Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
9 e pod b(6) , 14 e pod b(45)
Ke ti gi resam i drugite samo sega sum malce zafaten , taka da za okolu saat vreme ke fatam da gi resavam.
Kazi mi samo dali da pisuvam i objasnuvanja na zadacite , ili samo odgovori?
Ustvara ne vidov deka gi imas veke odgovorite , Ok izvini samo objasnuvanjata.
Па ете би сакал да ми помогнеш со објаснувања. Ќе бидам благодарен и однапред балгодарам!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Дали некој има материјал за проект околу храна, витамини, шеќери, масти или слично ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Има некој по програмирање за матура? Ја имам јас изработено програмата, но немам идеја за како да почнам да ја пишувам во семинарската... Може само и воведот да го добијам, колку да почнам :/
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.015
Поени од реакции
595
Помош ! Ми треба семинарска работа што побрзо од областа на Граѓанското право. Значи што било да е се што има врска со граѓанско право можи да послужи..пример како штое Имотно право и Меѓународно право и слично.АКо има некој го молам да ми излезе во пресрет.Фала однапред
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ми требит состав (т.е. на брачеда ми) по македонски за: непорокот на македонскиот народ низ Нерези и Вардар. Треба да содржи и песни од Нерези (од Гане Тодоровски) и од Вардар (Анте Поповски). Пишете ПП ако евентуално имате нешто. Фала, поздрав!!!
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Пеери, зошо мислите дека овие професориве не ви ги читаат постовите што барате :)

Вчера една комшика тука што доаѓа ја провалија дека сте и пратиле семинарска. Некој од форумџииве бил наставник и ја изребрил „Те видов на кајгана бараш семинарска...не ти важи оваа за друго ќе пишеш“ :D
 
Член од
11 март 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Ај ве молам ако има некој за
Гавранот -Едгар Алан По
Албатрос -Шарл Бодлер
нека ми прати мн ми е итно.. ќе праам писмена
 
Член од
28 февруари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
decki kazete tema od biznis ekonomija ama da ne se finansii , ili eve nekoj problem vo drzava so ste go sogledale od toj aspekt
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
117
Поени од реакции
10
Ај некој ако има состав на тема "Улогатa на жената во семејството" да ми прати најкасно до среда за писмена по македонски јазик ми треба . ве молам
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Дали некој има семинарска по финансиско сметководство за МСС 7 - Извештај за парични текови (cash flow statment)?
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
523
Поени од реакции
23
Луѓе бре како се конструира карактеристичен триаголник на правилен н-аголник ете пример нека биде 7аголник. :/
 
Член од
20 ноември 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
менаџмент информациони системи

Mi treba materijal za izrabotka na seminarska po "menajment informacioni sistemi" ... moze nekoj da mi pomogne??????
 
Член од
1 јуни 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
zdravo dali ima nekoj materijali na tema IN-VITRO oplotoduvanje od nekoi kngi ili od net potrebno mi za maturska rabota ve molam ako ima nekoj neka mi napravi usluga mnogu ke mu bidam blagodaren :))
fala odnapred :D
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
5
Поени од реакции
1
некој ако има нешто за Кислород ... ви се молам итно ми е ... за утре треба да го предадам .. оној кој ке ми направи добива што посака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom