Свадба на бившата девојка?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Brak e poetok na nov zaednicki zivot i kolku i da postuvam minato NIKOGASH nema da gi beram bivsite na svadba moja. Kako prvim od pocit sprema sebe pa i kon mazot mi iden de ,. Ne mue mesto na bivsite na semejna i srdacna veselba ...
Imav kako pomala mnogu golema ljubov , diplomatsko dete koe ne se privikna na ziveenje vo sibir , me pobara za zena vo stil seli so mene ke ti go poklonam zivotot na dlanka , normalno nisto od to. Pominaja godini , tocno pred 3 godini mu bev vo Podgorica na svadba , sepak srdacno bese , so golem pocit , mi svireja duri i makedonko devojce i splet drugi mk pesni ama sega so po zrel pamet svakam deka ne mi bese mestoto tamu na taa veselba . zalno za zenamu posto site me poznavaja i znaea za nas. Izbrzavaf , mozel toj da me kani , znaci mozi i jas da se pojavam . Zaebi ...
Bivshi , mozi eden laf muabet i edno zdravo , nisto poveke...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Ау тоа мора многу да боли особено ако немаш расчистено уште со чувствата
 
Член од
29 јули 2007
Мислења
22
Поени од реакции
1
ne bi idela vo sekoj slucaj a i ne bi vikala ,mislam bas e glupo, a i ne sakam da se zamaram za toa na mojata svadba ke se omazam za toj sto ke go sakam i sto ke me saka i zasluzuva,nema da se zamaram za bivsite :pipi:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Brak e poetok na nov zaednicki zivot i kolku i da postuvam minato NIKOGASH nema da gi beram bivsite na svadba moja. Kako prvim od pocit sprema sebe pa i kon mazot mi iden de ,. Ne mue mesto na bivsite na semejna i srdacna veselba ...
Imav kako pomala mnogu golema ljubov , diplomatsko dete koe ne se privikna na ziveenje vo sibir , me pobara za zena vo stil seli so mene ke ti go poklonam zivotot na dlanka , normalno nisto od to. Pominaja godini , tocno pred 3 godini mu bev vo Podgorica na svadba , sepak srdacno bese , so golem pocit , mi svireja duri i makedonko devojce i splet drugi mk pesni ama sega so po zrel pamet svakam deka ne mi bese mestoto tamu na taa veselba . zalno za zenamu posto site me poznavaja i znaea za nas. Izbrzavaf , mozel toj da me kani , znaci mozi i jas da se pojavam . Zaebi ...
Bivshi , mozi eden laf muabet i edno zdravo , nisto poveke...
А што ако тој бившиот ти останал другар, секој си продолжил по свој пат но заедно сте излегувале во парови на пример ти со твоето момче и тој со неговата девојка? Едноставно да е ЈАСНО дека меѓу вас нема ништо. Дали тоа би ти претставувало проблем?
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Nema potreb da go pokanam bivsiot na svadba, ako mu e rodnina na mazot mi mozi od kaj znam .Aj da ne zboram pred vreme oti ne znam so ke bidi.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Jok bre, ako sum sakala da go gledam nemalo da se mazam za drug, nema so da bara bisiot na mojata svadba. I da sum masko a zenata da saka da go pokani bivsiot na svadba bi ja ostavila :)
 

Sassy

sultan instead of the sultan
Член од
5 ноември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
72
Aooo temava tie stvarno dobra:) iako bila odamna postavena, da ti kazam stv vredi da se odgovori.Loso stv mn loso ali zivot e toa jbg. Jas nikogas ne bi pokanila bivs decko osven ako ne mu se padne nemoj rodnina na mazot togas nema beganje:P hahah ma da bi se molela da ne se desi toa. Iskreno rano mie za mislenje za toa ipak so moi 19 godini ne se custvuvam ni najmalku sprenma za toa ama sepak koga bi se omazila eden den ne bi viknala nitu eden od moite bivsi, nezz nekako mn nezgodno bi mi bilo, so sekoj sum imala nesto posebno sto so drugiot sum go nemala. i se nadevamm deka nikoj nema da me vikne na svada od bivsite nikogas ne bi mu otisla. a toa sto devojkata se omazila posle 9 meseci odma so drug ne mi dava nekoe znaenje deka go sakala nesto premnogu ama nezz sepak postojat isklucoci neli:)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
jas sakam da si bidam ok so site,na povekjeto devojki im imam kazano deka sakam da bidat na moja svadba ili kako nevesti ili kako najdobri drugarki,zavisi samo vremeto sto ke odluci...:wink:
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
kakva svadba na bivsi,ne me zanima nitu pa da go kanam na moja svadba:nesvest: gluposti
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Со бившата сеа брзо се вереше и треба да право свадба.Така дознав од брат и,но ако ме викне нема да отидам затоа што ќе ми биде глупо не само од нејзе туку од сите што ме знаат од нејзина фамилија.Две години сме иделе и сеа после се што сме имале јас да и одам на свадба и да честитам.Нема логика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom