Само за вегетаријанци (вегетеријански рецепти)

Член од
21 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
106
Хмм абе не ми се свиѓа ова, ајвар става во пипер :D. Денес јадев полнети со праз, ориз и шампињони, нешто такво интересно ама, вие ако го имате направено и дегустирано :)
Пробај со додаток печурка и црн патлиџан. До сега во зелник имам ова јадено, сега план ми е и во мусака некако да го прам. Немам конкретен рецепт ама сигурна сум дека ќе можиш да ги вметниш двете состојки со оризот за да се наполни пиперката.
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
5
Поени од реакции
7
Хмм абе не ми се свиѓа ова, ајвар става во пипер :D. Денес јадев полнети со праз, ориз и шампињони, нешто такво интересно ама, вие ако го имате направено и дегустирано :)
Испробано, бев единствен вегетеријанец дома кога го правев и цело тенџере отиде за еден ден. Ќе пробам пак да го направам скоро.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.515
Пробав со сѐ, секоја недела јадам со различна комбинација, ќе пуштам рецепт и слики следен пат.
 
На врв Bottom