Само за вегетаријанци (вегетеријански рецепти)

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Како прво ме интересира колкумина од вас се вегетаријанци ???
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ja mnogu retko imam sretnato luge sho se vegetarijanci u mkd mnogu sakam da gi prasham kako moze da nejadat meso sho e ona sho gi tera da nejadat meso od rogenje ili neznam ozbilno nekoj da objasni
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
dajdo напиша:
"ja mnogu retko imam sretnato luge sho se vegetarijanci u mkd mnogu sakam da gi prasham kako moze da nejadat meso sho e ona sho gi tera da nejadat meso od rogenje ili neznam ozbilno nekoj da objasni"
епа јас сум вегетаријанец веќе 2 години и да ти кажам право многу подобро се чувствувам за разлика кога јадев месо
не конзумирам ништо од месо (освен риба-таа е дозволена) а многу ретко и мечни производи а наместо тоа јадам секој ден зеленчук , овошје , тестенини и едноставно подобро ми е ако го интересира некого нешто во врска со ова слободно нека ми се јави на MSN virus_075651@hotmail.com
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Темава треба да гласи-Само за будали(вегетаријанци)
Не знаете што пропуштате бе.Кај може месо да биде заменето со нешто друго?
И уште едно прашање-Зошто сте вегетаријанци?
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Virus напиша:
Код:
"ja mnogu retko imam sretnato luge sho se vegetarijanci u mkd mnogu sakam da gi prasham kako moze da nejadat meso sho e ona sho gi tera da nejadat meso od rogenje ili neznam ozbilno nekoj da objasni"
епа јас сум вегетаријанец веќе 2 години и да ти кажам право многу подобро се чувствувам за разлика кога јадев месо
не конзумирам ништо од месо (освен риба-таа е дозволена) а многу ретко и мечни производи а наместо тоа јадам секој ден зеленчук , овошје , тестенини и едноставно подобро ми е
i da te prasham mislam imash energija kako porano mislam dali oslabe ili dali imash nekoi zdrastveni problemi
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
dajdo напиша:
i da te prasham mislam imash energija kako porano mislam dali oslabe ili dali imash nekoi zdrastveni problemi
А зашто да се чувствува послабо и да има здраствени проблеми кога се храни подобро и поздраво од нас?:raz:

Вирус, јадете ли печурки?
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
:D:D:D

па да печурки ми се честа исхрана
а за слабеење имам ослабено цели 30 килограми а за енергија :) дури се чувствувам подобро од секогаш
а за здравстени проблеми имав и тоа многу:
холестерол, ослабено срце и така натаму а сеа немам ништо од тие работи
напротив сега дури и мојте пријатели ми се чудат како можам да идам на АиКиДо ,во Теретана,на џудо, а да не ми е ништо
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Virus напиша:
епа јас сум вегетаријанец веќе 2 години и да ти кажам право многу подобро се чувствувам за разлика кога јадев месо
не конзумирам ништо од месо (освен риба-таа е дозволена) а многу ретко и мечни производи а наместо тоа јадам секој ден зеленчук , овошје , тестенини и едноставно подобро ми е ако го интересира некого нешто во врска со ова слободно нека ми се јави на MSN virus_075651@hotmail.com
Може да те прашам зошто се одлучи на тој чекор?

Зошто си вегетеријанец? Едноставно не ти се допаѓа месото, или од други побуди, како на пример љубов кон животните и слично?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne sum cist/a vegetarianec ama ne jadam crveno meso nikogas ima edno 5 god kade sto jadam riba i ponekogas pilesko , obozavam zelencuk , ovosh . Samata ishrana e mnogu pozdrava nekogas ke se desi da kasnam lasange ili nesto so ima meleno ama ne me rani , ne e to to veke .Taka da virus te razbiram :) Jas se osekam po zdrava , kosata ima drug sjaj , noktite jaki i baska top polna so energija , koga ke se najadam ne osekam deka treba da odmoram kako od mrsna hrana nego naprotiv imam sila za se .
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
The`bItCh напиша:
А зашто да се чувствува послабо и да има здраствени проблеми кога се храни подобро и поздраво од нас?:raz:

Вирус, јадете ли печурки?
pa mislam deka mesoto gi dava site kaloriii itaka neznam zatoa prashuam
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Јас сум типичем месождерец:icon_lol: Неможам да си замислам јадење само со еден морков и лист од марула:lud: Ама секој со свое право.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
па раборев во фирма која произведува прекрасни работи од месо и работев како доставувач на месо низ продавниците на скопје и кога ќе ни се пријадеше нешто јадевме месо и после 2 месеца секојденевно доручек ручек и вечера ми беше месо и тоа на 100 начини и од после тоа се здобив со сите болести (погоре наведените) и неможев да се сетам од што ама после се сетив бидејки од шо друго може да се добие холестерол во крвта и пробав да не јадам месо едно месец дена и кога се осетив подобро така и продолжив оти ми е подобро
па затоа решив да станам вегетаријанец

Наташа напиша:
Јас сум типичем месождерец:icon_lol: Неможам да си замислам јадење само со еден морков и лист од марула:lud: Ама секој со свое право.
и јас бев таков али веќе не

dajdo напиша:
pa mislam deka mesoto gi dava site kaloriii itaka neznam zatoa prashuam
грешка си не е се во месото има и во овошјето и зеленчукот и тестенините и во многу други работи (и во газираните сокови има).
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Ја станав вегетаријанец чисто од себични причини.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
MSV(support) напиша:
Ја станав вегетаријанец чисто од себични причини.
жити се кажи ми зошо си станал???
баш ме интересира???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom