Сенке над Балканом

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
979
Не можам да разберам како Кројач ја смени страната најверојатно сум го пропуштил тоа.
виде слика на Калуѓерот каде е сликан со мртвото тело на некој Српски генерал во војната заедно со Германски војници, а во војната се борел Кројачот па затоа се налути бидејќи овој ги предал Србите.
 
A

AnaRisteski23

Гостин
Македонската ку*ва (умислена глупача) е изеб*на од најголемата пизда во Србија. Комитата, на кој му испоубија се најмило (меѓу кои му ја заклаа и сестрата), се води од мотото „Слобода или смрт“, го доби на крај одговорот: „ТЕ САКАМ, АМА ОДИ СИ ДОМА, ние ќе ја средиме работата„????? И пораката, не е важно да те сакаат (вечната македонска фрустрација), важно е да ти веруваат. Со други зборови, толку не ти верувам, што и ајвар попрво од словенецот ќе купам, отколку од тебе. Најпочитуваниот македонски актер, господинот Ристановски, има достоинствена улога, ама глуми Хрват????? Бјелогрлич, те почитувам, ама премногу отворени ставови си искажал, брат.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.742
Македонската ку*ва (умислена глупача) е изеб*на од најголемата пизда во Србија. Комитата, на кој му испоубија се најмило (меѓу кои му ја заклаа и сестрата), се води од мотото „Слобода или смрт“, го доби на крај одговорот: „ТЕ САКАМ, АМА ОДИ СИ ДОМА, ние ќе ја средиме работата„????? И пораката, не е важно да те сакаат (вечната македонска фрустрација), важно е да ти веруваат. Со други зборови, толку не ти верувам, што и ајвар попрво од словенецот ќе купам, отколку од тебе. Најпочитуваниот македонски актер, господинот Ристановски, има достоинствена улога, ама глуми Хрват????? Бјелогрлич, те почитувам, ама премногу отворени ставови си искажал, брат.
Не е хрват тука шваба.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
А може и Евреин. Нејсе, да третирам крими трилер серија како историска документарна програма?!?!? Дајте луѓе олабавете, што да речат Италијаните што и ден денес у сите филмови ги прават најголеми гангстери и сељачана...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.764
Ја следам серијата и мислам дека е одлична, но имам неколку прашања, не знам дали јас нешто пропуштив или нешто како Plot holes се.

Прво што беше планот на Маја и обвинителот за тоа сликите со генералот ? Мислам што сакаа да постигнат со тоа ?
и второ како Танасиевиќ дозна дека калуѓерот е Алимпие ?

Само ве молам без спојлери за 10 епизода уште ја немам гледано.
1. Маја имаше проблеми со банката, па веројатно преку уцена на дефакто најмоќниот човек во схс сакаше да си ги реши тие проблеми.
2. Не ми текнува ама имаше нешто. 7-8 епизода мислам беше.[DOUBLEPOST=1515767240][/DOUBLEPOST]
Македонската ку*ва (умислена глупача) е изеб*на од најголемата пизда во Србија. Комитата, на кој му испоубија се најмило (меѓу кои му ја заклаа и сестрата), се води од мотото „Слобода или смрт“, го доби на крај одговорот: „ТЕ САКАМ, АМА ОДИ СИ ДОМА, ние ќе ја средиме работата„????? И пораката, не е важно да те сакаат (вечната македонска фрустрација), важно е да ти веруваат. Со други зборови, толку не ти верувам, што и ајвар попрво од словенецот ќе купам, отколку од тебе. Најпочитуваниот македонски актер, господинот Ристановски, има достоинствена улога, ама глуми Хрват????? Бјелогрлич, те почитувам, ама премногу отворени ставови си искажал, брат.
Нема да ги коментирам другите глупости што си ги напишала ама ова ме интересира. Како дедуцираше од овој коментар на алимпије, дека бјелогрлич не би купил ајвар од македонците :eek:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Најверојатно е дека наредната сезона нема да се емитува на РТС а со тоа мое мислење е дека ни на МРТ нема да се емитува
http://www.novosti.rs/vesti/scena.147.html:706101-Dragan-Bujosevic-za-Novosti-Hajku-na-Nemanjice-podmetnuli-na-tviteru

Битниот дел од интервјуто со генералниот директор на РТС

* Dragan Bjelogrlić kaže da ima nekoliko ponuda za emitovanje druge sezone "Senki nad Balkanom". Znači li to da je i ova serija otišla sa RTS-a?


- Bjelogrlić je rekao da je naša ponuda najslabija, što za mene znači da je neće biti na RTS-u.


* Kako se dogodilo da izgubite pravo na emitovanje druge sezone, zar se niste zaštitili ugovorom?


- Nikada se nije dogodilo da neka serija "ode" sa RTS-a, sve do "Ubica moga oca". Dugo smo bili jedina medijska kuća koja je proizvodila ozbiljan serijski program. Ostale televizije ne mogu da se mere s našom produkcijom. Međutim, sada postoje moćne firme, kao što je, recimo, SBB, koji želi da ponudi gledaocima svoj sadržaj. Videli su da je serija dobra i gledana i odlučili da je uzmu. Hteli smo da radimo nastavak "Ubica" i da otkupimo scenario za dve naredne sezone. U prvom sledećem ugovoru uneli smo zaštitnu klauzulu, a pokušali smo to isto sa "Senkama nad Balkanom", ali nismo uspeli. Ugovor može da se menja samo ako se obe strane saglase. "Kobra", međutim, nije pristala na to.​
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.896
Поени од реакции
7.570
Конкуренција - кој ќе плати ќе си клати...
Да ама пак тоа ќе значи дека можеби и нема повеќе да се гледа серијата на тв во Македонија ако замине на кабелска телевизија. Поготово ако замине на онаа нована српска Top тогаш ни пола Србија нема да може да ја гледа на телевизија. Ќе мора да се симнува или гледа онлајн на интернет.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Одлична серија за гледање, но каде и да се емитува предизвика негативни коментари, а Бјелогрлиќ милион пати потенцира дека истата е фикција, не е документарна серија, туку замисла на луѓето кои ја создале, секаде негативни коментари а каде и да се емитува сите ја гледаат и е со рекордна гледаност...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom