Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Sega do polufinale ke stigne nekoja batal reprezentacija kako Juzna Korea vo 2002.Toa Gana moze da bide, ne sakam da bidat Amerikancite.
Другарче Гана е далеку од батал репрезентација. Посебно што секоја репрезентација што ќе ја помине групата не може да е батал, а не пак до полуфинале ако стигне. Батал репрезентација може да биде Франција пример, затоа што немаа срце да играат за својата земја, ни душа, да играат за своето знаме. Се искараа меѓу себе како идиоти. Е тоа е БАТАЛ.

бтњ Гана се светски младински прваци ако не си запознаен :smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.fifa.com/worldcup/matches/kostage.html

Е браво од еднава страна САД, Гана, Уругвај и Ј Кореја (еден полуфиналист од овие 4) а од другава Германија, Англија, Аргентина и Мексико (исто еден полуфиналист). Дај не заебавај :tapp:
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Како и да е...По поразов кој тешко го примив, мундијалов за мене зврши... Тешко ми е, а така ќе им биде на сите еден по еден кога ќе испаѓаат (освен на еден кој ќе биде првак)... Важно беше да се учествува... И тоа е голем успех, кој за некои и тоа е само сон...!!! Затоа велам...

ПЕВАЈ СРБИЈО СИЛНИЈЕ ЈАЧЕ... ПЕВАЈ СРБИЈО И КАД ТИ СЕ ПЛАЧЕ...!!!

Поздрав до сите...
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.952
Баш како што реков - Кенгурите ќе ја ебнат Србија :) :) .. Искрено жал ми е, за Србија навивав, ама некако имав ептен јака интуиција дека ќе ја зезнат вечерва. Авс. и Срб. се испоклаа на терен, победија првите, а Гана сакала - нејќела на чело со србинот одат понатаму и тоа на УСА, со што имаат реални шанси и за 1/4 финале. Тврда беше Гана-Германија, тоа и се очекуваше, а мечот го реши турчето со одличен удар со што го извади Елфот, пошто и црниве имаа неколку добри шанси за гол.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Немогуче, уште Србија ја чекав X2 во кладилница(ептен да ми пополни услов ја стаив) и ме зезна, не знам што да кажам за играта и за оној Жигич дрво од човек(далеку од фудбалер), Красиќ исфуран до немајкаде, Тошич поубаво изигра откако влезе него овој до сега на сите утакмици...
А за оштетени беа оштетени, чист пенал требаше да досуди на крај али тоа не е оправдување на србиве за лошата игра во вториот дел..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.770
Поени од реакции
71.745
Мило ми е што испадна Србија, ама мислам дека Австралија заслужи да оди понатаму. Гана не покажа ништо на натпревариве и мислам дека ќе биде лесен залак за САД понатака. Ќе биде занимливо кој ќе биде полуфиналистот од таа гранка. Гана или САД или Уругвај или Кореја, барем ќе имаме едно изненадување на првенствово. Ахх колку жалам што Мексико не беше прв во А групата.... :(
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Србија - Австралија
Тежок натпревар, интересен. На почетоко запнаја србите, си реков ќе ги изгазат. ама за среќа не се случи то. Второто полувреме Австралија тргна многу сигурно и постигна 2 гола. после беше убото, интересно и неизвесно до крај. можам да кажам мило мие шо србија испадна, а многу помило мие то шо го видов Македоснкото знаме на трибини. Во Битола в кафич СКОРО сити битолчани беа за србија ( освен јас и уште некој ) и имаше луѓе од австралија, закон беа. си навивав со нив :) на крајот ја испеаја МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ. в срце ме манаја. не ги прашав, ама изгледа имат потекло од Македонија, не и за џабе беа тука :) :) :) ќеф ми беше ко ги видов натажените фаци на сите ,, навивачи ‘ ‘ на србија во Битола. то е то. народе...

МОДЕРАТОРИ, ЗОШТО МИ МЕНВАТЕ ВО ПОСТОТ?
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
http://www.fifa.com/worldcup/matches/kostage.html

Е браво од еднава страна САД, Гана, Уругвај и Ј Кореја (еден полуфиналист од овие 4) а од другава Германија, Англија, Аргентина и Мексико (исто еден полуфиналист). Дај не заебавај :tapp:
Па Гана и Аргентина би биле добри полуфиналисти :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
http://www.fifa.com/worldcup/matches/kostage.html

Е браво од еднава страна САД, Гана, Уругвај и Ј Кореја (еден полуфиналист од овие 4) а од другава Германија, Англија, Аргентина и Мексико (исто еден полуфиналист). Дај не заебавај :tapp:
Ова е тешко срање бе...првиве се за смеење, еден од нив да влезе во полуфинале:kesa:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.655
Поени од реакции
43.497
Уругвај/САД.. Тоа ќе биде 1/4 финалето, но не знам која од овие 2 би можела да го победи тој дуел.. Мала предност им давам на Уругвајците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom