Светци кои им помагаат на луѓето?

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
TpH_Bo_OkO напиша:
Јас баам на змии...се рачуна ова?

a kako toa??? ako e vistina ova so go zboris interensto e.. posto znam deka dedomi sedese vo dvor i nonstop imase nekolku zmii okolu nego kako da razgovarase so niv hehehe cudno ama interesno :)
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
sky_dog<no1> напиша:
a kako toa??? ako e vistina ova so go zboris interensto e.. posto znam deka dedomi sedese vo dvor i nonstop imase nekolku zmii okolu nego kako da razgovarase so niv hehehe cudno ama interesno :)
Luge ova so go zboram stvarno e vistina kazete mi nacin kako da vi dokazam sakate broj od covekot???
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
Znaci vaka site sto sakaat da im dadam broj neka mi pisat na msn ili tuka na forum i ke se uverat nema da im se veruva ama ke poveruvaat
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Mhm... Vo manastior vs.Vasilij Ostrozki ( crna gora ) seuste stojat koskite na sv.Vasilij koi se mnogu lekoviti :)

Vidov so moi oci kako invalid preoduva...
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Немам дури ни дилема дали постојат. Се разбира.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
imav trtki na racete do skoro i gi probav site lekovi i medicinski i bilni a efekt nemashe tuku trtkite samo se mnozhea se dodeka edna babichka ne mi baeshe
obnichno pominuvale od prvo vtoro treto baenje ama kaj mene be pominaa duri od petoto zatoa shto izgleda bev prokolnat od nekogo
ima loshi lugje charuvaat mi kazha babichkata Gospod da ja pozhivi
 
Член од
9 јуни 2007
Мислења
33
Поени од реакции
2
Хммм, тоа за св. Василије Острошки сум го гледал, гледав и во Грција кај една црква посветена на Богородица, луѓе се збираат и некакви змии ги лазаат и излегуваат само на тој ден, што е најчудно никој од таму присутните не се плаши од змиите, напротив ги галат итн... Змиите имаат некаков крст на нивните глави и германски научници не можат до ден денес да откријат од каков род/вид/подвид се змиите т.е. такви змии нема никаде на планетава! Е тоа е чудо, а сите овие т.н. бајачи, било да оперираат од дома или да се појавуваат на телевизија, се само измамници, а за таквите кои имаат некаква моќ, било кое црковно лице ќе ви каже дека таквите моќи ги здобиваат од натемаго. Е сеа, можеби има и такви кои се прифатени од црквата, ама ова некако со ритуалите, луѓе во црно, нивната позиција, атмосферата што се создава од тоа... не гледам тука врска со црква, светци или нешто свето. А да прашаме компетентни лица а?:angel1:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па шо знам има такви луѓе кој можат да го конторилораат телото и духот. И кои им помагаат на други луѓе, инаку со верата се е можно, ако веруваш се можеш да постигниш. Тоа е цела финта со светците
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
има такви луѓе!! уште еднаш се уверив во тоа...
пред некој ден на полуматурската на брат ми дојде некоја баба и правеа муабет со мама ово оно и кога и рекоа дека често ме боли главата почна да ми "бае" и цело време воздивнуваше многу чудно што ме исплаши и ми рече дека многу лесно ме "фаќале очи" и ми рече дека ќе треба повеќе пати да ми бае за да ми помине, таа вечер ме болеше главата ама веќе наредните неколку денови не ме болеше...стварно чудно...
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
на тие луѓе мозокот им работи со поголем капацитет од 20% што е просек
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па сум слушал за вакви работи но за верување не верувам
 
Г

Гоццццце

Гостин
Тие луге според мене имаат био-енергија. Мене ми баеа од јачмен на окото и сеа за сеа не ми се појавил пак , па ке видиме.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Баба ми имаше неподносливи болки бо грбот, не можеше од кревет да станит три месеци. Ни доктори ни лекови, ништо не помогна... После разбравме за некоја жена, не баш бајачка, ама така нешо праела, мерела со рацете и си шептела... Од немајкаде ја однесовме таму, и после 4-5 третмани (не масажи и слично, само мерење), поарно и дојде. После некое време тотално се опорави и сега е здрава права, ги извршува домашните обврски со леснотија и нема трага од болката...
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Можда има такви луѓе со такви способности али јас искрено не верувам. Татко ми пред две години имаше сериозни болки со `рбетот и една пријателка негова му кажа дека постои некој човек кој лекувал такви ствари. Докторите не му помогнаа многу, му даваа некоја маст али не му помогна баш и баш и зашто незнаеше што да прави отиде до Прилеп. Бев и јас со него и човекот нешто го стискаше незнам ни ја што се не му правеше али ништо ситуацијата уште толку му се влоши...После тоа не верувам на ништо такво.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
23
Поени од реакции
2
CuCeNcE напиша:
Можда има такви луѓе со такви способности али јас искрено не верувам. Татко ми пред две години имаше сериозни болки со `рбетот и една пријателка негова му кажа дека постои некој човек кој лекувал такви ствари. Докторите не му помогнаа многу, му даваа некоја маст али не му помогна баш и баш и зашто незнаеше што да прави отиде до Прилеп. Бев и јас со него и човекот нешто го стискаше незнам ни ја што се не му правеше али ништо ситуацијата уште толку му се влоши...После тоа не верувам на ништо такво.
Neka odi kaj ovoj vo kicevo garant ke mu pomogne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom