Светци кои им помагаат на луѓето?

Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Dali vi se veruva deka postojat takvi luge mene ne mi se veruvase ama se uveriv vo toa se ke vi kazam slucka koja e vistina i koja se naoga vo Makedonija.Covek koj zivee Vo kicevo kako i sekoj normalen covek dodeka spiel vo son mu dosol ne znam tocno koj svetec i mu rekol ako ne im pomagas na lugeto ke ti go odzememe pola telo i on si prodolzil so istoto i po nekolku dena se rabudil invalid i sega im pomaga na lugeto gi leci od site bolesti i im kazuva koj sto im napravil loso ili oni samite na koj mu napravile loso.Znaci covekot zivee vo Kicevo ne zaboravajte ova e vistina.Pa luge me interesira kakvi komentari ke ostavite posto ova ne e misterija tuku vistina.....
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Pa sum slusnal i znam i ne samo deka znam tuku i tvrdam i mene mi imaat pomognato zatoa ne se tracevi ili takvi izmislici za pari ova go pravat luge od cista vera i ne se pomoga na sekoj tuku samo na onoj sto mu treba
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
KrToT напиша:
Pa sum slusnal i znam i ne samo deka znam tuku i tvrdam i mene mi imaat pomognato zatoa ne se tracevi ili takvi izmislici za pari ova go pravat luge od cista vera i ne se pomoga na sekoj tuku samo na onoj sto mu treba
Ne e tajna? Bi mozel da raskazes poopsirno?
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
па и тој што гледа на кафе и не ти наплака а има мисија да ти помогне е дарен со таа дарба од некој светец или негов ангел заштитник.
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
kobra16 напиша:
Dali vi se veruva deka postojat takvi luge mene ne mi se veruvase ama se uveriv vo toa se ke vi kazam slucka koja e vistina i koja se naoga vo Makedonija.Covek koj zivee Vo kicevo kako i sekoj normalen covek dodeka spiel vo son mu dosol ne znam tocno koj svetec i mu rekol ako ne im pomagas na lugeto ke ti go odzememe pola telo i on si prodolzil so istoto i po nekolku dena se rabudil invalid i sega im pomaga na lugeto gi leci od site bolesti i im kazuva koj sto im napravil loso ili oni samite na koj mu napravile loso.Znaci covekot zivee vo Kicevo ne zaboravajte ova e vistina.Pa luge me interesira kakvi komentari ke ostavite posto ova ne e misterija tuku vistina.....
:) Ne zaboravame, ova e vistina! Iskreno mi lichi SF.. doagjanje svetci na sonovi, zemanje tela, hm. Nope. Nemash drug "dokaz" osven tvojot zbor za ova?
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
CT напиша:
:) Ne zaboravame, ova e vistina! Iskreno mi lichi SF.. doagjanje svetci na sonovi, zemanje tela, hm. Nope. Nemash drug "dokaz" osven tvojot zbor za ova?
Epa ako sakas dokaz jas imam dajda stapime vo konktat i da te odnesam kaj edn covek koj prosvetuva duhovno ama nema sala so vakvi raboti ....
Posle ovaa poseta na covekot ke se zamislis sto navistina se sluci zasto e mn. cudesno.. i neobicno ama navistina pomaga

girlll напиша:
Ne e tajna? Bi mozel da raskazes poopsirno?
A ... za toa ke go rasprasas kobra koj ja otvori temava mene mi e malce jezivo da zboram... Taka da od kobra ocekuvame realen i dolg post!!!!!
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Epa vaka sea ke pocnam da vi raskazam za moi rodnini se od pocetok...Znaci na majka mi bratuced kako i sekojdnevno si odese na rabota ama eden den mu se slosi i otide na lekar koga sto da mu kazat mu vikaat covek ti si pred umiranje i ovoj vika ne me zezajte vikaat podhitno legni na krevet, inace imal problem so srceto i bese kaj Zan Mitrev nema lek samo mora da miruva i covekot od maka vide ne vide otide kaj covek sto site go zborat covekot zivee vo kicevo.I otide bratuced i inace covekov e invalid poradi toa to go navedov gore da ne se povtoruvam i koga ke gleda i pomaga mora da ima 4 luge obleceni vo crno trojca od desna strana kako sedat na krevet i eden kako stoi pred nego i covekot bukvalno se ti kazuva i ime i prezime a ako mu dades pari veke nikogas nema da te primi malku mi e jezivo a i na mama i bese posto i ona bese so bratuced i i se mu kaza i mu pomogna pocna da mu se povlekuva , ova se sluci pred edna nedela znaci uste ednas ke kazam covekov zivee vo kicevo ako ne veruvate odete i uverete se i ke vi kazam uste nesto pred da vlezete ne pomisluvajte nesto loso za nego kako na primer ne veruvam vaka taka zaso nema da ve primi i toa inace malku e jezivo ama ako imas maka se ke probas.Ova e mojata replika i do tocka e vistinita pogolem dokaz vo kicevo mal e gradot ke se snajdete za da go najdete toa e od mene
 

Волшебник

....твој избор....
Член од
16 мај 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Има доста вакви луѓе кои имаат дар од бога да им помагаат на беспомошните.... Јас имам гледано видео запис кој ми го донесе еден мој другар незнам точно во кој манастир во Србија има таков еден светител кој е починат незнам колку години али повеќе од педесетина години и сеуште телото му е здраво и е изложено во манастирот...без никаков балсамирање и такви глупости...вика кога влегуваш кај светителот чувствуваш прекрасен мирис кој некогаш го немаш почуствувано ...а знаеме како мириса тело на умрен бљак.... и тој светите и после смртта му помага на луѓето кои се парализирани... има доста такви работи кои се дел од бога...
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
да и јас мислам дека постојат такви луѓе, имаше еден во селото Богородица Гевгелиско кога бев многу мала помогна на баба ми мислам...
а овие шо ги дават по телевизии и слично ич не им верувам :nenene: и таа Големата Дама или како се вика хммммм.....
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Хех имаТ овде Охрид една жена шо и се појавила на сон незнам која светица :) и и рекла да изградиш тамо и тамо (не знајте каде и да ви кажам :)) црква. И женава немаше ни скршен денар и успеа да напрајТ една 1.5м на 1.5м црква :wink: И и И и И и то... :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Da mi se veruva deka postojat vakvi lugje. Toa im e darba od Bog, da pmognat na lugjeto. Porano (ne znam dali i sega) imase edna zena vo gostivar sto imase vakva darba, sto mozese da ti pomogne. Isto znam i za edna zena vo skopje...
Dobro e sto ima i vakvi lugje, sto mozat da pomognat.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Martin$ напиша:
Хех имаТ овде Охрид една жена шо и се појавила на сон незнам која светица :) и и рекла да изградиш тамо и тамо (не знајте каде и да ви кажам :)) црква. И женава немаше ни скршен денар и успеа да напрајТ една 1.5м на 1.5м црква :wink: И и И и И и то... :)
И шо откако изградила?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Јас баам на змии...се рачуна ова?
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Повеќето од таквите луѓе заработуваат на маката на населението. Додека сам не се уверам, нишо не признавам. Од светци и од маѓесници, аман. Цел свет оди напред, ние уше со глупости се занимаваме. Бре!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom