Светско првенство за жени - Данска 2015

Која репрезентација ќе го освои трофејот?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
B

Blade Torch

Гостин
Оваа Неагу намерно промаши пенал за да играт уште 10минути и да даде повеќе голови :pos:
Многу драма денешните мечеви, оддамна немав седнато ракомет да гледам. Нот дисапоинтед. Дури и импресд. :bravobe:
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Сега уште Холандија-Норвешка финалето да биде и таман ќе е. Мислам ќе биде малце незаслужено ако Полска или Романија тепаат во петок. Ниедна утакмица на Холандија немам гледано баш сакам да видам еднаш како играат, а освен Грот и Полман не им знам други
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Сега уште Холандија-Норвешка финалето да биде и таман ќе е. Мислам ќе биде малце незаслужено ако Полска или Романија тепаат во петок. Ниедна утакмица на Холандија немам гледано баш сакам да видам еднаш како играат, а освен Грот и Полман не им знам други
Брош или Броч не знам како се чита, игра одбрана во Ѓер :D
Заслужува Грот да крене титула :love:
Мада и Полман не е за фрлање :Кезец:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Мислам дека на крајот ќе биде
1. Норвешка
2. Холандија
3. Романија
4. Полска
5. Црна Гора
6. Данска
7. Русија
8. Франција
Dosta dobro istipuvano,realno vaka treba da bide.:)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Сега уште Холандија-Норвешка финалето да биде и таман ќе е. Мислам ќе биде малце незаслужено ако Полска или Романија тепаат во петок. Ниедна утакмица на Холандија немам гледано баш сакам да видам еднаш како играат, а освен Грот и Полман не им знам други
Зошто незаслужено? 1/2 финале е, сигурно не дошле за џабе до тука.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
265
Поени од реакции
124
Зошто незаслужено? 1/2 финале е, сигурно не дошле за џабе до тука.
Па играш безвезе у група, проаѓаш пошто успеваш да победиш некои Б-категорија неевропски селекции и после ти се поклопуваат коцките во нокаут-рунда (иако нормално таму генерално заслужено победиле).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
[DOUBLEPOST=1450306135][/DOUBLEPOST]Гледам Лакрабере отворено си кажала дека е геј, пишете пропало од трансфер во Скопје :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Незаслужено ќе беше да испаднат Романките,по една ваква партија..
Иако со ваква игра(чекај само од Неагу) многу тешко против Норвешка,мислам дека Норвешка лесно ќе ги ишлака во полуфинале...
Посилни се Норвежанките,и секако далеку поискусни....
Норвешка-Холандија е најреално финале,нема тука дилема...
Холанѓанките навистина се силна екипа и сосема заслужено одат понатаму,лекција по ракомет денес им одржаа на Французинките,ги отепаа во секоја смисла на зборот,игра на втор пикер,игра со играч плус/минус,транзиција,класа подобри беа.....
Одлична голманка,според она шо го видов досега9а не гледав многу мечеви,да бидам искрен):icon_mrgr: според мене и најдобра на цело првенство......
Страшен процент на одбранети удари има,и тоа грото од чисти позиции..
Доста добри пивоти и крила имаат....
Малку чкрипат на десен бек,ама не се осеќа ова..
Грот,кој зглоб го има оваа...:shok2:Сигурно има посилен шут од Вилипчета Лазаров...:pipi:
Ако ја стегнат малце одбраната,да добијат на густина ќе бидат уште подобри за финалето..
Веќе ги гледам во финале,иако Пољакините не се за потценување,но сепак мислам дека нема да можат да најдат протиигра на брзиот ракомет на Холандија...
Со Унгарија и Русија искористија слаба и бавна игра на противничките,со доста технички грешки и бавен ритам..
Против една селекција која игра толку брз и технички одлично дотеран ракомет мислам дека нема лесно да поминат,напротив очекувам Холандија брзо да ги размонтира со брзата транзиција и брзо да го реши мечот...[DOUBLEPOST=1450306902][/DOUBLEPOST]
[DOUBLEPOST=1450306135][/DOUBLEPOST]Гледам Лакрабере отворено си кажала дека е геј, пишете пропало од трансфер во Скопје :)
Лакрабер јас глава сечам дека е маж(со некоја хируршка интервенција приспособена да изгледа барем налик како жена)...:pos:
Или маж заробен во женско тело...:icon_mrgr:исто ти се фаќа....
Иначе играчки,и лани на ЕП,а и сега ја гледав Франција..
Дупка е тотално бе Лакрабер,еден од послабите десни бекови(барем од овие поелитните,далеку од тоа дека е слаба),бавна е ептен,трапава,премногу технички грешки прај..
Има некој солиден шут,да,ама далеку е од некој бек разбивач.....
Оваа ти е женскиот Македа...:pijani:
Не ви треба таков играч,вас ви треба играч како Мерк,или некои од тие Холанѓанките како Грот и Полман,кои знаат да шутнат од било која позиција,и тоа како да шутнат,и да не губат топки ако имаат нешто поголем притисок од вообичаениот...
Со играчи како Ла Крабер ништо напаѓачки нема да добие Вардар,само причина плус за Инди Мајсторе да бара дополнителен тајм-аут,откако ќе испуца 10ина топки над гол,или ќе напрај еден куп технички грешки...
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Tomasino од сите тие девојки кои импресионираа на првенството преклани, Индира ја собра онаа Карачиќ што ја влече. Глава ставам дека рандом од вреќа да влечеа име ќе извадеа некоја подобра. Еден куп девојчиња со потенцијал имаше а и со 16-7 години веќе се гледа дека имаат оформено атлетско тело. Митова вода да носи :) Не знам како им се посреќи со Алена.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
@Tomasino од сите тие девојки кои импресионираа на првенството преклани, Индира ја собра онаа Карачиќ што ја влече. Глава ставам дека рандом од вреќа да влечеа име ќе извадеа некоја подобра. Еден куп девојчиња со потенцијал имаше а и со 16-7 години веќе се гледа дека имаат оформено атлетско тело. Митова вода да носи :) Не знам како им се посреќи со Алена.
Indi ja biva samo za AJMO DEVOJKE.
Mislam deka redno vreme e da go zameni Goran Milkovski zad razglasot i da kreva atmosfera na mecevite.:cujte:
Edinstven uslov e toa AJMO da go zameni so AJDE i taman.:sneaky:
Majtapot nastrana,stvarno dobri igracici ima/se na lager,a ovie odat so Barbara Lazovic:Di sakaat da pariraat na Buducnost,mnogu tesko.
 
Член од
18 ноември 2013
Мислења
134
Поени од реакции
63
stvarno barbara lazovic e nisto vo sporedba so ovie mladi rakometarki na prvenstvovo...mene od toga sto go fativ od pocetok na prvenstvo da sum vo uprava na zrk odma bi gi pobaral kuznetcova, hagman, wester, polman, a bi gi izbrkal hmirova i cernoivanenko...osobeno hmirova koja na vremeto mozda bese top rakometarka ama denes nisto ko da nema ostanato od toa
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Celo Svetsko go izgledav dosega i mozam da kazam deka sum prezadovolna od igrata na Polska i Romanija. Ona sto nitu edna ekipa go nema vo sebe go imaat ovie dve. Takva zelba za pobeda, za dokazuvanje, uigranost, hrabrost oddamna nemam videno. Iako na zadni 10 min kako Makedonija da igra, sepak ovie dva tima spored moe mislenje treba da se najdat vo finale zasluzeno.

Norveska cir na gz. Moze li podosadno nesto vo rakomet da iskoci, nemoze tie se tie.
Na Danska vcera dva penali i svirnaa na kraj, dva.
Svedska ne stasa do cetvrt finale sreka.

Norveska - Romanija ke bide odlicna za gledanje, ke zemam pukanki, romansko zname i slika od Niagu na zid ke zakacam, oti podobra od nea godinava nema. Klasi e podobra od site zaedno.

Holandija-Polska...za Polska so dvete race potpisuvam deka so taa zelba mnogu se blisku do finale. Mora da najdat strategija za brzata igra, da gi simnat raceto od slavenje na sekoj gol (kako Makedonkite se raduvaat isto) i malku podobro vo odbrana. Tuka Holandija nema sto da bara, iako imaat odlicen tim jas ova prvenstvo sum za Polska deka ke bide iznenaduvanje do kraj. Neiskustvoto samo moze da gi ubie ali nema veke sto da izgubat vo polufinale se. Jas mislam deka ke dadat se od sebe. Kako tipicen fan iako kvalitetot e na strana na Holandija veruvam vo polskit tim.

Montenegro ha ha.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.899
Навивам цело првенство за Романија, би било многу јако ако го освојат СП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom