Семинарски, состави, есеи, задачи

Zmicev

The King of Kings
Член од
26 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
0
Zdravo, mi treba esej na tema Kubanska kriza, ako ima nesto na net ve molam pratete linkovi ili ako ima nekoj nesto podgovtveno neka prati!! ITNO E !
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
Може помош што да опфаќа еден есеј на тема „Мојата иднина-ја создавам јас“ нешто како вовед или накратко што да пишувам на оваа тема?
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Може помош што да опфаќа еден есеј на тема „Мојата иднина-ја создавам јас“ нешто како вовед или накратко што да пишувам на оваа тема?
Е мој фраеру.

Можеш да почнеш вака нешто...

“Јас сум ученик од средно кој не знае да одговори на очигледен наслов кој е прилично едноставен. Меѓутоа, некои други можат, наместо мене. За да биде иронијата поголема, има шанси јас да станам фора во државва, и ќе им ја моделирам иднината на некои пописмени фаци, нешто како Малколм, иако јас не знам да напишам состав за мојата иднина. Нит каде се гледам, ни што планирам. ни пуста моја желба.“

Или ова...

Одговори бре на насловот....
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Може помош што да опфаќа еден есеј на тема „Мојата иднина-ја создавам јас“ нешто како вовед или накратко што да пишувам на оваа тема?
I am a potato. My future is cheesy.
 
Член од
25 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Здраво, може ли некој да ми помогне? Ми треба есеј на тема "Борбата помеѓу свештеникот и мажот во Канцониерот од Франческо Петрарка"
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
пак јас... ми треба Декамерон,али книгата... не раскажано,книгата ми треба... ја има некаде на нет??? поточно:

-воведна новела
-форезе и џот
-приказна за соколот
-босилекот на изабела
-марскизот од салуцио...

тоа за декамерон го најдов,средив работа... ама пошо не ме бидува за пишување состави/есеи ке барам тука помош...

за утре,ми треба есеи на тема ДЕКАМЕРОН (џовани бокачо) и КАНЦОЊЕР (франческо петрарка)... сигурно знаете за кои книги ви зборам...ако може некое есејче за двете??? или пак барем за една?
:vozbud:
 

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
126
Поени од реакции
171
Да не ви се наоѓа семинарска од машински на тема : Обработка со стружење-надворешно стружење? Благодарам однапред :)
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треба есеј на тема
"Апсурдот на модерниот човек и време" ??
Фала однапред....... :D
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако може некој што знае да ми напише краток состав на тема
"Споредба (сличности и разлики ) на Вертер и Чарлд Харолд "
 
Член од
1 октомври 2015
Мислења
17
Поени од реакции
4
Некој да не има есеј за главниот лик Мерсо од "Странецот" на Албер Ками?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Дали знаете некој што изработува семинарски од областа на биохемија?
Поконкретно, ми треба било каква семинарска поврзана со канцер (пр. Создавање на онкогени, или било што слично).
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Nekoj da ne ima pismeni na slednive temi:1.Jazikot-neraskinliv del od Makedonskiot identitet 2.Mitot i folklorot se nepresushen izvor za literaturnite dela 3.Preku narodnata pesna narodniot genij ni gi pretstavuva tradicijata i minanoto na Makedonskkiot narod. Potrebni mi se za vo vtornik (02.11.2015)
 
Член од
28 април 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Да не има некој некаков есеј (осврт) за ,,Сомнително лице" од Бранислав Нушиќ, ,,Свадбата на Фигаро" од Пјер Бомарше или ,,Вујко Вања" од Антон Павлович Чехов. Ако немате, дали може некаква идеја за вовед, на било кои од овие.
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Изработувам семинарски, состави, есеи, проектни и бизнис планови. Ако сте заинтересирани пишете ми порака за подетални информации. :)
 
Член од
31 октомври 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво,некој што ја има прочитано Шагринска кожа од Оноре де Балзак,може ли да ми каже кои се ликови,каде се случува дејството и ако знае некој некоја реченица каде што има ретроспекција и интроспекција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom