Светлана Ражнатовиќ - Цеца

Дали е монтажа?

  • ДА

    Гласови: 18 26,9%
  • НЕ

    Гласови: 49 73,1%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 април 2012
Мислења
44
Поени од реакции
38
Кралица? Чек ја крунисале? КОЛКУ ВРЕМЕ СУМ СПИЕЛ ЈАС БЕ?
Ехее и А1 додека беше,на ексклузив даваа оти е кралица а и ден денеска на пинк даваа.Шо си е кралица кралица си е жената,а и ноогу е добра.Тука да нема замерки :D
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Цеца ќе одржи концерт на 31 мај и она што ме воодушеви е што го забранила присуството на шиптариштата :D па сигурно и околу тоа ваљда ќе има протести
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Значи сакам да кажам дека и тие што не ја слушаат,мора д аја слушаат по свадби и кафани зашто ако не пуштат Цеца,нема да можат да се расположат.Некои дури не ни знаат дека всушност нејзе ја слушаат а креваат раце и нозе а овде ја плукаат.
Неможе 3 милиони луѓе да бидат сељаци,несватливо е.Зашо да е сељак а живее пример некој фан во Белград?? од село е??? јас од село сум??
Значи зборот ми е дека не ја бранам оти ми е роднина или нешто слично,туку поради еуфоријата која ја прави и енергијата која извира од неа.Така да сите што ја плукате единствено не дека ја мразите,просто не сте зпаознаени со уметноста која таа ја спроведува.Блонди тоа многу добро го знае и многу другии,но можеби немаат храброст да коментираат на форумов,зашо претходно коментирале во друга тема као демек несакам да ме плукаат.
Шо сакаше да кажеш бе момче? Искрено таа силиконската „кралица“ на шундот и невкусот (и нема рамна во тоа) и кога ја гледам и кога ја слушам, ми дава само нагон, еден и единствен..... за повраќање. Нит ме расположува ни бутур, ни по кафани одам ни па на свадби. Помири се со фактот дека има и кои не ја слушаат ни поднесуваат, ни Цеца ни сличните на неа.
Инаку за твоја информација во Србија најголемо село е Белград, како и Скопје за Македонија.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Шо сакаше да кажеш бе момче? Искрено таа силиконската „кралица“ на шундот и невкусот (и нема рамна во тоа) и кога ја гледам и кога ја слушам, ми дава само нагон, еден и единствен..... за повраќање. Нит ме расположува ни бутур, ни по кафани одам ни па на свадби. Помири се со фактот дека има и кои не ја слушаат ни поднесуваат, ни Цеца ни сличните на неа.
Инаку за твоја информација во Србија најголемо село е Белград, како и Скопје за Македонија.
Your opinion ! :D
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Штета,да беше факт немаше 3.000.000 активни и уште толку пасивни фанови да ја слушаат...
Ти прочита ли што напишав? Само колку да се одело контра
Шо сакаше да кажеш бе момче? Искрено таа силиконската „кралица“ на шундот и невкусот (и нема рамна во тоа) и кога ја гледам и кога ја слушам, ми дава само нагон, еден и единствен..... за повраќање. Нит ме расположува ни бутур, ни по кафани одам ни па на свадби. Помири се со фактот дека има и кои не ја слушаат ни поднесуваат, ни Цеца ни сличните на неа.
Инаку за твоја информација во Србија најголемо село е Белград, како и Скопје за Македонија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Вчерашниот концерт на Цеца во Метрополис Арена беше феноменален...Со мали исклучоци...Влезот беше отворен од 19:30. а уште од 18:00 имало луѓе пред врата, посебно овие од другиве градови(Ниш, Врање, Штип, Битола, Велес итн...). На врата редици луѓе и обезбедувањето (маж и жена) секој го претресуваат детално, по џебови, отвараат ташни, фрлаат предмети на земја...Доаѓам јас на ред и пошто немав џебови да ме претресуваат, ја отворив ташничката и внатре телефон, пари, апаратот, кармин и лабело...Зема оваа карминот и лабелото ми ги фрли на земја...Ми вика не смеело ситни предмети да не случајно некој фрлел по Цеца. o_O Која патетика и простотилук...! Цел живот фан на Цеца, едвај чекаш да дојде концертот, резервираш карта пред еден месец и некоја малоумна вратарка ти го фрла карминот и лабелото на земја (вредност од 500 ден). Среќа позади нив видов еден дечко што е менаџер во некои локали во Скопје, го имам порано гледано и го викнав него иако лично не го знам, туку од видување...Ги зема карминот и лабелото и ми ги даде...И и рече на таа дека нема потреба да фрла такви работи...
На сите настапи на Цеца, обезбедувањето е на највисоко ниво...Без разлика дали е настап во клуб, во некоја сала, стадион или на Ушче на пример каде собра повеќе од 100.000 луѓе - ниту еден инцидент се нема десено...Али вакво понашање со нејзините фанови е крајно некоректно и навредливо...Секако дека таа не им го наредила тоа, ама ете некој "паметен" од организаторите сметал така дека треба...Нејзиниот тим се група на професионалци (стилисти, фризери, ПР, фотографи, обезбедување, продуцент, бенд итн...) и секако дека не би направиле ваков малоумен потег како нашиве овде...Кај нас се добро обучени да бидат дел од тимот на некоја кафанска певаљка и да и организираат турнеи по кафани по Австралија и Германија...Или да направат циркуси на Евросонг...
И да се вратам на вчера...Концертот беше најавен за во 21:00, а она во 22:30 се појави...Спектакуларен настап, кој траеше околу 3 саати...Од неа зрачи таква позитивна енергија, харизма, шарм, што те тера цело време во неа да гледаш...За тоа каков глас има во живо - немам зборови...Префинета жена, со беспрекорни манири...А за тоа приватно каква е, со кога била, како била, што била итн...Тоа не ме занима...За мене е она беспрекорен талент за пеење, харизматична и префинета жена, професионалец во својата работа и со крајно пријателски и топол однос кон нејзините фанови...
Последниот албум и е стварно супер...
Другарка ми седеше горе во ВИП делот, кој мене искрено не ми се допаѓа...Ова е концерт, а не дискотека...Јас ги оставив кај неа работите, си го земав апаратот и цел концерт бев доле пред сцената...
Беше преполно...
И све на све - ќе овторам со мали исклучоци беше феноменално...:)
Еве некоја сликичка...-
Ова е од горе сликано...
IMG_6036.JPG ceca 2012 112.jpg 179478_3668324860266_52365096_n.jpg 181492_3668306899817_1039149672_33205028_506741435_n.jpg 543259_3668360581159_1039149672_33205114_1390309725_n.jpg
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Вчерашниот концерт на Цеца во Метрополис Арена беше феноменален...Со мали исклучоци...Влезот беше отворен од 19:30. а уште од 18:00 имало луѓе пред врата, посебно овие од другиве градови(Ниш, Врање, Штип, Битола, Велес итн...). На врата редици луѓе и обезбедувањето (маж и жена) секој го претресуваат детално, по џебови, отвараат ташни, фрлаат предмети на земја...Доаѓам јас на ред и пошто немав џебови да ме претресуваат, ја отворив ташничката и внатре телефон, пари, апаратот, кармин и лабело...Зема оваа карминот и лабелото ми ги фрли на земја...Ми вика не смеело ситни предмети да не случајно некој фрлел по Цеца. o_O Која патетика и простотилук...! Цел живот фан на Цеца, едвај чекаш да дојде концертот, резервираш карта пред еден месец и некоја малоумна вратарка ти го фрла карминот и лабелото на земја (вредност од 500 ден). Среќа позади нив видов еден дечко што е менаџер во некои локали во Скопје, го имам порано гледано и го викнав него иако лично не го знам, туку од видување...Ги зема карминот и лабелото и ми ги даде...И и рече на таа дека нема потреба да фрла такви работи...
На сите настапи на Цеца, обезбедувањето е на највисоко ниво...Без разлика дали е настап во клуб, во некоја сала, стадион или на Ушче на пример каде собра повеќе од 100.000 луѓе - ниту еден инцидент се нема десено...Али вакво понашање со нејзините фанови е крајно некоректно и навредливо...Секако дека таа не им го наредила тоа, ама ете некој "паметен" од организаторите сметал така дека треба...Нејзиниот тим се група на професионалци (стилисти, фризери, ПР, фотографи, обезбедување, продуцент, бенд итн...) и секако дека не би направиле ваков малоумен потег како нашиве овде...Кај нас се добро обучени да бидат дел од тимот на некоја кафанска певаљка и да и организираат турнеи по кафани по Австралија и Германија...Или да направат циркуси на Евросонг...
И да се вратам на вчера...Концертот беше најавен за во 21:00, а она во 22:30 се појави...Спектакуларен настап, кој траеше околу 3 саати...Од неа зрачи таква позитивна енергија, харизма, шарм, што те тера цело време во неа да гледаш...За тоа каков глас има во живо - немам зборови...Префинета жена, со беспрекорни манири...А за тоа приватно каква е, со кога била, како била, што била итн...Тоа не ме занима...За мене е она беспрекорен талент за пеење, харизматична и префинета жена, професионалец во својата работа и со крајно пријателски и топол однос кон нејзините фанови...
Последниот албум и е стварно супер...
Другарка ми седеше горе во ВИП делот, кој мене искрено не ми се допаѓа...Ова е концерт, а не дискотека...Јас ги оставив кај неа работите, си го земав апаратот и цел концерт бев доле пред сцената...
Беше преполно...
И све на све - ќе овторам со мали исклучоци беше феноменално...:)
Еве некоја сликичка...-
Ова е од горе сликано...
Прегледај го приврзокот 44089Прегледај го приврзокот 44088Прегледај го приврзокот 44090Прегледај го приврзокот 44091Прегледај го приврзокот 44092
Мора обезбедувањето да биде на ниво,знаеш дека забранила влез на Албанци и плус добила закана дека ќе настрада па не е лесно туку така да се појави.Инаку на сцената се појави во 10 ипол поради тоа што од сите луѓе таму кои што беа,1000 сигурно беа Арканови тигрови обучени специјалци кои шетаат низ луѓето да гледаат да не има некој сумњичав...Јас и Вељко бевме на вип место и зад нас 2 горили и пред нас уште двајца со цефки на ушите и наоружани и поради тоа ич не уживав во концертот цело време муабет муабет ...аа и без пари карта си исќарив,без пари пиење...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Мора обезбедувањето да биде на ниво,знаеш дека забранила влез на Албанци и плус добила закана дека ќе настрада па не е лесно туку така да се појави.Инаку на сцената се појави во 10 ипол поради тоа што од сите луѓе таму кои што беа,1000 сигурно беа Арканови тигрови обучени специјалци кои шетаат низ луѓето да гледаат да не има некој сумњичав...Јас и Вељко бевме на вип место и зад нас 2 горили и пред нас уште двајца со цефки на ушите и наоружани и поради тоа ич не уживав во концертот цело време муабет муабет ...аа и без пари карта си исќарив,без пари пиење...
Бил и Вељко...?! :unsure: Па не е он на Кипар со сестра му заедно...? :unsure:
Ти горе ли седеше на сепарињата или на масите?
Инаку за обезбедувањето е све ок тоа, мене јасно ми е , ама некои глупости нашиве организатори ги имаат измислено...Јас тоа сакам да кажам...
И кога го видов Жаре ропакот ми идеше да земам нешто и да го центрирам право во глава...Кое одвратно створење човече, не ми се верува...Кој беше толку паметен што му рече он да ја загрева публиката пред концертот? Тука дефинитивно изгуби некој поен концертот според мене...
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Бил и Вељко...?! :unsure: Па не е он на Кипар со сестра му заедно...? :unsure:
Ти горе ли седеше на сепарињата или на масите?
Инаку за обезбедувањето е све ок тоа, мене јасно ми е , ама некои глупости нашиве организатори ги имаат измислено...Јас тоа сакам да кажам...
И кога го видов Жаре ропакот ми идеше да земам нешто и да го центрирам право во глава...Кое одвратно створење човече, не ми се верува...Кој беше толку паметен што му рече он да ја загрева публиката пред концертот? Тука дефинитивно изгуби некој поен концертот според мене...
Да Жаре беше навистина беден дури! Инаку не се на Кипар,беа одамна таму! Сега се за Берово,во посета на дедо му.За неа не сум сигурен.Ама дефинитвно атмосферата не беше во вип делот,посебно поради тоа што бев заокружен со озбилни горили!
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Нејзината ФАН страна на фејсбук броји преку пола милион фанови од Балканот,што ја прави единствена по бројноста на фанови на фејсбук.Се очекува спектакуларен концерт на 28 Јуни на Ушче,каде во 2006 собра 200.000 луѓе и беа продадени 200.000 карти кои што уште 3 месеци пред концертот се продале преко 130.000.Сето тоа укажува на факт дека женава е ВРВ
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
После хит дуетот Црни Снег Цеца и Аца Лукас повторно ги споија своите гласови во нова дуетска песна. Вечерва дуетот ја имаше својата премијера во Браво Шоу.
Цеца и Аца Лукас - Не заносим се ја




Ви се допаѓа?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
После хит дуетот Црни Снег Цеца и Аца Лукас повторно ги споија своите гласови во нова дуетска песна. Вечерва дуетот ја имаше својата премијера во Браво Шоу.
Цеца и Аца Лукас - Не заносим се ја




Ви се допаѓа?
Кратко и јас но НЕ!

Ако некогаш направиле некоја песна не значи дека и следното ќе биде нешто вау како и да е цеца од никогаш не сум ја слушал толку антипатична ми е ко некоја тит ми личи.

Аца си Аца но србите старите генерации се палат на Аца и Цеца одма штом се спомене и тоа е тоа затоа и прават вакви песни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom