Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
22 април 2015
Мислења
2
Поени од реакции
1
Ве молам ако може некој да ми помогне... ако има нешто пишувано за македонска народна литература, односно:
1. Љубовните песни, како исповед на едно срце
2. Народните умотворби, огледало на народниот живот
3. Силата на еден народ е во неговиот морал и култура
4. Запишаните умотворби, инспирација на македонските писатели
5. Епскиот циклус за Марко Крале, наша Илијада
 
Член од
29 април 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
pomoooshh..
mi trebaat sostavi za slednive temi za pismena:
1.Poezijata na Konstantin Miladinov
2.Neostvarenata ljubov na Onegin kon Tatjana
3.Serdarot-zashtitnik na makedonskiot narod
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Пишувам состави, есеи и семинарски по македонски јазик за основно и средно обазование. Информации на тел- 077 953 798 Elena
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Доколку може некој да ми прати веќе напишан текст за ликовите во Смртта на Иван Илич, или линк којшто ќе ми биде од полза за да напишам есеј. Благодарам однапред.
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Пишувам состави, есеи и семинарски по македонски јазик за основно и средно обазование. Исто така пишувам и есеи за матура. Информации на тел- 077 953 798 Elena
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
дане случајно некој има семинарска по тема „криминални закани врз безбедноста“. без тролање со случувањата во државата :D
 
Член од
1 септември 2013
Мислења
54
Поени од реакции
7
Decki aj nekoj ako moze da mi pomogne utre pravam pismena na tema Kandid pa sekoja pomos bi mi bila potrebna, inace barav na net nesto sodrzina ama ne uspeav nisto da najdam(n)
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Пишувам состави, есеи и семинарски по македонски јазик за основно и средно образование. Исто така пишувам и ЕСЕИ ЗА МАТУРА. Информации на тел- 077 953 798 Elena
 
Член од
6 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
има некој пишувано есеј на тема реализмот во литературата?
 
Член од
19 октомври 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Пишувам ЕСЕИ ЗА МАТУРА. Информации на тел- 077 953 798 Elena
 
A

Avenger99

Гостин
Дечки ми треба семинарска по Биометрика, дали некој може да ја изработи, за колку време и колку би чинела? Треба да биде околу 25 страни, имам примерок како треба да изгледа. :)
 
Член од
28 мај 2015
Мислења
12
Поени од реакции
0
Акo прирoдaтa oпределилa декa чoвек сaкa дa му пoмoгне нa чoвекa, и тoa нa билo кoј чoвек,тoгaш нужнo е декa спoред зaкoнoт нaистaтa тaa прирoдa пoлезнoстa нa секoј пoединец е зaедничкa зa сите.
Ова ми е тема за есеј, појма неам што треба да пишувам. Помош некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom