Санаториум

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Помеко е од она што сме навиканите да го слушаме од нив. Но како и да е добро е. Добро е што се врати бендот бидејќи си имам проблем со празнина што се однесува до тој дел во македонскава музичка сцена.
 
F

FARANG

Гостин
Мене ми се свиѓа. Рефренот е различен од тоа што би било предходно ама и вака е добро. Секој бенд се менува со тек на време видете само кој смени ги имаа доживеано Металика да кажеме. На еден начин нашле нов звук кој одлично го споиле со она што знаат да го прават најдобро. Се надевам ќе има и неколку тврди песни на албумот ама ова како за сингл е одлично. Фалеа дечките се надевам почесто ќе има албуми од нив и дека нема да останат на 3 песни сега него ќе ни дадат цел албум.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Одлична!

Моментално ја преслушувам и немам никаква замерка. Првата нова песна беше помека и не наликуваше многу на нив. Ова кажува нешто друго.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Се осеќаат примеси од нивните постари дела, инструментално се наоѓа слична мелодија од Во себе умирам, а со дуплите вокали посебно потсеќа на старите песни, што мене ми е супер.
Убава, брза песна.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Е ова е сосема нешто друго во однос на првата. Ова е правиот Санаториом(y)
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
11
Поени од реакции
7
Дајте линк за сметнување на нивната дискографија или албуми
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Голем ќеиф ми е што на 9ти декември ќе свират на таксират (во иста вечер со Архангел). Така да форумџии ако има заинтересирани за дружба, слободно пишете.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Можеби најстарата нивна снимка во моментов. МКЦ 1987ма.

 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.950
Санаториум со нова песна после 5 години

 

Kajgana Shop

На врв Bottom