Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Калински ке го коментира светсково или не ? Он е според мене најдобриот коментатор во МКД,го има гласот дефинитивно
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Калински е најдобар иако како што кажавте знае да забега во поетските води.Освен него,ќе коментираат и овој што ја води емисијата Горан Милковски и мислам дека беше Зоран Видески.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.963
Поени од реакции
57.704
Светско без Калински не е светско... иначе да, ќе го има вечер финалето од 2006 :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Сега ми текна дека за светското првенство 2006 имаше адд-он за фајрфокс, Footiefox викаше.

За оние кои не знаат што е footiefox:

Футифокс е перфектниот додаток на Фајрфокс за СП2006. Оваа екстензија ги прикажува резултатите(во живо) од натпреварите во долниот агол на броусерот. По завршувањето на СП, преку неа може да ги следите и натпреварите од преку 18 светски лиги. Неверојатно корисно ако фудбалот ви е најважната споредна работа!

Еве ја и страната за адд-он-от, меѓутоа истата веќе не постои.

Ако некој случајно наиде на нешто слично направено за ова Светско првенство, обавезно да го постира тука!!!

--- надополнето ---

Детален преглед за распоредот на СП во Јужна Африка 2010!

кликај :)
И јас би играл вака! Супер формација :poss:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.101
Калински е најдобар иако како што кажавте знае да забега во поетските води.Освен него,ќе коментираат и овој што ја води емисијата Горан Милковски и мислам дека беше Зоран Видески.
Па и МТВ други немаат, тие тројца ќе коментираат фудбал, а Бранко Чупески не го бива за коментирање фудбал, али за НБА ме изненади дечкото, свака му част, мислев дека дрво ќе си остани, ама ете се упраи.
Иначе СП без Калински и не е СП, коментаторот ја праи пола атмосфера, барем што се однесува до мене...финалето на ЛШ оваа година со коментаторот на Канал5 Зоран Цветановски, не ни осетив дека е финале...едноставно тапа коментирање ко обичен натпревар.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.702
Поени од реакции
6.231
Глеав преска снимка и незалужено победи Италија иако бев за нив,имаа играч повеќе а Франција пак напаѓаше:toe:!Имаа многу среќа уште во 1/8 со Австралија па во продолжение со Германија тепаа и се до пенал рулетот со Франција!!Али оваа година нека се радуваат ако поминат 1/8 финале!!
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Глеав преска снимка и незалужено победи Италија иако бев за нив,имаа играч повеќе а Франција пак напаѓаше:toe:!Имаа многу среќа уште во 1/8 со Австралија па во продолжение со Германија тепаа и се до пенал рулетот со Франција!!Али оваа година нека се радуваат ако поминат 1/8 финале!!

Група.
 
Член од
2 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
1
Ајде момци лапајте календарче!

Подобро од ова здравје.......................не забравајте зеленко!
календарчето е супер го видов пред некој ден уште ама проблемот е што не можеш да го снимиш локално и пак да го користиш. Барем јас не успеав да го симнам и да ги има истите работи шо ги дава при кликање и користење на дадениот линк. Ако некој успеал слободно нека каже како ...
поздрав
 
M

Mario Gómez

Гостин
Третиот инцидент.
http://www.zeit.de/sport-newsticker/2010/6/10/250477xml

Google translate:


Burglary in the team hotel of the Greeks



Durban (SID) - In the team hotel of the Greek national team in the vicinity of Durban has been broken into. Striker Angelos Charisteas from the first Bundesliga FC Nuremberg and midfielder Sotirios Ninis Panathinaikos confirmed by Greek media that they were stolen on Tuesday evening at approximately 1000 euros from the hotel room.
Ad

According to a report of the South African newspaper The Mercury made to the Beverly Hills luxury hotel in Umhlanga Rocks, 15 km from Durban, which is approximately € 3000 to have been stolen. The police confirmed that a burglary was reported. It launched an investigation but no one wants to deal with internally, according to a spokeswoman, because "the hotel the incident".

The Greeks start on Saturday live in Port Elizabeth (13.30 clock / ARD and Sky), with their match against South Korea.
Aли за овој мoра да им честитаме. :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom