Семинарски, состави, есеи, задачи

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ATG, 13 декември 2008.

 1. Спенсер

  Спенсер Гостин

  ми треба писмена по македонски,на тема/и за Тартиф... книгата ја прочитав,али состави и слично не ми идат баш... темите се поврзани со лицемерието на Тартив/

  1.Лицемерието на Тартиф, неизоставна особина на секојдневниот човек
  2.Дали во секој од нас се крие по еден Тартиф??

  и така, 6 теми се, сите се поврзани со лицемерието на Тартиф... помагајте! до недела ми треба ова.
   
 2. K-O-c-E

  K-O-c-E

  Член од:
  3 октомври 2009
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  2
 3. c(:Човек:)

  c(:Човек:)

  Член од:
  17 декември 2009
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  3
  т.е. не е итно за утре, туку за во понеделник, ако имате нешто пишете ве молаам:)
  фала однапред:smir:
   
 4. thefogx

  thefogx Best CS Player

  Член од:
  15 февруари 2009
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ми треба БИЗНИС ПЛАН за Бизнис: Маркет.

  Составни делови:
  1.Предговор
  2.Вовед во бизнисот
  3.Цели
  4.Производи
  5.Пазар и конкуренција
  6.Методи на маркетинг и продажба
  7.Менаџерски тим и кадар(вработени)
  8.Финансиска анализа
  9.Ризик и награда
  10.Прилози
   
 5. Божана

  Божана Morning sun

  Член од:
  17 август 2009
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  106
  Ми треба материјал по автоматика за мерни претворувачи и нивни карактеристики:smir:
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 6. K-O-c-E

  K-O-c-E

  Член од:
  3 октомври 2009
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  2
  mi treba seminrska so naslov:Основните карактеристики на граѓанското право во Атинскиот полис
   
 7. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  136
  пишувам семинарска за Медијација (во конфликти и војна, предметот е творење на мирот но може да ми послужат и од право и од економија изворите за медијаторство, медијатори и медијација)

  ако некој може да помогне нека пише тука по можност до понеделник најкасно и се разбира македонски/бугарски/српски/хрватски/германски и англиски текстови само :) др не разбирам.
   
 8. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.840
  Допаѓања:
  357
  Некој нешо за банки...банкарство општо.... било што?
   
 9. smart ass

  smart ass Гостин

  Глобален тероризам.


  http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=4683032
  на македонски е
  обработував поодамна.

  http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=1105296

  Ова треба да е ОК.
   
 10. Bile_ekonomija

  Bile_ekonomija

  Член од:
  14 декември 2009
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  3
  mi treba seminarska na koja bilo tema po predmetot osnovi na menadzment...
   
 11. smart ass

  smart ass Гостин

  Има,ревизија,финансиски извештај,организациона структура....  http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=9204999
   
 12. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  7.887
  Допаѓања:
  7.203
  Ај пак јас, било што за Јавни Финансии?
   
 13. FIKUS

  FIKUS

  Член од:
  8 декември 2008
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Pomos!!! nekoj nesto okolu hemisli sostav na pilesko, misirkino i meso od patki:vozbud:

  mi treba za seminarska!:vozbud:
   
 14. maca_kaka'

  maca_kaka' тiƒosi яossoηeяo

  Член од:
  6 октомври 2007
  Мислења:
  3.515
  Допаѓања:
  639
  За во вторник ми треба опис на ликовите од Горски Венец
  Владиката Данило и Игумен Стефан
  некој?:smir:
   
 15. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.455
  Допаѓања:
  1.624
  1.Искази и нивна примена
  2.Теорија на броеви
  3.Варијации,Пермутации и нивна примена
  3.Комбинации и нивна примена
  4.Функции со една променлива и нивна примена
  5.Функција на Побарувацка
  6.Функција на Понуда
  7.Функција на вкупен Приход
  8.Функција на Трошоци
  9.Оптимален обем на производство
  10.Низи со и нивна примена
  11.Аритметичка и геометриска прогресија
  12.Гранична вредност на функција
  13.Изводи и нивна примена
  14.Изучување на функции со примена на изводи
  15.Интегрално сметање и негова примена
  16.Детерминанти и нивна примена
  17.Матрици и нивна примена
  18.пропорции,Делбена,Верижна и процентна сметка
  19.Каматна,и Сложена интересна сметка
  20.Влогови и Ренти
  21.Заеми и нивно аплицирање

  Ајде ако има некој една од овие горенаведениве
   

Сподели преку: