Сестрите на нашите момчиња...

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
абе таа многу сапуници да не гледа :uvo: ама и ти не ја гледај повеќе, игнорирај ја. е нека има среќа сестра ми вака да и прави на девојка ми :devil3::zlo: и верувај ако му кажеш на дечко ти ќе превземе и тој нешто.
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
верувај ако му кажеш на дечко ти ќе превземе и тој нешто.
Не мора да значи, зависи каков му е односот со сестра му. Напротив дури, може да сфати погрешно како таа да има нешто против сестра му.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
Не мора да значи, зависи каков му е односот со сестра му. Напротив дури, може да сфати погрешно како таа да има нешто против сестра му.

Да,да зависи од неговиот однос со сестра му.Имаме правено муабет со него во врска со неговиот однос спрема дада му,и ми рече дека не контактираат со него,ретко дискутираат.Таа едноставно него го смета како мал за неа (макар што тој има 18 а таа 20)и не сакала да ги слуша неговите совети кои тој понекогаш ке и ги даде.Тој вели дека повеќе прави муабет со дада ми (Тенкс Гад!) отколку со неа.Навистина не можам повеќе...не сакам онака да се однесува спрема него,спрема нас...Дури тој ми префрли дека сестра му ја мразам,а јас воопшто немам намера да ја мразам...детално му имам објаснато за се што забележувам..за нејзиниот однос спрема мене,а тој ми префрли дека ја мразам ОМГ!Што да правам??:toe:
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Што да правам??:toe:
Објасни му дека ако нешто те нервира кај некого, не значи дека го мразиш. Ти сигурно во животот си искоментирала нешто негативно за твојата сестра (или било кој што си го сакаш), те изнервирала некоја нејзина постапка, па ти се случило да и замериш за нешто, да се искараш со неа или слично. Ама тоа што те изнервирала не значи дека не ја сакаш и почитуваш. Никој не е совршен, дури и тие што најмногу ги сакаме знаеме да ги "изоговараме" дека не извадиле од такт. Па така и за сестра му. Ако некоја нејзина постапка не ти се допаднала, не мора да значи дека ти ја мразиш неа. Кажи му го ова на овој начин и мислам дека ќе те разбере:smir:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не ја сфаќам поентата на темава .... Само се жалиш и треба совети да ти се даваат или општа е темава за односот помеѓу нас и сестрата на нашиот дечко???
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Општа е,без разлика што е лично поставена.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Јас од секогаш сум ја почитувала сестрата на мојот бивши дечко. Не бев во некои супер добри односи со неа, ама сепак кога ќе отидев кај нив секогаш правевме муабет, се смеевме и баш ми беше мило и пријатно....Беа преблиски како брат и сестра, ама тоа никогаш не ми сметаше, баш напротив баш ми беше мило што се толку блиски, што многу работи си споделуваат и се советуваат. Некогаш била на моја страна, некогаш не....ама и кога не била никогаш не сум ја осудувала или сум помислувала нешто лошо, зошто знам дека мисли само најдобро за својот брат. Баш ми беше, а и уште ми е мила онака.....
 
C

Celsius

Гостин
целата работа настанува кога некој мисли дека му земаат нешто.. тоа е штосот во целата приказна. таа колку и да е далечна со брат и го чуствува како нешто свое. чист пример и родителите понекогаш се однесуваат така. треба само и ти да не губиш разум заради овие причини, но во исто време искажиго гласно своето мислење. пушти го времето малце да тече без разликља во која насока ќе се одвиваат работите. ако љубовта е силна само послесно ќе ги согледа и тој и таа работите. само можеш дса си помогнеш себеси но и на другите (мислам на братот и сестрата) и на другите кои би можеле да дојдат после тебе..
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
абе таа многу сапуници да не гледа :uvo: ама и ти не ја гледај повеќе, игнорирај ја. е нека има среќа сестра ми вака да и прави на девојка ми :devil3::zlo: и верувај ако му кажеш на дечко ти ќе превземе и тој нешто.

БРАВО!!!Ма ич сега не ја гледам....му кажав него сега...проблемот е сега што тој мисли дека ја мразам сестра му :tapp: а јас најубаво му објаснив што и како..
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
а ти да не се замараш премногу со сестрата на дечко ти а?Повеќе замарај се со дечко ти отколку со сестра му верувај ми можеби прави намерно така за да те искушува па и сама рече дека е преблиска со бившата негова нели мсн фб итн. е сеа нели може да ти праат игра само да ви растурат врската или можеби и е само фах да те растури тебе како сакаш свати го ова,значи мој предлог гледај си го дечкото а батали ја сестра му, затоа што ништо добро нема да ти донесе ако можеш зближи се со неа најди начин размисли како,а со ставов дека не ја глеаш само ќе згрешиш и со тоа што он веќе добива мислење дека ти ја мразиш ќе биде се полошо верувај ми на зборов од искуство ти кажувам,нека дојде која сака девојка да ми збори за сестра ми нешто колку сака нека сме далечни ама како викаат крв вода не е.:smir:
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
decko ti treba da si presece,ne treba da dozvoli taka da se odnesuva sestra mu so tebe,decko mi ima 2 sestri koi mn me sakaat i nikogas ne se odnesuvale taka so mene...:pipi:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
decko ti treba da si presece,ne treba da dozvoli taka da se odnesuva sestra mu so tebe,decko mi ima 2 sestri koi mn me sakaat i nikogas ne se odnesuvale taka so mene...:pipi:

Znam deka ne treba...ama ajde....ubavo imame razgovarano za se okolu nea sto se raboti,sega toj dobi soznanie deka ja mrazam nea.NO,naprotiv jas bas bi sakala da su m vo odlicen kontakt so nea..bas si LUCKY sto sestrite ne se odnesuvaat taka sprema tebe :)....pozz
 
Член од
14 јуни 2009
Мислења
147
Поени од реакции
21
нема ти што да се мешаш многу...си напраила муабет фино лепо и толку, батали...на него остануе да ја преваспита, зашто она тоа и заслужуе....ако продужи да ве малтретира, а дечко ти не преземе ништо, тогаш батали све и не се замарај околу вас двајца толку многу...верувај...кога ќе се умеша фамилија у веза,а партнерот кој припаѓа на таа фамилија нема да ги среди работите, тогаш кад тад ќе пропадне врската
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
85
Поени од реакции
8
decko ti e miren 100% bidejki jas da sum na negovo mesto ke si broi zabite vo casa toj deckoto na sestra mu a i za sestra mu treba edna vospitna i kraj

E da miren e...mu go kazav moeto mislenje za negovata sister i sea misli deka ja mrazam nea:tapp: OMG...a jas sakam samo da mu obajsnam deka sestra mu se zafrkava postojano so nego i deka go potcenuva,a toa toj go opravduva toa demek taa se smeela..onaka na 6ala...
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
0
Не те знам зошто толку се замараш со неговата сестра .... Само не и обрнувајте внимание и шибајте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom