Само кеш

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не го гледав целиот квиз па незнам..... Влатко е само привремено водител на квизот? Џокица пак ли ќе се врати?? :(

Сношти го фатив случајно, Лукаревски си беше пак. Инаку првпат го загледав квизот повеќе од 5 секунди и можам да кажам дека поарен е од оној на Вучиќ. :coffee:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.708
Пааааари Многу Паааари! Шо не го бива за водител, не го бива.
Ама квизов ми личи на уште еден проект кој има за цел да не натера да мислиме дека 1000-4/5000 денари се Мнооогу Пааариииии :facepalm:
 
Член од
27 октомври 2013
Мислења
323
Поени од реакции
248
Сношти го фатив случајно, Лукаревски си беше пак. Инаку првпат го загледав квизот повеќе од 5 секунди и можам да кажам дека поарен е од оној на Вучиќ. :coffee:
Квизот е поарен ама Лукаревски ми е даааалеку понеподнослив него ли Вучиќ
--- надополнето: 29 ноември 2013 во 14:19 ---
Пааааари Многу Паааари! Шо не го бива за водител, не го бива.
Ама квизов ми личи на уште еден проект кој има за цел да не натера да мислиме дека 1000-4/5000 денари се Мнооогу Пааариииии :facepalm:
Ај да го видам него (мали Џокица) да проба да живее со тие пари бар еден месец па да видиме дали после ќе вика ТОА СЕ МНОГУ ПАРИ. Ко што е дебел со онаа шкембана негова тие пари има да ги потроши за само неколку дена и тоа само за храна :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Абе квизов е направен за да искористат тркалото (од квизот Тркало на Среќата) да не им иде како старо железо на одпад .

Немале што да му праат па некој од Канал 5 се сетил дај да напраиме мало ефтино квизче ,со лесни праша,и ќе делиме пари "МНОГУ ПАРИ" (читај пари колку да се почастат играчите во кафана една вечера или ручече скромно ) .
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Дај жити се , кој од тука не би прифатил 4-5 иладарки за 2-3 минути разговор на телефон? :D Камо среќа секој ден да фаќав линија , зафатено нонстоп у пм цела Македонија врти , само еднаш успеав да фатам и зедов 3800. :D
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
1.002
Поени од реакции
582
Дај жити се , кој од тука не би прифатил 4-5 иладарки за 2-3 минути разговор на телефон? :D Камо среќа секој ден да фаќав линија , зафатено нонстоп у пм цела Македонија врти , само еднаш успеав да фатам и зедов 3800. :D
Стварно или се зафркаваш? Инаку, кажи како е процедурата за земање пати, тие ти ги носат или што?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Стварно или се зафркаваш? Инаку, кажи како е процедурата за земање пати, тие ти ги носат или што?

Озбилно бе , али веќе можеби цела недела вртев и еднаш на среќа фатив. :) Иначе на трансакциска ти ги праќаат , оставаш податоци во режија , и бројче на сметка и за 2-3 работни дена ти стигаат. Вртам јас секој ден кога сум дома , али ќе попиздиш нонстоп е зафатено , дури и 10 мин пред да почне емисијата сум вртел и пак е зафатено.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Eднно девојче или жена што и да беше (не можам баш по гласот да препознаам) се јави со зарипнат глас ,и овој Влатко ја прашува што си ваква зарипната во гласот ? :pos: помислив се зеза со него пошо он таков глас има кога пее ,ама оваа вика таков и бил гласот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
Пред некое време една гледачка точно ги одговори прашањата и пред да се одјави со цел памет им вика: ама многу ви се лесни прашањата не личи ова на квиз како за деца е најдете некои потешки
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Си го читам воведниот пост и глеам сум ги споил во еден пост зборовите „само кеш“ и „добар квиз“ :facepalm:
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Малку е стара темава но.... гледам дека бројот е обичен ... а јас имам претплата на One со која имам неограничени разговори и кон фиксни броеви било на која мрежа... Нема да ми земат некои плус пари ако се јавам нели? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom