Сакам да знам!

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Од лично искуство, имав нарачно безжични слушалици и ги нарачав со новото име на улица при што пишав 1000 Скопје. Стигаа во Скопје ама во главна пошта и од таму ги препратиле на адреса ама на адреса односно улица која оддамна си го има името, кое е и ново име на мојата улица. Таму не се јавил никој, па ги препратиле назад.
Како совет, ако си од Скопје, секогаш пишувај старо име на улица (полесно им е на поштарите и знаат каде а странциве праќаат до држава, не ги занима улица) и секогаш пишувај го поштенскиот број на поштата во маало, не на главната.

Пример, мојата е 1060, Џорче.
Не пишувај улици, лошо време дојде, че ти пратат некој Хитмен од нигде никаде :D

Инаку прашање, оти стаорците не повраќаат?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не пишувај улици, лошо време дојде, че ти пратат некој Хитмен од нигде никаде :D

Инаку прашање, оти стаорците не повраќаат?
Повраќаат бе. Кога беше во Скопје баш повраќаше овој, абе како се викаше?

А да, @Red John
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.619
Поени од реакции
12.431
Не пишувај улици, лошо време дојде, че ти пратат некој Хитмен од нигде никаде :D

Инаку прашање, оти стаорците не повраќаат?
Ќе викав нема гајле, вахабист е...ама ја избриџи брадата :/
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Од лично искуство, имав нарачно безжични слушалици и ги нарачав со новото име на улица при што пишав 1000 Скопје. Стигаа во Скопје ама во главна пошта и од таму ги препратиле на адреса ама на адреса односно улица која оддамна си го има името, кое е и ново име на мојата улица. Таму не се јавил никој, па ги препратиле назад.
Како совет, ако си од Скопје, секогаш пишувај старо име на улица (полесно им е на поштарите и знаат каде а странциве праќаат до држава, не ги занима улица) и секогаш пишувај го поштенскиот број на поштата во маало, не на главната.

Пример, мојата е 1060, Џорче.
Од лично искуство, имав нарачно безжични слушалици и ги нарачав со новото име на улица при што пишав 1000 Скопје. Стигаа во Скопје ама во главна пошта и од таму ги препратиле на адреса ама на адреса односно улица која оддамна си го има името, кое е и ново име на мојата улица. Таму не се јавил никој, па ги препратиле назад.
Како совет, ако си од Скопје, секогаш пишувај старо име на улица (полесно им е на поштарите и знаат каде а странциве праќаат до држава, не ги занима улица) и секогаш пишувај го поштенскиот број на поштата во маало, не на главната.

Пример, мојата е 1060, Џорче.
Znaci bi trebalo da mi stignat ili ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Order status: Shipping
od 5 do 30 dena maksimum treba da stignat, na 5ti maj naracav
Чекај бе брат, имаш време :)
Дај ми го по пп шипинг бројот, да видам, ако не сакаш тука да го постираш, мада не ти мења...
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Ако може мала помош ако знае некој ... Каде се наоѓа поточно фирмата Студио 5 . Знам дека е во Ново Лисиче ама не ја знам точната локација . Благодарам
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ако може мала помош ако знае некој ... Каде се наоѓа поточно фирмата Студио 5 . Знам дека е во Ново Лисиче ама не ја знам точната локација . Благодарам
Овде имаш контакт информации за фирмата, кликни прикажи на мапа и ќе видиш каде точно се наоѓа.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Вака, личната карта ми истекува за 1 месец. Сакам да знам дали треба да чекам да истече па да ја обновам, или може да отидам однапред (наредниве денови)? Благодарам.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Вака, личната карта ми истекува за 1 месец. Сакам да знам дали треба да чекам да истече па да ја обновам, или може да отидам однапред (наредниве денови)? Благодарам.
Mozes da ja obnovis i uste utre ako sakas. Koga ke ides tamo ke ti ja ponistat ovaa i nova ke si cekas za 1na nedela :)
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Вака, личната карта ми истекува за 1 месец. Сакам да знам дали треба да чекам да истече па да ја обновам, или може да отидам однапред (наредниве денови)? Благодарам.
Таман на време си прашал, овде ке прочиташ се што треба да знаеш а еве ти го делот што те интересира:
  • Ако на личната карта и истекува рокот на важење (Треба да поднесете барање за замена на личната карта најдоцна 30 дена пред датумот на кој и истекува рокот на важење);
 
Член од
19 октомври 2013
Мислења
49
Поени од реакции
37
Незнам колку прашањето ми е за оваа тема ако сум ја згрешил би бил благодарен ако ме упатите на вистинското место, инаку како и да е ме интересира според законот за одбрана сите лица што имаат наполнето 17/18 години и се евидентирани во воена евиденција што ѓи следува во случај на војна/воен конфликт?
Дали ќе бидат повикани на должност?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Незнам колку прашањето ми е за оваа тема ако сум ја згрешил би бил благодарен ако ме упатите на вистинското место, инаку како и да е ме интересира според законот за одбрана сите лица што имаат наполнето 17/18 години и се евидентирани во воена евиденција што ѓи следува во случај на војна/воен конфликт?
Дали ќе бидат повикани на должност?
http://forum.kajgana.com/threads/Македонски-специјални-единици-полициски-и-воени.10885/

Повели тема.[DOUBLEPOST=1432286886][/DOUBLEPOST]Следно препукување ќе јадете казнени. Рики исто и ти, за сеирчење.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дали ако ми се јави некој од САД на мобилен ме кошта мене нешо тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom