Сакам да знам!

Член од
28 март 2006
Мислења
17.577
Поени од реакции
11.871
Дали ако е сменета лк со нова адреса, а пасошот е со старата ќе имам проблеми на граница/аеродром или може да ме вратат (од наш аеродром)? Пасошот има важност уште 7, сега скоро ја сменив лк, а ми излезе скоро патување.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
3.511
Поени од реакции
24.115
Дали ако е сменета лк со нова адреса, а пасошот е со старата ќе имам проблеми на граница/аеродром или може да ме вратат (од наш аеродром)? Пасошот има важност уште 7, сега скоро ја сменив лк, а ми излезе скоро патување.
Уживај, јас така функционирав цели 6 години.
Една адреса во ЛК, друга во пасош. Никаде никаков проблем. Кога истече важноста на пасошот, тогаш си ја сменив и адресата.
По закон демек треба да се изврши промена, во пракса ништо од тоа.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.371
Поени од реакции
616
Дали ако е сменета лк со нова адреса, а пасошот е со старата ќе имам проблеми на граница/аеродром или може да ме вратат (од наш аеродром)? Пасошот има важност уште 7, сега скоро ја сменив лк, а ми излезе скоро патување.
И јас имам извршено промена на адреса и службеничката на МВР ја прашав за промена на пасошот ми кажа нема потреба од промена и истиот ми важи до истекот на пасошот.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.679
Поени од реакции
268
Со што можам да исчистам изгребано CD/DVD?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.962
Поени од реакции
987
Zoshto koga sakam da napravam post ili odgovor ne mi se dostapni/aktivni smeshkovci, ne mozham da vnesam media, da smenam fontovi...
Ova go primetiv od pred nekolku dena.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
1.725
Поени од реакции
6.178
Дечки, имам едно усб не ми го препознава лап топот. Како да го решам проблемот? Дали воопшто се решава или да го фрлам? Усбто е право ново, еднаш два пати дали го имам користено.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.105
Поени од реакции
1.400
Работи ли Силбо во недела?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.534
Поени од реакции
1.319
Дечки, имам едно усб не ми го препознава лап топот. Како да го решам проблемот? Дали воопшто се решава или да го фрлам? Усбто е право ново, еднаш два пати дали го имам користено.
Провери во друг порт или на друг компјутер.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
579
Поени од реакции
890
Дечки, имам едно усб не ми го препознава лап топот. Како да го решам проблемот? Дали воопшто се решава или да го фрлам? Усбто е право ново, еднаш два пати дали го имам користено.
Пробај напрај му формат со ова еднаш, и рестартирај го компјутерот ако не бива, или пробај стави го извади го неколку пати и слушни дали дава некој звук на звучници и дали го препознава во device manager.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
13.413
Поени од реакции
22.339
СДЗ колку се наплатува монтирање на нов климатизер?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
8.288
Поени од реакции
7.854
СДЗ колку се наплатува монтирање на нов климатизер?
пред две години ми наплатија за 3,5 клима 3000ден ако надмине 3метра бакар ондак по метро плус 1000ден


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom