Свингер клубови

Дали би посетиле свингер клуб долку има во Македонија?

  • Да

    Гласови: 14 50,0%
  • Не

    Гласови: 14 50,0%

  • Вкупно гласачи
    28
Член од
10 мај 2022
Мислења
373
Поени од реакции
1.196
Што ќе напишеш бе, демек филозофија или физика ќе објаснуваш :pos:

Другар сепак треба вовед во темата,има некој како @Ocajna не знае за што станува збор.
Автоматски споено мислење:

Другар слики ако ставам ме банораат за стално.Добро што ме потсети сега ќе му пренесам на босот да ме стави модератор на темата.
 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.315
Поени од реакции
4.702
Само за @Ocajna ... СВИНГ е музички правец (од џезот) бил актуелен во америка во 1920-1930 година.
Клубовите каде што се свири и игра СВИНГ, се викаат свингер клубови.
За да влезеш во таков клуб, мора да си со партнерка, невестите обично имаат слободен влез и без партнер.
Но подробно ќе објаснат „поискусните“ де, ама без фотографии, ќе треба „илјада“ зборови да напишат.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.703
Поени од реакции
19.753
Ја отварам оваа тема дека гледам ја нема отворено.Деновиве кога ќе бидам по слободен ќе напишам мислење околу ова.
А да направеше воведен пост да објасниш што е тоа свингер клаб.. пред темава да отиде у сеир правец.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
373
Поени од реакции
1.196
А да направеше воведен пост да објасниш што е тоа свингер клаб.. пред темава да отиде у сеир правец.
Ти благодарам што се интересираш ,моментално не сум во можност напишав погоре кога ќе бидам по слободен ќе напишам вовед во темата.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
има Северно од Северџанија, ама 1000км возење :cool:
https://www.vecernji.hr/lifestyle/svingerski-klubovi-stotine-parova-u-istru-dolazi-zbog-seksa-321899
и примале и самци ама да бидат ДЕПИЛИРАНИ и ЧИСТИ

– Dođu samci, oni koji nalete oko 1 poslije ponoći, kad ništa ne dohvate pa im je ovo zadnja šansa. E, pa nećeš, braco, mi takve ne primamo. Odi fino kući, nauči strani jezik, operi se, depiliraj, obuci čiste gaće, budi gentleman pa ćeš imat prilike da ga turiš – objašnjava Anđelić napominjući kako uvijek nedostaje “pastuha”, ali ne bilo kakvih.

– Eto, nedavno se najavio Austrijanac i za ženu naručio 7-8 švalera. Nekad ima, a nekad nema toliko, pa kad treba, ulijećem i ja – praktičan je Žika
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.341
А да направеше воведен пост да објасниш што е тоа свингер клаб.. пред темава да отиде у сеир правец.
Луси, кога ќе стане модератор тука, тогаш ќе среди се. Не се секирај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom