СУГС Раде Јовчевски - Корчагин

Дискусија во форумот 'Образование' започната од .mARIJA., 6 септември 2009.

 1. tammi

  tammi

  Член од:
  15 октомври 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Ке може некој од 1 год шо правел тест по географија да каже што прашања имаше ? :)
   
 2. moni <3 real

  moni <3 real ти никад нема да влезеш.

  Член од:
  27 јуни 2009
  Мислења:
  1.466
  Допаѓања:
  666
  Абе кој ви е Географија ????
  Јоцо ??? ХАХАХАХАХАХАХА :D
   
 3. tammi

  tammi

  Член од:
  15 октомври 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Весна ми е географија :)
   
 4. moni <3 real

  moni <3 real ти никад нема да влезеш.

  Член од:
  27 јуни 2009
  Мислења:
  1.466
  Допаѓања:
  666
  Аууу не ја знам таа, нова ви ја донеле некоја :D
   
 5. Bocco

  Bocco Лудак

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  14
  Ја ќе праам у понеделник али знам што прашања имало од прилика имало 20 прашања мислам.. не сум сигурен какви само знам има на крај као задача.. у една група била ако човек тежи на земја 54 кила колку ќе тежи на месечнината,а другата со некоја ракета бла бла.. да се пресмета за колку време ќе стигне до месечината :tapp:

  Иначе знае некој информатика какви тестови дава ? :sick:
   
 6. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.403
  Допаѓања:
  5.400
  Тоа со пресметувањето одговорот е 54:6=9

  А Македонски која ви е и кога правите?:
   
 7. tammi

  tammi

  Член од:
  15 октомври 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Јас македонски сум кај Екатерина и правев .. не е баш лесен тестот :confused:

  Иначе ако знаеш некое прашање по гео кажи те молам ..
   
 8. Bocco

  Bocco Лудак

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  14
  и ја сум кај неа :rolleyes:
   
 9. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.403
  Допаѓања:
  5.400
  Razliki megju vnatresnite i nadvoresnite planeti.
  Koj se vnatresni planeti.
  Mlecen pat sto e
  Zadaca da resis neso se deli na 6
  Kolku e odaleceno sonceto od Z
  Kolku e pogolemo sonceto od Z
  Sto e aphel
  Zasto venera ja gree sonce samo endata strana ili merkur nz sto bese
  Koj planeti imaat najvekje sateliti prirodni
  Sto e kometa
  Sto e kosmicka godina
  Kolku e obemot na ekvatorot
  Mislam imase koja e najgolema planeta ne se sekjavam
   
 10. tammi

  tammi

  Член од:
  15 октомври 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Фала многу :)
   
 11. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.403
  Допаѓања:
  5.400
  Хемија од прва година некој со црната коса што му предава? Кога правите тест?
   
 12. RoadRunner

  RoadRunner

  Член од:
  9 октомври 2011
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  15
  Sea sum vtora vo RJK, ma zakon e bre, ke mi fali koa ke zavrsime :ROFLMAO: Nema den da ne se smeeme. Vo prva zaebav rabota, zavrsiv edvaj mnogu dobar, ama sea imam podobar start. Inaku nekoj da ne znae Elena matematika kako ocenuva na polugodie i na kraj? :) Prv pat ni predava. I taka.. inaku koj ucel/uci vo RJK mora da znae kako e so Joco, Laura, Lidija likovno.. komedii :D Joco mi e zverot sea za sea :pos: Komedii e
   
 13. Bocco

  Bocco Лудак

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  14
  О да,многу добро знам како е со Лидија на час.. :pos:
   
 14. tammi

  tammi

  Член од:
  15 октомври 2011
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Има некој што правел информатика тест кај жаклина да каже какви тестови дава ?
  И ако има некој од прва да правел вчера или минатата недела да каже каков беше :confused:
   
 15. Bocco

  Bocco Лудак

  Член од:
  17 февруари 2010
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  14
  Мислам дека денес сите праиме :cautious:
   

Сподели преку: