Секс во темница или секс на светло?

Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Па сега не сакам рефлектори фала богу ама мала светлина.Што кажаа предходните членови пригушена или свеќички или тв или комјутер...
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Па немора да е баш темница.. :) може некое пригушено светло, најубаво свеќичка :pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Секс на светло повеќе ме пали, ама женските повеќе сакаат во темница. Со тоа сакаат да ги сокријат недостатоците и несовршеното тело. Ама грешат, и ние не сме совршени:smir:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
На светло е мноооооггууууууу појакооооо ... уфффф.............ај чаоооооооо.......позззззаааааааааааааа..........
(Мислам зависи и каква женска имаш на тебе ) мислам .........ме разбираш?...
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
260
Поени од реакции
6
Светло нормално немам сто да кријам а за женската половина повекето сакаат темница,страм им е од реакцијата кон нивното тело
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ни многу темно ни многу светло....
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Хммм...Пригушено светло, најчесто на свеќи ми е најубав избор за сексуални акти, иако и во темница е ок, само не можеш да се гледаш во очи:)а, мене ми е битно тоа...
На светлина, да, па секое утро на одмор...Ехее...Сонце низ прозор и љубов водење е најубав одмор:)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Темно..Нејќам да и гледам бубуљици на цицка.
Инаку посериозно.
Темно. Не сакам таа да ми гледа бубуљици на цицка.:)))

Сепак темно. Светло, на плажа може.
Инаку темното е подобро, се работи за чисто сетилна активност, кожата, јазикот, гениталиите и чуствителноста на допирот е максимално засилена, бидејќи не е подложна на компромитација од страна на очите, кои можат да дадат информација која ќе ја загрози јачината на меѓутелесната интеракција.
Очите секојдневно ги користиме, го восприемаме светот најмногу со нив, колку пати сме се обиделе да ги затвориме и со прсти да ја опипаме средината околу нас?
Колку сме лишени од тоа задоволство, бидејќи е покомфорно да се отвори око и да се види.
Кој глеал Нип/Так, кога беше Трој со таа слепата девојка.
Вика најдобар секс до сеа.:)
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.268
Поени од реакции
1.091
Во темница дефинитивно, само да не е на задни седишта од Југо, нешто мало ми беше местото
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Средно..пригушено светло е најдобро или покрај свеќи=)
 

TheBestTipster

Избраниот
Член од
8 март 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
97
сеедно само да го ставам негде :pos2: :pos2:

Озбилно , светло у поубаво.. барем за мене , повеќе би одбрал светло отколку темно , сакам да гледам кого е**м..
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Дефинитивно со светло, не некое јако, ама неможам у темница исто како што неможам со музика или било какви звуци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom