Свадбено патување

Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Дали би сакале после вашата свадбена церемонија,венчавка или кој и да е вид на круносување на вашата љубов да заминете на некое свадбено патување?
Кое место би го одбрале и колку сте спремни да платите за тоа?
Дали тие средства би ги дале за патување или би ги вложиле во нешто друго?
Јас лично одбрав мало и скромно патување и искрено многу ми е убаво кога ке се подсетам на тие денови!
Би сакала да ги прочитам вашите идеи,размислувања на оваа тема:back:
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Баш ми е онака филм да идам на свадбено патување после венчавката...:back:
Зашто да не? Е сеа немора да биде тоа којзнае каде.нормално ако имам одвишок пари нема да штедам баш,ама нема да се претерува у секој случај, иако неам да ми се слоши ако отидам на Куба:vozbud:(неостварена желба ми е да ја видам куба). Можда малце си фантазирам,ама дозволено е тоа нели?
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Не планирам да се мажам, така да....... ноуп свадбено патување!
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
svadbeno patuvanje , se razbira , samo ne mesec dena , moze edna nedela eve da recime bora-bora , skromno :)
 
Член од
5 април 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Pa da zosto da ne,nekade na drug kontinent najverojatno Azija.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Мојата желба е после свадбата да отидеме во Јапонија. Не во Токио, во некое помало, убаво јапонско место и сакам да се погоди да отидеме во времето на сакурата:)
А втор избор ми е некое егзотично место со не многу туристи....
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Маурициус заедно со Анастазија на 2 или 3 недели...

 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Јас сакам наместо свадбата да биде патувањето. Така да би било во права смисла свадбено патување.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Јас не сакам некоја огромна и скапа свадба,како и патувањето.Не ми е битно каде сум,додека сум покрај разбранувама вода и со љубовта на мојот живот.
 
Член од
16 март 2007
Мислења
317
Поени од реакции
20
JAs mislam deka medeniot mesec e mnogu vazen za bracniot par i deka site bracni parovi normalno dokolku se vo moznost treba da si go dozvolat.
JAs bi se zadovolila i so poskromno patuvanje ne e vazno kade samo da e so sakanata licnost.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Marina_21 напиша:
JAs mislam deka medeniot mesec e mnogu vazen za bracniot par i deka
Да, да, од непроценлива важност. За еден брак да опстои, мора меден месец. Или меден месец, или развод брака...

Дај бе не заебавајте со вакви размислувања.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Па секогаш е убаво негде да се отиде со љубовта на твојот живот, само они двајца. Сега дали ќе го наречеме свадбено патување или романтичен одмор......:toe: Али по мое мислење, баш и не е толку битно дали тоа ќе биде у стил на америчките медени месеци, скоро одма после свадбата. Заклучок: свадбеното патување за мене не е толку значајно.
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
па двете и свадба и свадбено патување ке имам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom