус има анти-вибрациона шина, дајте совет ако има некој повеќе искуство со оптики за IGT.
dali go resi problemot druze ??? istata ja imam i navistina e goolem problem optikata kaj mene seta ja izmestuva so se se no 5.5mm e puskata moja ista gamo 1250 1much

Lov MK

Lovna
Член од
8 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
3
ZDR na site imam golem problem sakam da prasam koj ima ista vakva puska i da spodeli mislenje ili bilo kako..... puskata e gamo g magnum 1much 5.5mm IGT sistem kupena mi e 2019god kupiv optika dobra so ogled deka ima mnogu silen trzaj puskata i e mn mn mokno nesto kupiv optika pod imeto (sniper) so elektronski konec sto ne se kine.... so neze idat i edina4ni prstenesti drza4i za na sinata na puskata da se pricvrsti i dolu ima posebno straf4e koe zapina na sinata sto e zaka4ena na puskata no pri prviot udar se izmestuvase preciznosta na optikata.No kupiv druk drza4 sto e edina4en celosen kako na slikata no istiot problem go pravese i so toj drza4.se obrativ mikei se obrativ vo gamo vo spanija site razli4no kazuvaat ednite optikata drugite drza4ite.optikata ja dadov poklon toj drugaro vika deka se drza4ite problem go spodeluvam mislejneto vo mikei vikaat deka stop skop treba da se postavi no so gamo optika originalot gi prasuvam dali ima verojatnost da se skini optika posto ne e elektronska GAMO originalot mi vikaat deka ne se sigurni mozno e e sega stvarno kako da postapam neznam nesakam da ja kupam i ovaa optika kako i drugata i da bidi bez korisna se se izmestuva koga ke puknis se lizga sinite se pomestuva optikata vo prstenite naj dolnata sina i taja se pomestuva se se bukvalno i si vikam ima edno za straf4ina fiksator da ne se odvrtuvaat koga ke nama4kas no taka ima pobrzo verojatnost da se skini konecot na optikata posto e silna mn ima trzaj mn ( primer pcp nema tolkav trzaj i nema maka ili karabinot ima eden udar nego vazdusnite imaat dvoen udar napred i nazat help!!!!!!!!!!!!!Прегледај го приврзокот 225527Прегледај го приврзокот 225528Прегледај го приврзокот 225530

Imam I jas ista vakva puska ama e 4.5 mm I ja koristam so 1 gram diaboli kako 5.5 mm e I ima presnost deka mozi I so standardna diabola da se koristi :) isto so optika od Gamo 3-9x40 I ima 475 m/s

imam I Gamo Black Bear 4.5 mm so brzina of 305 do 400 m/s

I pistol Gamo pt 80 dobar e I toj samo bara stabilna taka 125 dokaj 170 m/s

Член од
17 декември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
problemot e druze sto se ismestuva pri sekoe pukajne so optika optikata klizi napret nazat nz zosto a kocnici nema za ovie sini kako sto znaam

Член од
16 јануари 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите, нов сум овде :) Пошто гледам друже го млатиш GAMO би те замолил за мислење да ми кажеш за REPLAY 10 MAGNUM 5.5. Сакам да ја купам и ќе ми биде прва воздушна пушка. Вреди ли за 19.000 мкд или можам да купам нешто подобро за тие пари од GAMO што е достапно кај нас во Македонија? Изборот ми е за неа ради што ептен ми се допаѓа кундакот :)

Член од
17 декември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво на сите, нов сум овде :) Пошто гледам друже го млатиш GAMO би те замолил за мислење да ми кажеш за REPLAY 10 MAGNUM 5.5. Сакам да ја купам и ќе ми биде прва воздушна пушка. Вреди ли за 19.000 мкд или можам да купам нешто подобро за тие пари од GAMO што е достапно кај нас во Македонија? Изборот ми е за неа ради што ептен ми се допаѓа кундакот :)
PCP TI E PUSKA SE DR E SHIT
Автоматски споено мислење:

Погоре некој ја имаше постирано
Автоматски споено мислење:

Погоре некој ја имаше постирано
AIRGUNS OF MACEDONIA PCP & BREAK BARREL AIR RIFLE'S

На врв Bottom